קמפוס 2021 אורט רמת יוסף תשע”ו
קמפוס 2021 הינו תכנית יחודית הבאה להביא לידי ביטוי חדשנות פדגוגית ברוח “כיתת 2021” אשר פועלת בעיר בת ים
במסגרת הקמפוס המתקיים שעתיים שבועיות, אנו מקיימים למידה -הוראה ברוח אחרת ובגישות מגוונות. המודל של הקמפוס מבוסס על עקרונות של חדשנות פדגוגית כגון:
1.למידה מתוך בחירה- המורים בחרו את התוכן והתחום אותו הם רוצים ללמד מתוך התשוקה שלהם. התלמידים בוחרים בכל סימסטר קורס בו הם ירצו לקחת חלק.
2. למידה מבוססת פרוייקט-P.B.L הקורסים בנויים כך שבסופם יש תוצר לימודי ואל התוצר מגיעים דרך שאלה פורייה, צורת העבודה בקורס היא שיתופית.
3. למידה חווייתית מתוך סקרנות- במהלך השיעורים בקמפוס התלמידים לומדים באופן חוויתי המאפשר להם להיות פעילים .כמו כן הם יוצאים מהמרחב הכיתתי למקומות נוספים בהם ניתן להבין את התחום הלכה למעשה ,כמו : מוזאונים,סניף בנק,מרכז יזמות,חצר בית הספר,ועוד’
4.למידה בקבוצות קטנות- בקורס כמות התלמידים היא קטנה יחסית לכיתת לימודים רגילה ומונה כ 15 תלמידים ופחות, כך שיש מקום לביטוי רב יותר לכל תלמיד ותלמיד.
5. הערכה חלופית-הלומדים בקורסים מוערכים ע”פ מידת ההשתתפות,היוזמות,הסקרנות ושיתופי הפעולה שלהם ולא דרך מבחנים על ידע. ההערכה מובאת באופן אישי ומילולי לכל תלמיד ולא בציון.
במסגרת הקמפוס פועלים 9 קורסים מגוונים בהמשך הספרון תוכלו להתוודע אליהם ולהתרשם מעט מהנעשה בשטח. צפייה נעימה !
שם הקורס: החממה
שם המורה: הילית בן בוכר
מהות הקורס: סדנת קואצ’ינג להעצמה אישית ופיתוח כישורי מנהיגות, במטרה ליצור בבית הספר צוות מגשרים צעירים
מהלך הקורס: במהלך הסדנא חווינו פעילויות בנושאי הכרות, ניהול רגשות, אומנות השיחה ומיומנויות תקשורת. התלמידים נחשפו לכלים פרקטיים לגישור ופתרון בעיות חברתיות, תוך פיתוח בטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי.
ציטוט נבחר מפי אחד התלמידים: “אפשר לבחור שוב ב”חממה” בקמפוס הבא?”
שם הקורס: סדנא לאמנים צעירים
מורה :תמר אלימלך
מהות הקורס: היכרות עם עולם האמנות באמצעות חשיפה לתקופות שונות, זרמים ואמנים שונים. למדנו להתבונן ביצירות אמנות ולעבוד סביב נושאים הקשורים ליצירה.
במהלך הקורס עבדנו באופן אישי על נושאי מפתח כמו קו צבע צורה, דיוקנאות, פיסול בחומרים רכים, קולאז’ ועבודת גרפיטי. התלמידים למדו על סגנונות ציור כמו ריאליזם, סוריאליזם ואמנות מודרנית ונחשפו לציירים הנחשבים לפורצי דרך בעולם האמנות כמו ג’קסון פולוק זורז’ סרה וסלבדור דאלי. במהלך הקורס ערכנו ביקור במוזיאון בבת ים והתנסינו בעבודה עם חימר . לאמנים הצעירים ניתן מרחב יצירה מגונן ומכיל ללא ביקורת או שיפוטיות דבר שאיפשר ביטוי אישי מגוון ומרהיב.
שם הקורס : צילום
שם המורה המעבירה את הקורס: שיראל אפללו
:מהות הקורס ומטרתו המרכזית
קורס צילום בקמפוס 2021 מאפשר לתלמידים לרכוש ידע ומיומנויות צילום.
מטרת הקורס להיכנס לעולם הצילום, לשפר בצורה הטובה ביותר את רמת הצילום ולהעניק לתלמידים כלים נוספים.
מהלך הקורס ודרכי עבודה בקורס:
היכרות עם מצלמת סטילס, התלמידים ילמדו כיצד בונים תמונה בצורה נכונה, מהי הולכת עין ומה העין אוהבת, מהי קומפוזיציה, חוק השלישים וכיצד ניישם את המושגים הנלמדים בקמפוס בצילומים שונים של התלמידים.
כמו כן, נלמד על זוויות צילום, גדלי שוטים ואופן עבודה עם המצלמה.
בנוסף התלמידים ילמדו לעשות סטופ מושן סרט המורכב מאלפי תמונות סטילס בודדות.
ציטוט מפי תלמידה :”השיעורים איתך היו לי ממש כייפים למדתי אצלך כלכך הרבה,את בנאדם טובוישר ומי שיהיה בקרבתך ירגיש מאושר”
שם הקורס: לתפוס את הכסף
המורה: אביב אופנהיים
מטרת הקורס: לחשוף את התלמידים בדרך חווייתית למושגים מעולם הכלכלה .
התלמידים למדו על הבנק , מטרותיו המרכזיות , אופן פתיחת חשבון וביקרו בסניף בנק.
התלמידים למדו על ריבית , הלוואות וחסכונות מתוך מטרה מרכזית להפוך את התלמידים לכאלו אשר מתנהלים בצורה כלכלית בריאה ונכונה יותר בהווה וגם בעתיד כאנשים בוגרים.
מהלך הקורס: למידה תוך כדי משחקים ואקטיביות של הלומדים .
ציטוט תלמידים :”בקורס למדתי מתוך חוויה אמיתית אהבתי בעיקר את הסיור בבנק שממש ראינו איך הכל עובד “
שם הקורס: Move it
שם המורה: רחלי פישר
חוויה תנועתית בתוך מסגרת בית הספר:
חשיפה לסגנונות ריקוד שונים
דינאמיקה קבוצתית תנועתית
בניית ריקוד קבוצתי ואישי תוך עידוד יצירתיות
הופעות מול השכבה ובית הספר בטקסים ואירועים
מהלך הקורס:
לאורך הקורס התלמידים למדו ריקודים בסגנונות שונים.
כל תלמיד בנה כוריאוגרפיה משלו וליצירת ריקוד קבוצתי שלם.
התלמידים בחרו מוזיקות שונות לריקודים אישיים.
התלמידים עברו סדנת היפ הופ ותיפוף על הגוף עם מורה מקצועית.
ציטוט מפי התלמידים:
” כיף לסיים את היום בריקוד…. זה משחרר”
” אני אוהבת לרקוד וזה נחמד שאפשר לעשות את זה בתוך בית הספר”
שם הקורס: עמידה מול קהל
שם המורה : איל ללוש
מהות הקורס ומטרתו המרכזית: חיזוק הביטחון העצמי ורכישת מיומנויות כגון תקשורת
מילולית, יצירת קשר עין, שימוש נכון בטון הדיבור ובקצב הדיבור ועוד…
מהלך הקורס / דרכי עבודה בקורס: שיעורים פעילים- הדגמות של המיומנויות השונות
ובעיקר תרגולים רבים ביחידים ובקבוצות של התלמידים
ציטוט מפי תלמיד: “הגעתי לכאן כי אני מתבייש לדבר בכיתה”
שם הקורס : חשיבה המצאתית
שם המורה : תומר ברץ
שאלה פורייה :מהו רעיון טוב
את חלקו הראשון של הקורס הקדשנו ללימודים בשיטת S.I.T לשבירת קבעונות מחשבה
לאחר מכן למדנו ותרגלנו כמה כלים לשבירת הקבעונות
חשבו לדוגמה: איך אפשר לשחק כדורגל ללא כדור? מה אפשר לעשות עם אופניים ללא גלגלים?
בחלקו השני של הקורס התמקדנו בייצור דגם של מוצר אישי משלנו.
התפצלנו לקבוצות וכל קבוצה חשבה על רעיון למוצר שאפשר לפתח עבורו אבטיפוס.
שוחחנו בשיחת ועידה עם מומחה בתחום השיווק כדי שיעזור לנו להתמקד, ובמקביל ביקרנו במעבדת XLN בשז”ר.
למדנו לעבוד עם תוכנת העיצוב התלת מימדית TinkerCad ולאחר כשבועיים – הדפסנו במדפסות תלת מימד, בעזרתה של שני מנהלת מעבדת XLN, דגמים מוקטנים של המוצרים שלנו.
ציטוט מפי התלמידים:בחרנו להמשיך כי אנחנו מאמינים שהקורס הזה יעזור לנו בחיים
שם הקורס: רמון ספייס-לאב
שם המורה: מיטל עובדיה
מטרת הקורס: לחזק יכולות אישיות שיאפשרו לכל תלמיד להגשים את הפוטנציאל שלו
מהלך הקורס: תהליך הלמידה והחקר מתבצעים בשיטת למידה מבוססת פרויקט, במסגרתה
התלמידים פועלים אל עבר משימת השיא, שליחת ניסוי לתחנת החלל הבינלאומית
שלNASA. המפגשים נערכים כרוח משימות נאס”א תוך כדי שיתוף פעולה צוותית, למידה עצמאית, עמידה בלוח-זמנים, אחריות אישית וקבוצתית.
בדרכו של אילן רמון ואסף בנו ז”ל.
ציטוט מפי תלמידה בקורס: “מתרגשת מהידיעה שניסוי שאנחנו נתכנן אולי ישלח לחלל”
שם הקורס:תרבות ושפה סינית
שם המורה: שרון קליר
מהות הקורס: עולמנו הוא “כפר גלובלי אחד “. המעצמה הסינית , הכלכלה השנייה בגודלה בעולם,לה יש ,כבר היום,דריסת רגל בכלכלה הישראלית ,המטרה של הקורס מעבר להיכרות עם התרבות והשפה הסינית היא להבין מדוע ישראל הקטנה היא מוקד משיכה למעצמה הסינית .
:מהלך הקורס: במהלך הקורס התלמידים חוו חוויות תרבותיות סיניות . אוכל- ילדים בשלו נודלס דן-דן, התנסו בטקס תה, קליגרפיה, משחקים מסורתיים סיניים, סרטים כמו “קונגפו פנדה” ו”הזמיר” וקצת שפה להיכרות בסיסית .
ציטוט מפי התלמידים : “למדנו כיצד פועל ראשם וכיצד הם מתנהגים בחיי היום יום “
Published: Feb 1, 2016
Latest Revision: Feb 7, 2016
Ourboox Unique Identifier: OB-96501
Copyright © 2016