Роберт Шеклі
Після закінчення школи навчався у Нью-Йоркському університеті, спеціально вивчаючи гуманітарні дисципліни.
Служив в армії США в Корейській війні, де був редактором полкової газети. Повернувся до Нью-Йорку, де вступив до Нью-Йоркського університету, 1951 здобув ступінь бакалавра мистецтв. У наступні роки продавав свої оповідання всім науково-фантастичним журналам, таким чином було опубліковано кілька сотень його творів, причому більшість — у журналі «Galaxy».
Роберт Шеклі — лауреат премій “Мандрівник-97” і “Малий Золотий Остап-97”.
Відомі романи «Корпорація» Безсмертя »,« Цивілізація Статусу » і « Подорож у післязавтра ».
Їм написано також три гумористичних детективних романа про приватного сищика Боба Драконіане: «Детективне агентство» Альтернатива »», «Між Сциллою і Харибдою» і «Сома-блюз».
Роберт Шелік також працював над сценарієм комп’ютерної гри «Netrunner».
Сюжет оповідання
Головний герой Лерой Кліві через космічну аварію опинився на незнайомій планеті без засобів до порятунку. Героя здивувало, що тварини на планеті сліпі та глухі, вони спілкуються завдяки телепатії. Він робить спробу керувати своїми думками та придумує різні способи порятунку. Силою думки він бореться з пантерою, вовками, стерв’ятником, уявляє себе самицею пантери, змією, пташкою, кущем, трупом. Останнім зусиллям волі він змушує хижаків відступити, уявивши себе вогнем. Він став телепатом, який переміг інопланетних тварин і здивував рятувальників, що прибули йому на допомогу. Їх здивувало те, що на тілі Лероя Кліві не було жодного опіку, хоча він перебував в епіцентрі пожежі.
Гуманістичний зміст оповідання
Людина — не вбивця всього живого, бути сильним не означає знищувати тих, хто слабший.
Людина майбутнього — господар не тільки своєї планети, а й далекого Космосу.
Оскільки світ змінюється, Роберт Шеклі показує нам, якою має бути людина майбутнього, щоб вона могла вижити у боротьбі із невідомим.
Головний герой оповідання
Лерой Кліві через космічну аварію опинився на незнайомій планеті без засобів до порятунку. Герой розуміє, що вижити в умовах, коли хижаки відчувають запах твоїх думок, дуже важко, проте герой не збирається падати духом: він знаходить їжу, знаходить металевий прут для захисту. Герой вбирає в собі найкращі риси Людини: віру в перемогу, надію на завтрашній день, рішучість боротися до останнього за власне життя: «Вранці він здивувався, що все ще живий. Поки що усе гаразд. Можливо, й цей день скінчиться благополучно. У бадьорому настрої Кліві попрямував до свого корабля … Кліві знайшов металевий прут, зважив його у руці і заткнув за пояс, трохи нижче поштової сумки. Не надто надійна зброя, але додає впевненості».
Сила розуму
Автор підкреслює, що врятувати героя може не сильне спритне тіло, не наявність палиці, а саме сила розуму. Сила людського розуму залежить багато в чому від того, що людина робить у цьому житті,
від її життєвого досвіду,
від професійних навичок,
від вміння правильно їх застосувати.
Експрес-урок за оповіданням вчителя Кириченко Вікторії Вікторівні
https://www.youtube.com/watch?v=EjBiEl1cR3I
Перевірте себе:
Які духовні випробування випали на долю Кліві?
Published: Apr 19, 2020
Latest Revision: Apr 22, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-782472
Copyright © 2020