Ужгородське вище комерційне училище Державного торгівельно-економічного університету
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Мій заклад освіти

by

Artwork: Marta Trachuk

  • Joined Jan 2023
  • Published Books 1
Мій заклад освіти by Marta Trachuk - Illustrated by Marta Trachuk - Ourboox.com

З історії нашого навчального закладу

Історія нашого навчального закладу починається ще з 1920 року, коли в Ужгороді була відкрита Державна фахова деревообробна школа – перша школа для учнів-ремісників на Закарпатті у період його перебування в складі Чехословаччини.
Головною і найнеобхіднішою умовою розвитку ремісничих шкіл було створення матеріально-технічної бази – будівництво навчальних корпусів і майстерень та їх обладнання за останнім словом науки й техніки. 

Після прийняття цього проєкту на Закарпатті по­чали споруджувати приміщення ремісничих шкіл. Однією з перших були збудовані приміщення для Ужгородської державної фахової деревообробної школи.

3

Будівля навчального корпусу нинішнього училища була завершена в серпні 1931 року, а в лютому 1932 року – урочисто відкрита Ужгородська фахова деревообробна школа.
У нових шкільних приміщеннях навчання велося тільки вдень. Центр ваги навчання було перенесено в майстерні та на предмети, найтісніше пов’язані з виробництвом.

 

Документ про освіту Юрка Торонія – випускника Державної фахової деревообробної школи в Ужгороді, 1927/1928 н.р.

Ремісничі школи (училища) мали дати майбутньому реміснику достатню загальну підготовку для самостійного життя, доповнену практичними уміннями та навичками, що їх отримували учні в майстернях працедавців, та основами знань про народне господарство та законодавство в цій сфері.

Після визволення краю та возз’єднання з Радянською Україною на Закарпатті розпочалася робота з відновлення, а фактично зі створення нової системи професійно-технічної освіти. На виконання постанови РМ УРСР № 1331 від 26.07.46 року в листопаді 1946 року було відкрите Ужгородське ремісниче училище № 6. Це був перший в нашій області професійно-навчальний заклад з підготовки кваліфікованих робітників, відкритий у післявоєнні роки. Перший набір в училище складав 62 учні за фахом:
столяр-червонодеревник;
слюсар-ремонтник;

слюсар-інструментальник.

4

У складі перших майстрів виробничого навчання працювали випускники Державної фахової деревообробної школи 30-х років Тороній Юрій Васильович, Чонка Йосип Йосипович, Гуштан Федір Федорович.

Заняття в групі столярів-червонодеревців ПТУ № 43 м. Ужгорода проводить майстер виробничого навчання Ю.В.Тороній, 1969/1970 н.р.

Заняття в групі столярів-червонодеревців ПТУ № 43 м. Ужгорода проводить майстер виробничого навчання Ю.В.Тороній, 1969/1970 н.р.

 

5

В 1950 році училище реорганізовано в спеціальне ремісниче училище № 10, до якого були переведені учні дитячих будинків Дрогобицької та Львівської областей. Готували учнів тільки з однієї спеціальності – столяр-червонодеревник.
З 1955 року училище було реорганізовано в художнє ремісниче училище № 1, а потім училищу був присвоєний № 3.
З кінця 50-х років розпочалася друга хвиля розвитку професійно-технічної освіти на Закарпатті, яка збігалася з початком реформування системи трудових резервів у систему професійно-технічної освіти та першим етапом її становлення. У 1962 році першим було реформовано Ужгородське художньо-ремісниче училище № 3 – в міське професійно-технічне училище № 13, яке в 1964 році було перейменовано в міське професійно-технічне училище № 43.
В цьому ж році закінчено добудову другої половини навчального корпусу ПТУ № 43 та училище перевели на підготовку кваліфікованих робітників з отриманням середньої освіти.
З 1959 року училище розпочало підготовку двох груп будівельних професій, які в 1969 році були передані до Перечинського будівельного училища.
На замовлення Ужгородського машинобудівного заводу в 1962 році училище розпочало набір на навчання з металообробних професій. В 1966 році для підготовки робітників з цих професій було створено ПТУ № 5.

6

На базі філіалу училища при механічному заводі в 1984 році було створено ПТУ №19.
У зв’язку з реформуванням системи ПТО України в 1997 році на базі ПТУ № 6 були об’єднані три училища: №№ 16, 1 і № 6 – швейне, побутового обслуговування і деревообробне.
Наказом Міністерства освіти і науки України № 656 від 15.11.2002 р. Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області професійно-технічне училище № 6 м. Ужгорода з 1 грудня 2002 року реорганізовано в Ужгородський професійний ліцей сфери послуг.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 926 від 18.10.2007 року з 2008 року навчальний заклад став структурним підрозділом Київського національного торгівельно-економічного університету та отримав статус вищого комерційного училища.
З набуттям статусу вищого комерційного училища діяльність навчального закладу спрямована на реалізацію стратегічних напрямків розвитку, пов’язаних із запровадженням підготовки кваліфікованих робітників за професіями, що відповідають профілю університету для галузей економіки, торгівлі, туризму, готельної справи подальшим розширенням спектра професій для сфери обслуговування на потребу регіонального ринку праці, ліцензування підготовки за освітньо-кваліфікаційними програмами молодшого спеціаліста з метою надання ступеневої освіти.

7
Мій заклад освіти by Marta Trachuk - Illustrated by Marta Trachuk - Ourboox.com

СЬОГОДЕННЯ

Місія Ужгородського вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету – освіта нинішнього та прийдешніх поколінь на засадах забезпечення рівного доступу до професійної освіти для усіх.
Стратегічною метою УВКУ ДТЕУ є формування гармонійної особистості, стабільно високої конкурентоспроможності в регіоні та країні. УВКУ ДТЕУ реалізує завдання підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника для країни, самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави у кваліфікованих робітниках.

Візія УВКУ ДТЕУ
– високопрофесійний, креативний, здатний до постійного розвитку кадровий склад;
– висока якість освіти, індивідуалізація та інтерактивність навчання, використання онлайн-інструментів, віртуального середовища тощо;
– умови для розвитку творчості, формування емоційного інтелекту, розкриття креативності,
– сформована корпоративна етика, що базується на академічних цінностях, традиціях і свободах, створення атмосфери, у якій конструктивне ставлення до нової ідеї буде найбільш значущими цінностями;
– авторитетна інформаційна, освітня, інтелектуальна платформа для комунікації держави, бізнесу, громадян, залучення в управління якістю освітнього процесу всіх стейкхолдерів.

 

9

В закладі освітити здійснюється підготовка з таких професії 

 

  • Швачка, Кравець

  • Вишивальник, Кравець

  • Перукар (перукар-модельєр)

  • Перукар (перукар-модельєр), Візажист

  • Майстер готельного обслуговування, Агент з організації туризму

  • Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, Касир (в банку)

10

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content