by Канівець Наталя Віталіївна
Copyright © 2020
Класифікація тістоділильних машин.
У тістоділильних машинах закладений принцип об’ємного дозування. Тістоділильні машини класифікують:
1) за способом відмірювання об’єму тіста: – машини відсікаючі шматки тіста ; – що ділять тісто на шматки ділильною головкою ; – штампуючі шматки тіста .
2) за способом нагнітання тіста: – машини з шнековим нагнітачем; – валковим; – поршневим; – лопатевим; – пневматичним; – роторним.
3) по функціональних принципах: – тістоділильні – устаткування для поділу тіста на шматки рівної маси; – ділильно-формувальні машини – устаткування, що суміщає виконання операцій ділення і формування тістових заготовок; – ділильно-укладочні машини – устаткування, що суміщає виконання операцій ділення і укладання тістових заготовок.
4) По конструктивних ознаках тістоділильні машини ділять на десять груп.
Вимоги до тістоділильних машин. 1. Тістоділильні машини повинні забезпечувати поділ тіста на шматки заданої маси. Допустиме відхилення маси шматків тіста не більше ±2…5% від заданої маси шматків даної партії. 2. Тістоділильні машини повинні забезпечувати поділ тіста на шматки постійного об’єму із заданим ступенем ущільнення. 3. Конструкція тістоділильних машин повинна забезпечувати можливість регулювання маси шматка тіста, що відміряється, в заданих межах залежно від сорту, складу і консистенції тіста. 4. Забезпечувати повне заповнення тістом заданого об’єму мірної камери ділильної головки або постійну швидкість випресовування джгута. 5. Забезпечувати безперервність потоку тіста від входу в машину до повного його виходу з неї.
Машина універсальна МТВ для відсаджування заготівок із тіста . Призначена для відсаджування заготівок із заварного, бісквітного і білково-горіхового тіста у великих кондитерських цехах. Машина складається із таких основних механізмів: приводу, коробки передач, механізму дозування і регулювання величини дози, механізму переміщення стола, командоапарата.
Привід містить електродвигун, установлений на плиту, відкидний болт, клинопасову передачу.
Коробка передач виконує такі функції: передавання руху механізму переміщення стола, зміну швидкості переміщення стола, передавання руху механізму дозування та регулювання величини дози, гальмування механізмів дозування та переміщення стола, передавання руху командоапарату.
Механізм дозування та регулювання величини дози заготівок містить важільний привід переміщення поршнів, дозатор з поршневою групою і привід обертання золотника і колектора.
Рис. . Машина МТВ для відсаджування заготівок із тіста: 1 — ланцюгова передача; 2 — поршень; 3 — завантажувальний бункер; 4 — механізм дозування; 5— рухомий стіл; 6 — корпус
Важільний привід переміщення поршнів складається з кулака, штанг, сектора, важеля, штовхачів.
До складу дозатора входять корпус, бункер, змінні колектори з насадками, золотник, поршні зі штоками, гвинти і фіксатор. Привід обертання золотника і колектора складається із кулаків, коромисел, тяг, повідців.
У корпусі дозатора розташовано вісім циліндрів, усередині яких містяться поршні. В корпусі, перпендикулярно до отворів циліндрів, є отвір для золотника. Поперечні пази золотника є каналами для навперемінного з’єднання циліндрів з бункером або з отворами колектора.
Бункер виконано із нержавіючої сталі. В нижній частині він закінчується фланцем. Бункер прикріплено до корпусу дозатора шпильками та гайками.
Колектори є змінними робочими органами. Залежно від виду заготівок колектори можуть установлюватися з 4, 8 і 16 насадками. На виступній із корпуса частині колектора є канавка, в яку входить фіксатор, який запобігає осьовому зміщенню колектора.
Механізм переміщення стола має зірочки, вал, ланцюги, підшипники та натяжний пристрій.
На ланцюгах закріплено три пари упорів з однаковими відстанями між ними. Крім упорів, ланцюг має три товкачі. Після закінчення відсаджування заготівок на кондитерський лист штовхач зупиняє ланцюг натисканням на кінцевий вимикач.
Командоапарат призначений для керування рухом стола в процесі відсаджування заготівок та вимикання електромагнітної муфти дозатора після закінчення роботи. Він складається з панелі, двох корпусів з підшипниками, вала з насадженими на нього 10 кулачками, кінцевих вимикачів і зірочки.
Правила експлуатації машини для відсаджування заготівок з тіста
1. Перевірити санітарно-технічний стан машини.
2. Встановити колектор необхідного розміру.
3. Завантажити тісто у завантажувальний бункер.
4. Увімкнути машину.
5. Після закінчення роботи вимкнути машину.
6. Провести санітарну обробку.
Published: Nov 25, 2020
Latest Revision: Nov 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-944243
Copyright © 2020