
Модуль «КРВ – 3.2» Виготовлення поясних виробів

by Olena Chorna
Artwork: Олена Чорна
- Joined Jun 2022
- Published Books 2
Copyright © 2022

КРВ – 3.2.2. ВИГОТОВЛЕННЯ ЖІНОЧИХ ШТАНІВ
КРВ– 3.2.2. ВИГОТОВЛЕННЯ ЖІНОЧИХ ШТАНІВ
Урок №1 Ознайомлення з моделлю виробу, технічними умовами. Підготовка деталей крою до пошиття. Волого-теплова обробка половинок брюк.
Урок №2 Обробка виточок, складок, кокеток, дрібних деталей.
Урок №3 Обробка кишень на передніх половинках брюк з прямим та фігурним краєм.
Урок №4 Обробка кокеток, дрібних деталей.
Урок №5 Обробка бічних швів..
Урок №6 Обробка крокових швів.
Урок №7 Обробка застібки на тасьму-«блискавку»
Урок №8 Обробка верхнього зрізу брюк пришивним поясом.
Урок №9 Обробка верхнього зрізу брюк пришивним поясом.
Урок №10 Обробка середнього зрізу брюк
Урок №11 Обробка низу брюк ( швом у підгин)
Урок №12 ВТО готового виробу.Пришивання фурнітури
Жіночі брюки в новому сезоні: перш за все свобода вибору!
Фасон жіночих брюк, як настрій жінки – мінливий і нестабільний. Ще вчора в тренді була сувора класика, а сьогодні вже нарозхват брюки- кльош або кюлоти. Що чекає модниць завтра, від яких фасонів і кольорів будуть сходити з розуму жінки? Про це і не тільки – в нашому огляді модних тенденцій жіночих брюк в новому сезоні.
Спочатку – про ексклюзивні новинки!
Все, що нове, викликає величезний інтерес. Навіть якщо це добре забуте старе, тільки в новому амплуа, як, наприклад, класичні шкіряні штани, але з оригінальною обробкою, – такі моделі відразу звернуть на себе увагу.
Крім того, в новому сезоні дизайнери будуть дивувати нас брюками з бахромою і незвичайними моделями кольору металік. Модні штани кольору металік відмінно підійдуть для вечірок та урочистих заходів.
Ексклюзив – це добре, але давайте повернемося до основних тенденцій модного сезону.
Ніяких експериментів з висотою пояса
Наймоднішим буде вважатися стандартне розташування пояса штанів. Занижена талія відійшла в минуле, а що стосується високої талії, то такі брюки поки що залишаються в тренді.
Свобода і легкість
Моделі штанів “вітрила” і піжамний варіант – це відмінний вибір. Легкі, повітряні, жіночні, ніяких стрілок, тільки вільно струмуючий атлас, шовк або бавовна. Яскраві кольори додадуть вашому образу впевненості і сексуальності.
Брюки- кюлоти – прекрасний вибір для будь-якого стилю
Цей фасон став популярним завдяки своїй формі, яка добре приховує будь-які недоліки, але вигідно підкреслює красиві щиколотки, роблячи ноги стрункішими. Ще один плюс – такі брюки можна носити з чим завгодно, будь то діловий образ або похід на пляж.

ЗРАЗОК ОПИСУ ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ МОДЕЛЕЙ ЖІНОЧИХ ШТАНІВ
Опис моделі 1
Штани жіночі класичні прямі з костюмної напіввовняної тканини.
На передніх половинках бокові кишені зі скосом, фігурна кокетка-пояс та м’які складки.
На задніх половинках тальові виточки.
В лівому боковому шві оброблено застібку на потайну блискавку.
Верхній зріз штанів спереду оброблено поясом- кокеткою, ззаду – пришивним поясом.
Низ оброблено швом у підгін з обметаним зрізом і підшитий потайними ручними стібками.

Опис моделі 2
Штани жіночі з джинсової еластичної тканини щільно облягаючої форми.
На передніх половинках бокові кишені зі скосом, вертикальні рельєфи та накладні кишені з клапанами на лінії стегон.
На задніх половинках фігурна кокетка, вертикальні рельєфи та накладні кишені.
Застібка на блискавку в передньому шві.
Верхній зріз брюк оброблений пришивним поясом, який застібається на металевий ґудзик і петлю. Для утримання ременя на поясі є п’ять хомутиків.
Низ штанів без манжет.
Оздоблювальні подвійні строчки прострочені контрастними нитками по кишеням, кокетці, рельєфам, поясу та хомутикам. В нижній частині бокових швів вшита блискавка.

Опис моделі 3
Шорти жіночі з бавовняної тканини.
На передніх половинках кишені зі скосом та накладні кишені з клапаном.
На задніх половинках накладні кишені з клапаном. Застібка на блискавку в передньому шві.
Верхній зріз шортів оброблений пришивним поясом, який застібається на ґудзик і петлю. Для утримання ременя на поясі є сім хомутиків.





Волого-теплова обробка штанів
Волого-теплова обробка передніх і задніх половинок штанів залежить в основному від конструкції виробу, а отже і від структури тканини. Конструкція штанів може бути така, що волого-теплова обробка непотрібна, але в переважній більшості випадків штани при виготовленні піддають волого-тепловій обробці. Місця й способи обробки визначає закрійник.
Волого-теплову обробку починають з передніх половинок штанів
Дві передні половинки складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, розміщують на столі правою половинкою вверх, боковими зрізами до працюючого. Ділянку бокового зрізу від низу
до лінії коліна розтягують на 1,2—1,5 см.Утворену слабину тканини спрасовують до середини передніх половинок штанів. Так самообробляють крокові зрізи. Потім повторюють волого-теплову обробку з боку лівої половинки штанів.
Після відтягування бокових і крокових зрізів половинки штанів роз’єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, а далі згин був направлений до згину верхньої передньої складочки, а верхній кінець крокового зрізу дещо виступав за боковий зріз. Складені таким чином половинки зволожують, спрасовують по згину на ділянці нижче коліна для утворення плавної лінії прогину під коліном і злегка припрасовують згин. Щоб остаточно закріпити форму штанів, половинку штанів перевертають і повторюють прийоми спрасовування.

Задні половинки штанів складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, і розкладають на столі правою половинкою вгору, боковим зрізом до працюючого (мал.3,а). Ділянку від низу до лінії коліна спрасовують на 8— 10 мм. Половинки штанів перевертають кроковим зрізом до працюючого і ділянку від низу до лінії коліна спрасовують так само, як і по боковому зрізу. Потім зволожують ділянку верхньої частини крокового зрізу і середній зріз, лівою рукою беруть за край доточки і, пересуваючи праску, розтягують кроковий зріз на 2,0—2,5 см, відводячи його в сторону бокового зрізу. Водночас розтягують середній зріз на ділянці найбільшої виїмки (мал.3,а). Слабину, що виникла при цьому, спрасовують до середини-половинки. Половинки штанів перевертають і повторюють ті самі прийоми з боку лівої половинки. Далі задні половинки роз’єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, зрізи низу були рівні, а далі згин повинен бути направлений до верхньої частини середнього зрізу (на відстані 5—8 см від вершини), а в верхній частині кроковий зріз має знаходитися від бокового зрізу на такій відстані, на яку кроковий зріз у верхній частині передньої половинки виходив за боковий зріз.
У такому положенні надають остаточної форми заднім половинкам штанів, спрасовуючи згин деталей під сідницями (тобто навпроти верхніх ділянок крокових країв) так, щоб утворилася при цьому плавна увігнута лінія.
У вузьких штанах згин задніх половинок штанів проти ікроніжних м’язів дещо відтягують.
Згин злегка припрасовують, утворену при цьому по згину слабину спрасовують (мал.3, в).
При масовому виробництві задні половинки штанів формують на пресі з спеціальними подушками.
У штанах з тканин, до складу яких входить великий процент синтетичних волокон, що важко піддаються обробці, волого-теплової обробки передніх і задніх половинок не проводять, а потрібна їх форма досягається зміною конструкції передніх і задніх половинок штанів.

Обробка виточок, складок, кокеток, дрібних деталей.
Ш л ь о в к и. Кількість шльовок і їх розмір залежать від моделі. Підкладку для шльовок викроюють вужчою від верху шльовок на 0,5 смШльовки складають з підкладкою лицьовимибоками всередину, поздовжні боки верху і підкладки вирівнюють і обшивають з боку підкладки швом шириною 0,5см.Шльовкививертають на лицьовийбік,краївиправляють і припрасовують, утворюючикант з верху в бікпідкладки шириною 0,2 см Вузькі шльовки (шириною 1 см) можуть бути оброблені без підкладки.
Клапан задньої кишені. Підкладку клапана викроюють вужче клапана верху на 0,2 см з кожної сторони. Підкладку з клапаном складають лицьовими боками всередину і зметують з боку клапана прямими стібками довжиною 0,5— 1,0 см на відстані від зрізів 0,4 см, припосаджуючи тканину верху в кутиках і на заокругленнях. Клапан обшивають за допомогою напрямної лінійки на відстані 0,1 см від лінії зметування. Ширина шва—0,5 см. Нитки зметування видаляють, шов підрізають, залишаючи 0,3 см, а в кутиках—0,1— 0,2 см. Потім клапани вивертають на лицьовий бік, краї і кутики виправляють і виметують, утворюючи кант шириною 0,1 см з тканини верху в бік підкладки.
Клапан припрасовують і краї клапана закріплюють оздоблювальною строчкою на відстані 0,1—0,15 см Нитки виметування видаляють, і клапан ще раз припрасовують з лицьового боку підкладки. Потім на клапані намічають лінію, яка визначає ширину клапана в готовому вигляді.
Контрольні питання.
1.З яких матеріалів виготовляють штани?
2.Які види штанів існують?
3.З яких деталей крою складаються чоловічі штани?
4.Які назви зрізів мають деталі крою чоловічих штанів?
5.В якій послідовності готують деталі крою штанів до пошиття?
6.Які дрібні деталі необхідні для виготовлення штанів? Які способи їх обробки існують?
Обробка кишень на передніх половинках брюк з прямим та фігурним краєм.
Положення кишень в брюках диктується зручністю використання і модою. Лінію кишені розташовують в бічному шві, похило, горизонтально або вертикально. Зазвичай на передній половинці брюк верхній кінець похилого кишені розташовують відносно точки T4 вправо на відстані 4 см (нижче лінії талії на 3 см). Нижній кінець кишені розташовується праворуч від бічного зрізу на відстані 3 см.
Кишені, розташовані горизонтально і паралельно верхньому зрізу, на передніх половинках брюк знаходяться в середньому на відстані 6 … 7 см від лінії притачивания пояса. Кінець кишені, звернений до бічному шву, розташовують на відстані 3,5 … 4 см від лінії бічного шва. Лівий кінець горизонтального задньої кишені розташовується від бічного зрізу на відстані 5,5 … 6 см.
Довжина прорізи кишені визначається розміром. Для розміру 50 довжина входу в кишеню, розташований в бічному шві, 17 см; похило на передній половинці – 16,5 см; горизонтально на передній половинці – 14,5 … 15 см; горизонтально на правій задній половинці – 14 см. Довжина входу в кишеню змінюється на плюс-мінус 0,3 см від розміру до розміру.
Кишені на передніх половинках штанів.
З вивороту на шов накладають верхній зріз мішковини, приметують, обшивку вивертають на виворіт, випускають з основної деталі в бік обшивки кант, шириною 0,5 см, виметують його, припрасовують і закріплюють оздоблювальною строчкою на відстані 0,6-0,7 см від краю.
Внутрішній зріз обшивки підгинають на 0,5-0,7 см в бік вивороту і настрачують на мішковину на відстані 0,1 см від підігнутого краю або настрачують, не підгинаючи, з попередніми обметуванням зрізу.
Бічну частину передньої половинки брюк накладають лицьовою стороною на лицьову сторону задньої половинки, урівнюючи бічні зрізи, з вивороту підкладають мішковину і зшивають на відстані 0,9 см від зрізів. Шов пришивання бічної частині передньої половинки до задньої половинки розпрасовують і зріз шва з боку задньої половинки огинають мішковиною і припрасовують. Внутрішній зріз бічної частини передньої половинки брюк підгинають на 0,5-0,7 см всередину і настрачівают на мішковину на відстані 0,1 см від підігнути краї. Допускається настрачування і без підгину краю всередину з попередніми його обметуванням.
Передні частини передніх половинок брюк накладають на бічну частину передньої половинки згідно розміченій на ній лінії і настрачують на відстані 0,6-0,7 см від краю і від кінців кишені в ту і іншу сторони. Потім з’єднують бічні зрізи передніх і задніх половинок і зшивають мішковину. Закріплення кінців і припрасування кишені виконують так само, як при обробці кишень в бічних швах.

Обробка бічних швів.
ЗШИВАННЯ БІЧНИХ ШВІВ
Перед з’єднанням крокових зрізів перевіряють ширину штанів внизу і на рівні колін. Після цього брюки розкладають на столі кроковими зрізами передніх і задніх половинок встик і намічають контрольні крейдяні знаки.
1) Задню половинку брюк і передню половинку брюк скласти лицем до лиця по бічних швах, точно поєднавши контрольні лінії стегна, кроку, коліна і зколоти. Зрізи зколоти не тільки по контрольних лініях, але і в проміжках між ними.
2) зметують по задній половинці брюк від коліна вгору і вниз. Шпильки виймають, наметку припрасовують,на відстані 0,9 см від зрізів.
3) Краще за допомогою лекала і лінійки намалювати з боку передньої половинки брюк крейдяну лінію, по якій буде йти строчка. Зшивають з боку передньої половинки брюк:
• від талії до низу штанів
• від лінії коліна вгору і вниз добре відтягуючи тканину
Ширина шва – 1 см.
4) Шов розпрасовують відтягуючи.
Нитки зметування зі швів видаляють.
На ділянці кишені прокладають подвійну строчку
Для конфігурації шва зметати по задній половинці брюк, зшити по передній половинці брюк.
Шов припрасовують з кожного боку відтягуючи.
Обидва припуски запрасувують в бік задньої половинки брюк, з лицьової сторони перевірити наплив тканини і зразу же припрасувати за допомогою пропрасувальника.
З лицьового боку брюк, на відстані 0,1-0,5-0,7 см від внутрішнього шва, прокласти оздоблювальну строчку, добре відтягуючи тканину, припрасувати.
Обробка крокових швів
ЗШИВАННЯ КРОКОВИХ ЗРІЗІВ
1) Скласти передню половинку брюк і задню половинку штанів лицьовою стороною до лицьової сторони поєднавши лінії коліна. Зметати по задній половинці брюк від коліна вгору і вниз, припрасувати.
2) Зшити по передній половинці брюк відтягуючи шов від лінії банта до лінії коліна і нижче.
3) Шов припрасувати, розпрасувати через пропрасувальник за допомогою маленької прасувальної дошки

ЗАСТІБКА-БЛИСКАВКА
Жіночі штани застібаються справа наліво. Тому суцільнокроєну обшивку правого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік по розміченій лінії середини переду. Суцільнокроєну обшивку лівого краю розрізу для застібки на блискавку заметайте на виворітний бік для припуску під застібку на відстані 0,5-0,75 см від лінії середини переду, при цьому припуск на шов надсічіть біля кінця обшивки (стрілка), не доходячи до строчки – 0,5 см. Краї припрасуйте.
Припуск під застібку (лівий край розрізу) приметайте до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і пришийте в край, використовуючи однобічну лапку швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок. Розріз сколіть, сумістивши лінії середини.
Обшивку правого краю розрізу приколіть до тасьми застібки-блискавки, не прихоплюючи при цьому тканину штанів. Пришийте застібку-блискавку до обшивки. З лицьового боку брюк вистрочіть праву передню половинку вздовж застібки на блискавку по розмітці, прихопивши обшивку.
ВІДКОСОК
Професійні кравчині обробляють розріз для застібки на блискавку відкоском. Це смуга тканини шириною 6 см і довжиною, що дорівнює довжині розрізу плюс 3 см. Складіть відкосок уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Нижні короткі зрізи округліть і зшийте.
Зайву тканину зріжте на відстані 0,5 см від строчки. Виверніть відкосок. Краї припрасуйте. Поздовжні зрізи візьміть разом і обметайте. Приколіть відкосок під лівий край розрізу так, щоб обметаний зигзагоподібною строчкою край відкоска лежав зверху тасьми застібки-блискавки.
ВАЖЛИВО: якщо ви обробляєте розріз за допомогою відкоска, то спочатку вистрочіть правий край розрізу тільки до початку округлення. Відкосок може виступати від розміченої лінії середини переду лише на стільки, на скільки виступає припуск під застібку пояса. З виворітного боку пришийте обшивку лівого краю розрізу до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки. Для цього встановіть у свою швацьку машину однобічну лапку для пришивання кантів і застібок-блискавок. Потім продовжте оздоблювальну строчку вздовж правого краю розрізу, прихоплюючи відкосок.

ОБРОБКА ВЕРХНЬОГО ЗРІЗУ ШТАНІВ
Верхній зріз штанів оформляють по-різному в залежності від моделі. Пришивний або суццільновикрєенним поясом, поясом з виступаючими кінцями або без них, з вузькими або широкими шльовками, з хлястиком, еластичною тасьмою. З боку вивороту пояс може бути оброблений корсажною стрічкою, спеціальною тасьмою або підкладкою з прокладкою або без неї.
У поясі нитка основи проходить паралельно верхньому зрізу. У брюках з гладкофарбованих тканин пояс штанів допускається викроювати і по утковій нитці. Допустимі відхилення від ниток основи: для тканин без малюнка і з малюнком – 2%.
У хлястиках і шльовках нитка основи проходять паралельно лініям, проведеним уздовж середини деталей. Допускається викроювати хлястик по нитки утка. Допустимі відхилення від нитки основи на тканинах без малюнка – 5%. Число шльовок і їх розмір залежать від моделі.
Після обробки лівого і правого країв застібки по верхньому зрізу штанів перед пришиванням пояса намічають місця розташування шльовок. Число шльовок може бути 5 або 6 в залежності від моделі. Дві шльовки розташовують посередині передніх половинок, дві – близько бічного шва з боку задніх половинок і дві – на відстані 6,0-7,0 см від середнього зрізу. Дві останні шльовки на задніх половинках брюк можуть бути замінені однією шльовкою. При цьому, в середній шов штанів вкладають шльовку.
Шльовки накладають лицьовою стороною на лицьову сторону половинок брюк, зрівнюючи зрізи, і приметують на відстані 0,7-0,8 см від зрізу.
Середній шов штанів обробляють до і після обробки верхнього зрізу. Під час носіння штанів середній шов постійно піддається розтягуванню, тому він повинен бути особливо міцним. Частини штанів складають лицьовою стороною всередину, суміщаючи верхні краї пояса спереду і краю застібки так, як вона буде складена в готовому вигляді. При цьому злегка натягують гульфік. Перед зшиванням середніх зрізів скріплюють частини, починаючи від надсічки нижче гульфіка і відкоска, кількома ручними стібками чи на зшивній машинці. Цим забезпечується точність обробки. Також допускають зметування середніх зрізів.
Зшивають середні зрізи від надсічки банта по лівій половинці брюк швом шириною 1,0 см, суміщаючи, крокові шви. При цьому середні зрізи розтягують, відтягуючи лівою рукою шов ззаду голки, а правою подаючи суміщені деталі під лапку машини. Таке розтягування зрізів під час зшивання необхідно, так як деталі брюк в цьому місці при носінні відчувають деформації розтягування, а човникова строчка малорозтяжна. Для більшої міцності середні зрізи зшивають двома строчками, поєднуючи їх одну з одною. Збільшення міцності шва дає також застосування строчки двониткового ланцюгового стібка, яка більш еластична і розтяжна.
Середній шов штанів розпрасовують на спеціальній опуклій колодці або на пресі з опуклою подушкою. Штани надягають на опуклу частину колодки, розташовуючи передній кінець середнього шва на виступі колодки, шов розправляють, зволожують і розпрасовують, злегка розтягуючи.
Внизу застібки на 0,5 см вище надсічки на лівій передній половинці брюк виконують закріпку на зшивній машині. Перед виконанням закріпки край банта лівої передньої половинки брюк накладають на праву половинку, закриваючи шов пришивання відкоска на 0,2 см.
З внутрішнього боку нижні кінці відкоска і гульфіка скріплюють поперечної строчкою.
Далі на лицьову сторону половинок брюк накладають пояс, лицьовою стороною вниз, зрівнюючи зрізи, приметують і пришивають його. Ширина шва пришивания 1,0 см. Шов пришивання розпрасовують або запрасовують в бік пояса. Кінці шльовок запрасовують вгору. При розпрасуванні стежать за тим, щоб шов був прямим, без викривлень.Верхні кінці шльовок закріплюють по верхньому зрізу пояса, утворюючи напуск шльовки 0,2-0,3 см для вільного проходження ременя на поясі.
При обробки верхніх зрізів брюк необхідно стежити за симетричністю (на парних деталях) і вертикальним розташуванням шльовок, домагатися виконання рівних швів пришивання пояса і нижнього пояса (або підкладки пояса), точних і рівних кантів при обшиванні кінців пояса і його верхнього зрізу, і не допускати перекосів пояса.

ТЕХНОЛОГІЯ ОБРОБКИ НИЗУ ШТАНІВ.
КІНЦЕВА ОБРОБКА
Обробку низу штанів починають з уточнення їх довжини. Для цього на розкрійному столі розкладають штани виворотом назовні, верхнім краєм вліво від працюючого. Праву половинку штанів укладають на ліву, поєднуючи крокові і бокові шви від низу до лінії колін і, відводячи вище крокові шви від бічних на 2,5 см у бік задньої половинки брюк. Зрівнюють краю застібки і верхній край пояса. Після цього за лекалом або за допомогою пристосування намічають лінії підрізування низу і подгину штанів. Щоб штани при носінні не м’ялись внизу по згину передніх половинок, їх роблять коротше задніх на 0,5 см. Штани внизу підрізають не більше ніж на 0,5-0,7 см, складаючи разом половинки. Лінію штанів намічають з боку бічних і крокових швів, стежачи за збігом крейдяних ліній на згинах. У промисловому виробництві деталі викроюють і обробляють з великою точністю, тому уточнення довжини і підрізування низу не роблять.
Нижній підігнутий край брюк при носінні швидко зношується. Для збільшення міцності низу штанів уздовж згину пришивають тасьму, що має потовщений край, так щоб виступала з-під підігнутого краю штанів на 0,1-0,2 см.
Низ штанів може бути з манжетами і без них (мал. 37, 38, 39,).

ВТО готового виробу.Пришивання фурнітури
ОСТАТОЧНЕ ПРАСУВАННЯ І ОБРОБКА ШТАНІВ
У готових штанах видаляють сліди крейди та нитки виметування і заметування країв, підрізають кінці ниток з лицьового боку і з вивороту.
Верхню частину штанів прасують через пропрасувальник на пресі або праскою на спеціальній колодці з лицьового боку, виправляючи пояс, бант, виточки, хлястик, бокові і задні кишені і середній шов. Потім прасують праскою або на пресі нижню частину штанів, суміщаючи бокові і крокові шви, запрасовують згини з боку крокових швів на кожній половині окремо, а з сторони бокових швів — на обох половинах разом. Водночас з запрасуванням згинів виправляють, щільно припрасовують і відпарюють манжети.
Для просушування і закріплення форми штани підвішують на кронштейніна 30—40 хв.
Місця розташування ґудзиків на відкоску позначають крейдою відповідно до розміщення петельок на гульфіку і хлястику банта. Для цього штани застібають металевим крючком на петельку. Ґудзик на задній кишені намічають відповідно до розміщення петельки. Ґудзики пришивають вручну або на спеціальній машині, при цьому нижня нитка повинна бути обов’язково того ж самого кольору, що й підкладка. Ці ґудзики пришивають ручними стібками, не помітними з лицьового боку, роблячи не менше трьох проколів у кожний отвір.
Контрольне завдання.
Ознайомитись з заключною обробкою штанів і дати відповіді на питання.
- Чим чистять штани?
- Як припрасувати згини згини передньої і задньої половинок та низу штанів?
- З якого боку припрасовують верхню частину штанів?
- Які ділянки верхньої частини штанів припрасовують з лівого та правого боку?
- Як скласти штани для запрасовування передніх половинок у верхній частині?
- Як запрасувати згини задніх половинок у верхній частині штанів?
- Як видалити полиск?
- З якого боку штанів виконують відпарювання?
КРВ – 3.2 Виготовлення поясних виробів
КРВ – 3.2.2 Виготовлення жіночих брюк
Питання для самоперевірки:
- Які є моделі брюк. Опис зовнішнього вигляду?
- Які назви деталей крою брюк, та їх зрізів?
- Яка технологічна послідовність повузлової обробки брюк?
- Яка послідовність обробки передніх половинок брюк?
- Яка послідовність обробки задніх половинок брюк?
- Яка послідовність обробки кишені в швах?
- Яка послідовність обробки кишені з відрізним бочком-підзором?
- Яка послідовність обробки кишені з листочкою ?
- Яка послідовність обробки кишені в рамку?
- Яка послідовність обробки кишені з клапаном
- Як з’єднують основні деталі брюк?
- Яка обробка застібки брюк?
- Яка послідовність обробки верхнього зрізу брюк?
- Яка послідовність обробки низу брюк у підгин?
- Яка послідовність обробки низу брюк подвійною манжетою?
- Яка послідовність обробки низу брюк полуторною манжетою?
- Що відноситься до остаточної обробки брюк?

Published: Jun 14, 2022
Latest Revision: Apr 22, 2025
Ourboox Unique Identifier: OB-1348359
Copyright © 2022
