Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Робота викладача в системі управління навчанням e

  • Joined Jan 2018
  • Published Books 8

УДК 378.046.4

Схвачено та рекомендовано до друку вчена рада Центрального інституту педагогіки та виховання

Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти»

(протокол № 2 від 17 кв. м 2018 р.)

 

Рецензенти:

Биков В.Ю. , доктор технічних наук, професор, дійсний член академії педагогічних наук України, директор Інституту інформаційних технологій та заложів навчання Національної академії педагогічних наук України;

Рябова З.В. , доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедрою педагогіки, управління та адміністрування Навчально-наукове та практичне керівництво по психології ДВНЗ «Університет менеджменту та психології».

Касьян С.П.

Робота викладача в системному управлінні навчання eFront / С.П. Касьян // Посібник. – К .: ДВНЗ УМО НАПН України, 2018. – 44 с.

 

У посібнику наведено практичні прийом роботи викладача для забезпечення підвищення кваліфікації слухачів на дистанційній стадії з використанням системи управління навчанням eFront.

Описано основні етапи забезпечення самостійної роботи слухача на дистанційній стадії підвищення кваліфікації, методики роботи та технічні особливості проведення різних видів навчальних занять, запланованих на дистанційному етапі підвищення кваліфікації, а також структури методичного та дидактичного забезпечення освітнього процесу підвищених кваліфікацій керівних, науково-педагогічних та педагогічних працівників з використання системи управління навчальними ресурсами eFront.

УДК 378.046.4

© С.П. Касьян, 2018

© УМО НАПН України, 2018

 

 

2

ВСТУП

 

Бурхливий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій стало причиною кардинальних змін у суспільстві. Безкоштовний бездротовий доступ до Інтернету в зонах загального користування. Представлена ​​безкоштовна автостоянка для гостей. Освітня галузь відреагувала на такти змію активним використанням інформаційно-комунікаційних технологій у класичних формах навчання таких, як очна, заочна, вечірня, а також створення нової форми навчання – дистанційної.

Для забезпечення проекту, розвитку та впровадження дистанційної форми навчання навчальні заклади створюють відповідну інфраструктуру, активно здійснюють підготовку викладачів, розробляють навчальні програми тощо.

Важливою складовою дистанційного навчання є системи керування навчанням (з англ. Learning Management System (LMS)) для розробки, управління та поширення освітніх матеріалів онлайн з забезпеченням спільного одночасного доступу багатьох користувачів.

У Державному вищому навчальному закладі «Університет менеджменту освіти» (УМО) для самостійної роботи слухачів на дистанційній стадії підвищення кваліфікації, опрацювання лекційного та практичного матеріалу слухачам курсів підвищення кваліфікації та студентів усіх форм навчання використовується платформа дистанційного навчання еFront.

Серед інших LMS eFront прихильність до себе вважають заслуги: об’єднання системи управління навчальними закладами та системами створення та управління навчальними матеріалами; потужною користувацькою підтримкою; велика кількість мов інтерфейсу (у тому числі української); наявності близько тридцяти додаткових модулів інтегрування в систему; можливості роботи з мультимедійними форматами; застосувати технології AJAX для підвищення швидкості обміну даними та зменшення інтенсивності інтернет-трафіку; підтримці формату SCORM для сумісності даних. У 2012 році eFront визнано кращою системою дистанційного навчання з відкритим кодом. Вона може працювати на GNU / Linux, Microsoft

4

Windows та будь-яка інша операційна система, яка підтримує PHP 5.1 + і MySQL 5+.

Засоби eFront дають можливість широко застосовувати цю систему у навчальному процесі. Система забезпечує: управління контентом; підтримку Scorm 1.2; застосування правил уроків, звітів про уроки, тестування, звіти про тести, системних звітів, користувацьких звітів; створення, виконання навчальних проектів, їх презентація та захист, відповідне звітування; щоденник; глосарій; бібліотека файлів; внутрішня пошту; календар; коментарі; імпорт / експорт даних; чат; форум.

Оскільки LMS доступна в Інтернеті через сайт УМ, слухачі студенти можуть з будь-якого комп’ютера або мобільного пристрою, підключеного до Інтернету, ознайомтеся з навчальним матеріалом. А викладач може у той час, коли проводить моніторинг стану вивчення слухачами (студентами).

eFront є зручним інструментом для побудови LMS в УМО, в тому числі включає необхідні інструменти для створення навчальних матеріалів контролю за навчальним процесом, перевершує аналоги за функціональним показником і є відкритим.

5

Реєстрація та в систему

 

6
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Робоче вікно табличної структури. Ліворуч – адміністративний блок, в середині – змістовний, праворуч – інформаційний.

Для використання всіх можливостей eFront як викладач, необхідно зареєструватися.

Реєстрація в ролі «викладач» в eFront здійснюється разом з адміністратором!

Для того, що б ви не ввели в систему незрозуміле в ад’ютанте, так і в блоге.

8
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Після чого відкриється головне вікно вашого середовища

10
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Початкова сторінка

 

Потхать, посмотреть все отели, посмотреть все отели в этом районе, чтобы вы могли пользоваться всеми красотами города. Список побудований ієрархічно – курси зібрані в этих (якщо для них встановлена ​​обозначение «тільки в складі курсу»), курси поділяються на категорії.

Викладач може переглянути зведені відомості про курс, навівши на його ім’я курсором миші.

Праворуч від назви курсу відображаються іконки доступних дій для курсу.

Для того, щоб розпочати роботу з курсом, необхідно клікнути на його назву.

 

Панель управління курсом

 

Після вибору курсу викладач переходить на головну сторінку курсу – панель управління курсу.

На цій сторінці показані всі доступні інструменти для створення навчального матеріалу, управління курсом, контролю успішності слухачів і відслідковування їх діяльності.

12
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Компоненти курсів

 

Курс складається з таких основних модулів:

  • Матеріал
  • Проект
  • Тест

Ці модуліііііііюють модум реальних курсів, наприклад, матеріалом є підручник, тести відівідають іспитам, що проводяться в кінці курсу, а также проектировать відіюють практичній підготовцім курсовим роботам. За допомогою модулів викладач може створити тех, максимально схожі на звичайні заняття.

15

Робота з навчальним матеріалом

 

Створювати навчальний матеріал у eFront швидко і зручно.

Щоб створити навчальний модуль, клікніть на іконку «Матеріал» в панелі управління курсом

16
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

а потім на кнопку «Створити модуль».

18
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

На сторінці, що відкриється матеріал теми створюється за допомогою редактора з розширеними функціями. Модуль може містити текст, математичні формули, зодженя, аудіо, відео, flash анімації, гіперпосилання та java-аплети, які можуть бути використані для створення матеріалу, що легко читається і є простим для розуміння і привабливим для слухачів.

Заповнимо його:

«Назва групи – це заголовок вашого першого модуля. Це може бути опис курсу, вступна частина, або новий матеріал. Наш модуль – перший. Тобто його поки не можна поставити в залежність від якоїсь частини навчального матеріалу. Він буде «Без батьків».

При бажанні ми можемо приховати елементи навігації – слухач зможе перейти тільки до наступного навчального модулю, ніякої іншої навігації не буде.

Далі – вибираємо тип «Навчального матеріалу». Нам пропонують вибір з двох позицій – теорія чи приклади.

Можна приховати значок виконання, можна задати автоматичне завершення (при переході з цієї сторінки на іншу система вважатиме, що з цим матеріалом слухач ознайомився, цей модуль для нього завершений).

Матеріал заняття можна додавати декількома шляхами. Про імпорт готового матеріалу в форматі SCORM поговоримо окремо. Тут же можна поки тільки визначитися, будемо ми вносити матеріал у вікні редактора, і він буде для слухача звичайною веб-сторінкою, або ж імпортуємо файл у форматі PDF.

Якщо ставимо галочку – «Матеріал PDF / звичайний», з’являється віконце для прикріплення потрібного файлу:

21
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Натискаємо кнопку «Выберите файл» обираємо на комп’ютері потрібний нам файл.

І натискаємо кнопку «Зберегти зміни».

При цьому необхідно пам’ятати, що файл має бути збереженим у форматі PDF та його назва має бути записана латинськими літерами.

Після чого матеріал теми буде завантажено у систему:

23
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Якщо потрібно, можна натиснути на кнопку «Змінити модуль» і вибрати інший файл.

Отже, тепер файл завантажений у матеріали уроку і доступний через файловий менеджер:

25
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Файловий менеджер відкриває список файлів, завантажених для даної категорії слухачів. Якщо будь-який файл нам буде потрібен і в інших категоріях слухачів або ми хочемо дати можливість завантажити цей файл з відповідної папки, потрібно дозволити його використання – в графі «Спільне використання» для цього необхідно клацнути по значку світлофора. Після загоряння зеленого вогника слухач зможе завантажувати цей файл собі на комп’ютер.

Пізніше ми детальніше розглянемо роботу файлового менеджера.

eFront забезпечує інший варіант представлення навчальних матеріалів за допомогою вікна редактора. Це WYSIWYG – редактор: що бачу, то і отримую. Для слухача сторінка буде виглядати так, як ми її підготуємо.

27
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

На панелі управління редактора всі значення кнопок зрозумілі. Вибір шрифту, розміру, вставка посилань – рисунків.

Якщо ми хочемо використовувати матеріал, який у нас вже є у вигляді документа Word, можна вставити його «безпосередньо», потрібно натиснути на кнопку з відповідним значком і вставити скопійований текст в запропоноване вікно:

29
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Текст буде «очищений» від форматування і у вікні редактора на сторінці ми побачимо тільки звичайний текст. Форматувати його потрібно в редакторі, використовуючи кнопки на панелі. У тексті можуть бути таблиці. Їх вставляємо за допомогою відповідної кнопки.

Система дає можливість вставлення малюнків у навчальний матеріал.

Для вставлення рисунку необхідно натиснути кнопку  на панелі управління, після чого відкриється вікно редактора:

31
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
33

Рисунок можна вставити із будь-якого зовнішнього джерела і у вікно «Image URL» вставити отримане посилання на вибране джерело. До цього способу розміщення малюнків ми можемо вдатися, тоді коли нам потрібно розмістити малюнок на форумі.

Для розміщення рисунків у навчальному курсі ми можемо використати файловий менеджер:

34
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Для формування навчальних матеріалів курсу можна завантажити найрізноманітніші файли медіафайли, будь-які програми або документи. Доцільно усі ці файли розміщати в окремі теки. Для створення теки натискаємо на кнопку «Створити теку»

36
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Щоб не було проблем з відображенням малюнків в різних браузерах та із архівуванням навчальних матеріалів назву теки краще вводити латинецею.

Щоб рисунок завантажити в потрібну теку, потрібно відкрити створену теку, клацнувши по її назві і завантажити рисунок. З’являється вікно завантаження:

39
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Структура теми

 

Матеріали теми організовані в ієрархічну структуру. Кожен модуль може містити інші модулі, які в свою чергу, можуть містити свої модулі, подібно до глав та розділів книги.

 

41
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Елементами такої структури, окрім навчальних матеріалів можуть бути і тести, які також є модулями теми.

На відміну від тестів, проекти не вважаються модулями теми і тому їх неможливо додати до структури теми.

 

Копіювання матеріалів з інших курсів

 

Маючи вже напрацьовані матеріали, викладач може їх використовувати для створення нових модулів, копіювання наявних тем на поточні.

Таким чином, викладач може суттєво спростити свою роботу під час створення теми і зробити це в найкоротший термін.

Копіювання здійснюється шляхом перетягування модулів з однієї структури курсу в структуру іншого.

43
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

У eFront, відповідно до Положення «Про організацію освітнього процесу за дистанційною формою навчання», схваленого Вченою радою ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» (Протокол № 2 від 17 лютого 2016 р.), затвердженого наказом ДВНЗ «Університету менеджменту освіти» від 11.05.2016 № 01-01/165 навчальні матеріали завантажуються у вигляді електронних навчальних курсів.

 

 

46

Електронний навчальний курс

 

Електронний навчальний курс (ЕНК) – це освітнє електронне видання або ресурс для підтримки освітнього процесу, а також для самоосвіти у межах освітніх/освітньо-професійних програм, зокрема для використання у системі безперервної освіти, що виконує довідково-інформаційну, контрольну, тренінгову, імітаційну, моделювальну та демонстраційну функції.

Електронні навчальні курси можуть містити:

методичні рекомендації щодо їх використання, послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо;

документи щодо планування освітнього процесу (робочі навчальні плани та програми, навчально-тематичні плани, розклади занять);

відео- та аудіозаписи лекцій, семінарів тощо;

мультимедійні лекційні матеріали;

термінологічні словники;

практичні завдання та віртуальні лабораторні роботи з методичними рекомендаціями щодо їх виконання;

віртуальні тренажери з методичними рекомендаціями щодо їх використання;

пакети тестових завдань для проведення контрольних заходів, ділові ігри із методичними рекомендаціями щодо їх використання;

електронні бібліотеки чи посилання на них;

рекомендована література з бібліографічним описом.

Основними характеристиками ЕНК є:

структурованість навчально-методичних матеріалів;

відповідність основним дистанційним технологіям, протягом усього часу вивчення навчального курсу/модуля;

якісно виконані навчальні матеріали (зокрема мультимедійні), які дають змогу набути компетентностей, визначених у робочій навчальній програмі;

47

система оцінювання результатів (форми та критерії) усіх видів освітньої діяльності студентів/слухачів;

система контролю та самоконтролю всіх видів навчальної діяльності студентів/слухачів.

Кожний ЕНК повинен мати ресурси трьох типів:

інформаційні;

діяльнісні;

комунікаційні.

Його структурними складовими є:

загальні відомості про навчальну дисципліну/ модуль (робоча навчальна програма, критерії оцінювання, друковані та Інтернет-джерела, глосарій, оголошення);

навчально-методичні матеріали з кожного модуля;

теоретичний матеріал;

електронні конспекти/мультимедійні презентації лекцій, структуровані електронні навчальні матеріали, аудіо-, відеонавчальні ресурси, список друкованих та Інтернет-джерел, посилання на електронну бібліотеку чи університетський депозитарій/репозиторій;

практичні, семінарські, лабораторні роботи, навчальні тренінги, ділові ігри, тематичні дискусії, конференції: зміст, методичні вказівки щодо їх виконання, в зокрема відео – та інші мультимедійні матеріали, список індивідуальних завдань та питань для обговорення, завдання для проектної діяльності, форма подання результатів виконання роботи, критерії та форми оцінювання;

завдання для самостійної роботи;

додатковий теоретичний матеріал, приклади виконання додаткових завдань, список індивідуальних завдань, методичні вказівки щодо їх виконання, питання для обговорення в онлайн та оффлайн режимах, форми подання результатів виконання додаткових завдань, критерії та форми оцінювання;

48

контрольні індивідуальні запитання, запитання для групового обговорення, завдання з критеріями оцінювання та формою подання результатів виконання, тести для самоконтролю та контролю;

контрольні запитання, тест для самоконтролю;

додаткові матеріали.

Процес створення ЕНК передбачає такі етапи:

Етап 1 – навчання науково-педагогічних працівників щодо створення електронного навчального курсу.

Етап 2 – наповнення ЕНК електронними навчально-методичними ресурсами в повному обсязі відповідно до вимог.

Етап 3 – апробація ЕНК.

Етап 4 – експертиза ЕНК науково-методичною комісією щодо експертизи електронних освітніх ресурсів. Лише той ЕНК, що успішно пройшов експертизу, застосовується на всіх етапах освітнього процесу дистанційної форми навчання.

 

Зміст ЕНК

 

Загальна інформація про курс (подано у форматі Веб-сторінки; вказана категорія студентів/слухачів, для яких підготовлено курс, відомості про авторів курсу, коротка характеристика курсу (ключові теми курсу)):

візитка курсу;

робоча навчальна програма (подано у форматі Веб-сторінки; тема, анотація до теми, мета та завдання вивчення курсу; вимоги до знань, умінь і навичок, кількість годин на вивчення кожного модуля);

графік навчання (подано у форматі Веб-сторінки, наявність потижневого планування проведення лекційних та практичних, семінарських, лабораторних занять у формі таблиці, виконання студентами/слухачами завдань для самостійної роботи, розподіл балів з оцінювання за виконання різних видів навчальної діяльності з кожного модуля);

49

методичні рекомендації по роботі з курсом (подано у форматі Веб-сторінки; чіткі інструкції студентам/ слухачам щодо вивчення теоретичного матеріалу, виконання практичних завдань, самостійної роботи, тестів);

шкала оцінювання (подається у форматі Веб-сторінки, наведена таблиця співвідношень національних оцінок та оцінок ЕCTS);

друковані та Інтернет-джерела (подано у форматі Веб- сторінки, вказуються основні та додаткові друковані джерела з 2 1 1 0 0 41 дисципліни, Інтернет-джерела з активними гіперпосиланнями);

глосарій (подано у форматі глосарія, означення наводяться до всіх термінів у словнику);

оголошення (подано у форматі форуму).

Навчальні матеріали з модулів (Електронні навчальні матеріали представлені у вигляді окремих тем. Кожна тема подається у вигляді електронного посібника з розвиненою системою навігації):

електронний посібник до кожної теми відповідно до тематики робочої навчальної програми;

презентації до усіх тем (презентації до всіх тем відповідають такій структурі: слайд 1 – тема, автор; слайд 2 – план; слайд 3 – інформаційні джерела; слайди 4 –19 – розкриття змісту лекції; – слайд 20 – висновки, завдання для самоосвіти. Презентації подані в одному з форматів: ppt, pps, pdf);

відеозаписи занять (додаткові мультимедійні навчально-методичні матеріали (відео, підкасти, аудіо тощо) подані у рекомендованих форматах, доступні без додатково встановлених спеціальних програмних засобів);

практичні, лабораторні роботи з тематикою відповідно до робочої навчальної програми (наявність окремих ресурсів для кожної практичної роботи, що містить основні структурні елементи: тема, мета, методичні рекомендації, список завдань, форма подання результатів виконаної роботи, критерії оцінювання, термін виконання (для всіх робіт). Віртуальний лабораторний практикум завантажується на ПК стандартної конфігурації, який пристосований до роботи у мережі);

методичні рекомендації з виконання практичних, лабораторних робіт;

50

віртуальні лабораторні роботи;

завдання для самостійної роботи (наявність окремих ресурсів із завданнями для самостійного виконання, які містять основні структурні елементи: зміст завдання, хід виконання, список індивідуальних завдань, 5 4 3 1 0 42 інформаційні джерела, форма подання результатів виконаного завдання, критерії оцінювання, термін виконання. Наявність методичних рекомендацій з виконання завдань або додаткових навчально-методичних ресурсів для самостійного опрацювання або посилань на зовнішні інформаційні ресурси. Завдання передбачає можливість відправки студентом/слухачем відповіді з виконаним завданням викладачеві на перевірку):

контрольних запитань (завдань);

тесту для самоконтролю;

контрольного тесту.

Підсумкова атестація (тест для підсумкової атестації містить необхідну кількість тестових запитань):

питання для підготовки;

контрольний тест дисципліни/модуля.

51
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Орієнтовна структура ЕНК

 

 

Створення тесту

 

Важливим модулем кожної теми є тести.

Тести можуть використовуватися для оцінки успішності слухачів у процесі вивчення матеріалу. eFront забезпечує простий спосіб створення нових запитань та тестів, що дає можливість викладачеві створювати повноцінні і складні тести для контролю процесу навчання.

Процес тестування у системі eFront можна організувати як елемент контролю, так і як елемент навчання. Модуль системи «Тест» дає можливість створювати набори тестових завдань (запитань). Всі запитання заносяться і зберігаються в банку даних і можуть бути використані неодноразово для вивчення однієї дисципліни, формування різних тестів може здійснюватися на основі однакових запитань. Є можливість встановлювати в тестах певну кількість запитань у заданій послідовності, у випадковому порядку, а також випадання випадкових запитань певної складності, виду, теми.

Викладач призначає «вагу» тестовим запитанням (від 1 до 10). Системою автоматично визначається правильність введених студентом відповідей, проводиться оцінка. Всі результати тестів зводяться за необхідності в журнал успішності. Викладач може прокоментувати результати тесту або дати пояснення до відповідей студента.

Для створення Тесту необхідно:

створити банк запитань;

скласти опис і визначити параметри тесту;

до створеної опису прикріпити питання з банку.

 

53
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Для створення нового тесту викладач повинен скласти набір запитів, які згодом будуть використовуватися в тестуванні.

Для створення тестів ви можете використовувати існуючі запитання.

Викладач може визначити різні рівні (значення) кожного запитання та їх складність.

У eFront весь контент навчальних матеріалів може створити тільки викладач.

Для початку роботи створення тесту необхідно з клацати мишкою по значку «Тести».

55
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Відкриється вікно «Тести модулів та підмодулів » (бажано, щоб структура теоретичного блоку на цей момент вже існувала). Переходимо на закладку «Запитання».

57
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

У закладці «Питання», що відкриється, в полі «Додати запитання типу» вибираємо відповідний тип питання і розпочинаємо заповнення форми що відкрилася.

59
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Типи запитань

 

eFront дає можливість створювати питання до тестів зі вставкою пропусків, з вибором відповідей з кількох можливих, з визначенням відповідностей і вірності запропонованих висловлювань.

eFront пропонує такі види запитань:

  • Заповнення пропусків
  • Вільні відповіді;
  • Множинний вибір – одна вірна відповідь;
  • Множинний вибір – декілька вірних відповідей;
  • Відповідність;
  • Істина/Хиба
61

Пропуски (Заповнення пропусків) – при відповіді на запитання слухачеві пропонується ввести відповідь у полі вводу.

Free text / file upload (Вільний текст) – при відповіді на запитання слухачеві пропонується ввести текст як відповідь.

62
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Множинний вибір (одна правильна відповідь) – при відповіді на запитання слухачаві пропонується вибрати з декількох варіантів відповідей одну – правильну.

64
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Множинний вибір (кілька правильних відповідей) – відповідаючи на питання, слухач може вибрати кілька правильних відповідей із запропонованих варіантів.

66
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Збіг (встановлення відповідності) – відповідаючи на запитання, студент встановлює відповідність між парами значень. Кожному із запропонованих значень необхідно підібрати відповідне в списку.

68
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

True/False (Істина / Брехня) – відповідаючи на запитання, слухач визначає вірна чи хибна відповідь із запропонованого.

70
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Перетягуйте (встановлення відповідності переміщенням). Відповідаючи на запитання, слухач встановлює відповідність між парами значень, розташованих у двох стовпчиках. Кожному з представлених значень лівого стовпчика необхідно шляхом переміщення поставити відповідне значення в правому стовпчику.

 

72
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Створення запитань типу «Заповнити пропуски»

 

Запитання типу «Заповнити пропуски» є тестовим завданням, в якому слухачеві пропонується вводити текст (набір символів) як відповідь. Запитання може містити ілюстрації, відеофрагменти, гіпертекст. Відповідь – будь-яка послідовність символів, з якою порівнюватиметься введений користувачем текст. Відповідь буде вважатися вірною, якщо виведений текст збігається із закладеною викладачем послідовністю символів.

Після вибору запитання типу «Заповнити пропуски» з’явиться вікно «Інформація про запитання».

74
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

 

Заповнюємо форму

Проект у системі eFront

 

Проект – компонент системи, що дає змогу організувати самостійне практичне завдання, реферат, курсову роботу, випускну роботу. Загальна схема роботи з «Проектом» виглядає так:

1) викладач формулює завдання (формулювання постановки завдання) знаходиться в текстовому модулі);

2) слухачі виконують його в тому чи іншому вигляді, пересилають файл з результатом завдання викладачеві;

3) викладач в системі переглядає отриманий файл, оцінює роботу, залишає коментар;

4) слухач на своїй сторінці може переглядати результат.

Цей блок в системі є самостійним елементом і в структурі дисципліни не відображається.

Будь-яке завдання/проект можна розбити на етапи його виконання, обов’язково вказуються терміни роботи по кожному етапу. Викладач може переглянути кожну надіслану слухачем роботу, або завантажити на свій комп’ютер всі роботи слухачам одним архівом. Є можливість обговорити зі слухачем його роботу, виставити оцінки як за кожний етап роботи, так і в цілому за всі завдання.

Завдання/проект щодо строків його виконання діляться на «Активні» і «Неактивні».

До «Активних» завдань/проектів належать ті, термін виконання яких ще не минув. До «Неактивних» – ті, термін виконання яких закінчився.

Завдання/проект може виконуватися поетапно. При цьому викладач може створити всі етапи всередині завдання із зазначенням термінів виконання кожного. Слухач, за необхідності, може вислати викладачеві результат своєї роботи по кожному етапу.

Слухач має можливість після завантаження файла завдання і обговорення з викладачем виконаної роботи, надіслати допрацьований варіант. При цьому в системі будуть зберігатися обидва варіанти.

Необхідно, щоб слухачі звіт про виконану роботу, у випадку, якщо звіт складається з декількох файлів, висилали ці файли в архіві (до 2 МБ).

76

 

Для створення проектів в системі eFront необхідно:

  • у панелі «Властивості», або в меню сайту клікніть мишкою по іконці «Проекти».
77
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

відкриється панель «Проекти» з відкритою вкладкою «Активі».

 

79
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Для створення проекту «Випускна робота» потрібно клікнути мишею по «Додати проект». Заповнити відповідні пункти форми нового проекту та натиснути кнопку «Виконати».

81
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Перейти на закладку «Користувачі» та додати слухачів до проекту шляхом проставлення міток в квадрати ліворуч.

83
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Правила вивчення і завершення заняття

Правила забезпечують вивчення цього навчального матеріалу в потрібний послідовності. Наприклад, можна визначити, що слухач не може вивчити модуль № 5, не вивчивши раніше модуль № 3, або модулі № 1 і № 2.

На додаток до цього, він може визначити умови, за яких заняття можна вважати детально вивченим, наприклад, урок може бути завершеним, якщо слухач вивчив усі модулі уроку (відповідно до правил вивчення) і рівень успішних відповідей на тести становив не менше 60%.

Умови, які становлять правила, легко створити, використовуючи простий інтерфейс.

На головній сторінці у розділі «Властивості» натискаємо на іконку «Правила заняття»,

85
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Натиснувши закладку «Умови виконання заняття»

87
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

натискаємо «Додати умову».

89
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

У вікні, що відкрилося, вибираємо одну із умов.

                        

Контроль успішності навчання та звіти

 

eFront пропонує передові системи звітів і статистики, які дають змогу моніторити успішність слухачів і процес навчання та тестування.

Система надає такі категорії звіту:

  • Звіти по користувачу
  • Звіти по уроках
  • Звіти по тестах
  • Звіти по курсах.

 

У головному меню, виберіть пункт «Звіти». Панель, що відкриється, дає можливість вибирати тип звіту:

91
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
  1. Виберіть «Звіти по користувачу», після чого потрапите у форму вибору користувача:
93
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Вибравши потрібного користувача, переходимо на сторінку де відображаються основні дані по обраному користувачу:

95
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Вкладки «Курси», «Заняття», «Детальніше» і «Активність» дають можливість отримати інформацію про успішність користувача на заняттях, на курсі або інформацію про використання користувачем системи.

97
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
  1. Повертаємося в меню звітів і вибираємо «Звіти по заняттях», після чого потрапляємо на сторінку з даними про поточні заняття. Необхідно зазначити, що у верхній частині є поле вводу, де можна вибрати інше заняття (подібно до того, як обирали користувача):
101
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Три вкладки на цій сторінці дають можливість отримувати різноманітну інформацію по заняття. Вкладка «Користувачі» дає інформацію про участь користувачів в занятті.
Вкладка «Детальніше» дає загальну інформацію про кількість повідомлень форуму, чату, навчальних матеріалів, розміщених в цьому занятті тощо:

103
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Вкладка «Активність» інформує про час який використали користувачі знаходячись на платформі за певний період:

105
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Скрізь, де розміщено значок є можливість отримати інтерактивний графік:

107
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Будь-який звіт може бути експортованим в Excel або PDF формат за допомогою піктограми:

 

Засоби спілкування еFront

 

eFront пропонує три засоби комунікації: форум, чат і персональні повідомлення.

 

Форум

Кожне заняття отримує свій власний форум, щоб забезпечити користувачів

109
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

середовищем для обговорення матеріалів заняття. Для створення нової теми необхідно скористатися кнопкою «Нова тема» і за допомогою цього можна організувати обговорення певної теми або брати участь у раніше створених:

111
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Чат

 

За допомогою чату користувачі, які в даний час є в системі, можуть обмінюватися миттєвими повідомленнями:

113
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Персональні повідомлення

За допомогою цього інструменту, користувачі можуть відправляти один одному повідомлення подібно звичайній електронній пошті. Для надсилання повідомлення, необхідно перейти до пункту «Повідомлення» в меню

«Інструменти»:

115
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

та натиснути «Нове повідомлення»:

117
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Наберіть «%», щоб отримати список користувачів і виберіть потрібного адресата. Окрім того, синій кут  праворуч від цього поля дає змогу розкрити додатковий набір елементів управління, щоб вибрати адресатів, відповідно до певних критеріїв:

119
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Після вибору адресата заповніть форму повідомлення, і надішліть його, натиснувши кнопку «Відправити повідомлення»:

121
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Коли ви одержуєте персональне повідомлення, на сторінці відображається панель з повідомленням. Натиснувши на отримане повідомлення, користувач автоматично перехід до сторінки читання його і, за необхідності, можна відповісти на його:

 

Глосарій

 

Викладач може створити глосарій до заняття, в якому помістити визначення термінів, що використовуються в цьому занятті.

123
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com

Дані у форматі SCORM

 

Система eFront має сертифікаційну підтримку формату SCORM. Целіча, що викладач може експортувати матеріал у форматі SCORM або імпортувати дані у татого форматі на eFront. За допомогою простого інтерфейсу вчитель може імпортувати або експортувати дані SCORM і керувати їх розташуванням в структурі уроку.

125
Робота викладача в системі управління навчанням e by DEPARTMENT  - Ourboox.com
127
128
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content