Українська народная кухня – багата стравами та різноманітними виробами з борошна. Это кашоподобные страви с борошна різних злаків (лемішка, соломаха, мамалига), страви з вареного (галушки, вареники), і смаженого тіста (налисники, присканцы, вергуни), та пироби с тіста.
Деякі страви з них стали традиційними на святковому столі: шулики – на Маковея; вареники, млинці, оладки, налисники – на Сиропуст. Пампушки і вареники були окрасою недільного столу.
Страви та вироби з борошна мають високу калорійність, приємний зовнішній вигляд, добрі смакові якості, тому користуються великим попитом у населення. Харчова цінність їх залежить від виду борошна, його сорту і додаткових продуктів: яєць, молока, цукру, жиру. У борошні зберігаються всі речовини, які є в зерні( білки,жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни, ферменти). асою недільного столу, їх використовували у дівочих ворожіннях.
Млинці – це унікальна українська народна страва. Вона завжди асоціювалась з таким великим святом, як Масляниця. Недарма кажуть: «Без млинця – не Масляна» .
Але історія виникнення млинців набагато старше історії виникнення свята. З’явилися млинці більш тисячі років тому. За цей час рецепти їх приготування зазнали безліч змін. За традицією кожна господиня мала свій власний рецепт приготування млинців.
Вони пеклися з різних видів борошна з додаванням різноманітних інгредієнтів, але завжди залишалися улюбленою стравою в кожному будинку. Донині млинці вважаються українською традиційною стравою. Їли млинці з маслом, сметаною, медом, ікрою, рибою і овочевою начинкою. З чим смачніше важко сказати — у кожного своя думка на цей рахунок. Хтось їсть млинці тільки зі сметаною, інші — визнають тільки солодкі начинки, а треті – обожнюють з оселедцем або червоною рибою.
Щоб приготувати правильно млинці необхідно знати деякі секрети цієї страви: Борошно має бути просіяне, тоді тісто буде пишним. Сіль, цукор проціджують, щоб уникнути попадання не розчинених частинок, які можуть зіпсувати структуру . Білки збивають у густу піну, а потім дають тісту піднятися і випікають млинці. Сковороду краще брати чавунну, вона повинна бути з товстим дном і чиста. Тісто виливають на гарячу сковороду тонким струменем. Також можна додати у тісто для млинців: ванілін, корицю, какао, родзинки.
Готові страви подають на десертних або закусочних тарілках.
Млинці змащують різними начинками.
Перший млинець – змазують м’ясною начинкою зі свинини, загорнутають у формі квадрата.
На підсмажений бік млинчика кладуть фарш, загорать у вигляді прямокутника, обсмажить из обох бокалов на розігрітій из маргарином сковороді до утворення рум’яної кірочки, поставить у жарову шафу на 5-6 хв.
Другий млинець – змазую начинку из сиру с родзинками и скручують рулетом.
Для начинки:
Сир протирають крізь сито, потім додають яйця, цукор и все ретельно перемішують.
Третій млинець – змазують начинку з ліверу и загортають у формі прямокутника, можна формувати млинчик-мішечок, перев’язаний зеленою цибулею.
Для начинки:
Субпродукти ріжуть на шматки. Серце нарізують на 2-4 частини и ретельно промивають до повного видалення згустків крові. Підготовлені серце, легені відварюють у підсоленій воді. Субпродукти пропускають через м’ясорубку, кладуть шаром не більш як 2-3 см на попередньо розігрітий лист с маргарином и обсмажують, помішуючи. В цю масу додають пасеровану цибулю, білий соус, сіль, перець і перемішують.
Четвертый млинець – нанести яблочное покрытие и заглушить у формального трикутника.
Для начинки:
Свіжі яблука промиваю, видляють насіннєве гніздо, пошкоджені частини и нарізують скибочками. Нарізані яблука пересипають цукром, давать воду (20-30 г на 1 кг яблук) в варять, помішие при слабом нагріві до тих пір, поки маса не стане густою.
Млинчики с яблочным фаршем відпускаю из сметаною или рафинированою пудрою.
Млинці з фруктами
Для начинки:
використовую різні види фруктів, які загортають всередину млинців. При подаванні млинці посипають цукровою пудрою, прикрашають листочками м’яти, фруктами.
Млинці з м’ясом курки и грибами
Відварне куряче м’ясо подрібнюю за допомогою м’ясорубки или блендеру, додають суміш цибулі з селерою.
На середину кожного млинця кладуть столову ложку фаршу и загорать млинець у вигляді стовбчика. Обсмажують с двох сторін.Подаю зі сметаною или вершковим соусом.
Млинці “Шоколадні тропіки”
На охолоджені млинці кладуть морозиво, нарізані тропічні фрукти, загорать щільним валиком и заморожить протягом 1-2год. Перед подаванням валики розрізують на шматочки товщиною 3-4см, посипають цукром пудрою, оздоблюють шоколадом.
Published: Dec 13, 2020
Latest Revision: Jan 22, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-962513
Copyright © 2020