Хімічними називають такі явища, внаслідок яких відбувається зміна хімічного складу вихідних речовин. Хімічні явища називаються хімічними перетвореннями, или хімічними реакциями. При хімічних реакциях вихідні речовини перетворюються вінші речовини, які виявляють інші властивості.
С точки зрения хімії не имеет свойств, як хімічна реакція. А для кожної хімічної реакції обов’язково можливо виділити характерні ознаки:
- в ході реакції може випасти осад;
- може змінитися колір речовини;
- наслідком протікання реакції можно стати виділення газа;
- може бути виділена или поглита теплота;
- також реакция може супроводиться видимостью світла.
Найбільш вражаючі хімічні явища ми могут спостерігати в природі. І значення их таке велике, но не было сделано ніякого життя на землі, якби не деякі з природних хімічних явищ. Отже, насамперед поговоримо про фотосинтез. Це процес, после часа якого рослини поглинаю вуглекислей газ из атмосферы и под впливом сонячного світла виробляють кисень. Цим киснем ми и дихаємо. Взагалі фотосинтез протіка в двіфії, освітлення потрібно детей для одних. В этом разделе проведено исследование и проведено фотосинтезирование, протезирование слабого при его освітленні. При этом все потери имеют процес значно прискорються. Також було отобрано, чтобы якщо одночасно улучшило освежение рослини и підвищувати температуру, скорость фотосинтезу збільшується ще більше. Відбувається до певної межі, після исследования якого перед дальнейшим изучением обновлений переста прискорювати фотосинтез. У процесі фотосинтезу задіяні фотони, які випромінює сонце, и специальные пігментны молекули рослин – хлорофил. У клітинах рослин він міститься в хлоропластах, саме завдяки яким листя зелене. З погляду хімії при фотосинтезі відбувається ланцюжок перетворень, результатом якого є кисень, вода і вуглеводи як запасу энергії.
Описати суть фотосинтезу можна для допомогою ось такого размещения: 6СО2 + 12Н2О + світло = С6Н12О6 + 6О2 + 6Н2О
Дихання, наше з вами в числі, – це теж хімічне явище. Ми вдихаємо вироблений рослинами кисень, а видихаємо вуглекислий газ. Але не тільки вуглекислий газ утворюється в результат дихання. Головне в этом процесе те, для получения которых диханню виділяться велика кількість энергии, і цей спосібї отримання дуже ефективний. Крім того, проміжним підсумком різних етапів дихання великое число різних сполук. А это в свою чергу служит основою для синтезу амінокислот, білків, вітамінів, жирів и жирних кислот. Процес диханья складний и раздельный на кількапів. На кожном зле яких у хід велика кількість ферментов, как виконую роль каталізаторов. Схема хімічних реакцій дихання практично оценка у тварин, рослин и навіть бактерій. З погляду хімії дихання – це процес окисления вуглеводов (вариант: білків, жирів) за допомогою кисню,
Горіння теж відбувається за участю кисню. У результаті деревина (інше тверде паливо) перетворюється на золу, а это речовина з абсолютно іншим складом і властивностями. Крім того, в процесе горіння виділяється велика кількість теплоти світла, а також газу. Горять, звичайно, не тільки тверді речовини, просто з їх допомогою було зручніше навести приклад в даному випадку. Зависимая точка горения – это окислительная реакция, протекающая из дуже великою скорости. А при дуже-дуже високій скорости реакції може статися вибух. Схематично реакцію можна записать так: речовина + О2 → оксиди + енергия.
Як природне хімічне явище розглядаємо ми и гниття. По суті, той же процес, що й горіння, тільки протікає він набагато повільніше. Гниття являє собою взамодію складных азотовмісних речовин с киснем за участю мікроорганізмів. Наявність вологи є одним фактором, що сприяють виникненню гниття. В результате хімічних реакцій з білка утворюється аміак, жирні летючі кислоты, вуглекислота, оксикислоти, спирти, аміни, скатол, индол, сірководень, меркаптани. Частина з утворених в результате гниття азотомістких з’єднань отруйні. Якщо знову звернемося до нашего списка ознакамічної реакції, то багато из них виявимо и в цьому випадку. Зокрема, мається вихідна речовина, реагент, продукти реакції. Для характерных ознаковідзначимо виділення теплоти, газів (сильнопахнущих), зміна кольору. Для кругообігу речовин у природі гниття має дуже велике значення: дозволя переробляти білки загиблих організмів у з’єднання, придатні до засвоння рослинами. І коло починається спочатку.
Впевнена, ви помічали, як влітку легко дихається після грози. І повітря теж стає особенное свіжим и набува характерний запах. Щетка після літньої грози может добавлять щепотку в природное хімічне явище – утворение озону. Озон (О3) в чистому вигляді являє собою газ синього кольору. У природі найбільша концентрація озону – у верхніх шарах атмосферы. Там він виконує роль щита нашої планети. Який захищает свою від сонячної радиації из космоса и не дає Землі остигати, оскільки поглина іїї інфрачервоне випромінювання. У природі озон в більшості своїй утворюється завдяки опроміненню повітря ультрафіолетовими променями Сонця (3О2 + УФ світло → 2ПРО3). А також при електричних розрядах блискавок під час грози. У грозу під впливом блискавок частина молекулы кисню розпадається на атоми, молекулярный и атомарний кисень з’нуюднуються, і утворюється О3. Ось чому ми відчуваємо особу свіжість після грози, нам легше дихається, повітря здається більш прозорим. Справа в том же, що озон набагато більш сильний окислювач, ніж кисень. І в невеликій концентрації (як після грози) безпечний. І навіть корисний, оскільки розкладає шкідливі речовини в повітрі. По суті, дезинфекция його. Проте у великих дозах озон дуже небезпечний для людей, тварин и навіть рослин, для них він отруйний. До речі, дезінфікуючі властивості отриманого лабораторного шляхом озону широко використовуються для озонування води, оберігання продуктів від псування, в медицинской и косметологическойії. Зрозумило, далеко не весь список дивовижных химических веществ в природі, які роблять життя на планеті такою різноманітною и прекрасною. Вы можете добавить про них больше, якщо будете уважно дивитися по сторонам и тримати вуха відкритими.
Published: Nov 25, 2020
Latest Revision: Nov 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-943933
Copyright © 2020
чому там деякі слова написані не правильно, я майже не зрозуміла про що там йде річ. надіюсь ви виправите помилки 🙂