Друзі! Інтернет надає нам можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому. Сьогодні це не фантастика, а реальність. Крім можливості отримати потрібну інформацію чи пограти в онлайн ігри, мережа значно розширює коло нашого спілкування. І це стало можливим завдяки соцмережам, чатам та іншим подібним сайтам.
Але спілкування в інтернеті поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку, якщо не знати й не виконувати правила безпечного поводження у всесвітньому павутинні. На цій сторінці, граючи в цікаві ігри та виконуючи веселі завдання, ви можете перевірити свої знання про безпеку в інтернеті, навчитеся уникати неприємних ситуацій та спілкування з кібершахраями.
РАЗОМ З НАМИ ГРАЙ – ЗНАННЯ ПЕРЕВІРЯЙ!
Друже! В сучасних умовах, ти проводиш в Інтернеті більше часу, ніж раніше: навчаєшся дистанційно, спілкуєшся, розважаєшся…
Пропонуємо тобі перевірити свої знання про основні правила комунікації та безпечне перебування в онлайн-просторі за допомогою створених нами веселих і повчальних ігор. Уважно читай завдання перед грою і давай відповіді на запитання. Ти можеш також відправити їх нам через чат внизу сторінки, попередньо вказавши назву гри, номер питання та свою відповідь. Рейтинг кращих гравців ми опублікуємо на сайті та на нашій сторінці у фейсбуку до Дня Безпечного Інтернету.
Тож вперед, гайда грати!
Гра
«Погоня у веблабіринті»
Ця гра для тих, хто любить “гострі враження”, має швидку реакцію та певний багаж знань про інтернет. Спробуй втекти від ворогів запутаним лабіринтом! Бажаємо успіху!
Щоб розгорнути гру на весь екран – скористайся стрілочками у нижньому правому куті гри.
Гра
«Що ти знаєш про Інтернет?»
Стань пілотом літака й відправляйся в політ. Будь уважним, щоб не сталося авіакатастрофи, оминай небезпечні хмаринки з неправильними відповідями. Щасливого польоту!
Щоб розгорнути гру на весь екран – скористайся стрілочками у нижньому правому куті гри.
Гра
«Що можна робити в Інтернеті?»
Крути колесо фортуни і давай відповіді на запитання, які випадуть. Спробуй набрати якнайбільшу кількість балів. Бажаємо успіху!
Щоб розгорнути гру на весь екран – скористайся стрілочками у нижньому правому куті гри.
Інтерактивна вправа
«Безпека в Інтернеті»
Інтерактивна вправа
«Ризики в мережі Інтернет»
СПІЛКУЮЧИСЬ В ІНТЕРНЕТІ, ЗАРАДИ СВОЄЇ БЕЗПЕКИ, ВИ НЕ ПОВИННІ НІКОЛИ:
- повідомляти своєму віртуальному другу своє прізвище, домашню адресу, номер свого мобільного або домашнього телефону, номер та місцезнаходження своєї школи та інші дані;
- розміщувати фотокартки, на яких ви оголені або у нижній білизні чи піжамі, а також відправляти комусь свої фото електронною або звичайною поштою;
- повідомляти пароль до своєї інтернет-сторінки. Пароль як ключ від квартири, тому нікому його не слід віддавати!
- казати, що ви вдома знаходитеся одні;
- казати, що ти сам знаходишся перед комп’ютером.
- обговорювати теми, які тобі неприємні або яких ви соромитеся;
- показувати віртуальному другу перед вебкамерою своє тіло або якісь його частини, робити те, що вам не подобається.
- відповідати на питання, які стосуються вашого особистого життя або тіла. Пам’ятайте: ваше тіло належить тільки вам і ніхто не має права розмовляти з вами про нього;
- розповідати багато про своїх друзів, знайомих та родину, особливо, видавати їхні таємниці;
- відправляти поштою або передавати через когось свої особисті речі співрозмовнику по Інтернету
КРІМ ТОГО:
-
при реєстрації у чаті ніколи не слід заповнювати поля, де вимагають прізвище, номер мобільного та домашнього телефону, домашню адресу. Якщо ці поля обов’язкові, то краще слід вигадати для себе прізвище, адресу та номер телефону. Це потрібно для вашої безпеки. Взагалі, для реєстрації у чаті, в соцмережах та на інших подібних сайтах слід створити для себе окрему електронну поштову скриньку;
-
коли вигадуєте у чаті для себе нікнейм, він не повинен бути схожим на прізвище. Також він не повинен стосуватися твого зовнішнього вигляду;
-
у соцмережах та подібних сайтах слід обмежити доступ до власної сторінки невідомих вам людей. Додавайте до списку своїх друзів лише тих, кого ви добре знаєте у справжньому житті.
.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Спілкування в Інтернеті не є обов’язком. Тому якщо вам це більше не подобається, або вас лякають інтернет-друзі, то треба лише вимкнути комп’ютер і не повертатися більше до спілкування онлайн!
Така обізнаність — запорука вашої безпеки як в реальному світі, так і у віртуальному просторі
Published: Feb 2, 2023
Latest Revision: Feb 9, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-1413739
Copyright © 2023