Образотворче мистецтво by Petrenko Diana - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Образотворче мистецтво

  • Joined Nov 2020
  • Published Books 1

Ця книга, як презентація до тем з навчального предмету “Мистецтво” для 10 класів з назвою “Образотворче мистецтво країн Африки”

 

2

Мистецтво  живопису  країн африканського культурного регіону – це, попереднє, художнє мистецтво  живопису та петрогліфу , в центрі уваги яких знайдена людська фігура та тварини, та в яких абстракція домінує над реалістичністю. Це перш за все сильний драматичний експресіонізм, відсутність натуралізму та гострі, кутові форми. Головним сюжетом малюнків була дія: танець, обробка, ритуальні дії, сцени побудови інших, які точно передавали дані художників у найдрібніших деталях. Жаркий клімат не дозволяє природі зручно використовувати розмову про державні майстри.

 

3

Галерея картин сучасних африканських художників

Відомий художник Африки (Мозамбік)  Малангатана Валенте Гвенья  (1936—2011) був удостоєний звання «Художник року» (1997 р.), Яке присудило ЮНЕСКО. У своїй творчості поєднує традиційні для африканського живопису прийоми динаміки та гротеску з європейськими техніками. Головна ідея його картин – неотемізм, який підкреслює рівноправність між усіма людьми на планеті.

Художник Малангатана Гвенья

Малангатана Гвенья. «Південний агама»

4

Неймовірно яскраві та самобутні твори сучасного художника  Ахті-Патра Руга . Головними образами колекцій майстра є герої міфів рідної країни. Художник мріє робити міфи Африки такими ж популярними, як і легенди Стародавньої Греції, тим більше, що африканські історії не потребують розширення та навчання. Крім міфології, Ахті-Патра Руга працює з живими квітами, створюючи з них приголомшливі скульптури, а також прикрашаючи ними готові картини. Основа для твору, як правило, використовувати лише натуральні матеріали: бамбук (як основа), шкури тварин (для упаковки), грубі полотна, віткані вручну з тростів. У результаті народжуються фантастичні картини, що зображують сцену з чергового міфу Стародавньої Африки, оздоблені квітами.

Картина Ахті-Патра Руга з квітами

5

Стиль Тінгатінга, названий так на честь танзанського художника  Едуардо (Едварда) Саїді Тінгатінга  (1932—1972). Самоучка, звичайний селянин із малого африканського села Танзанії, у пошуках засобів для існування одного разу дістається до містечка Дар-ес-Салам, де й прославився тим, що намалював на стінах будинків та листів органів (оздоблений матеріал, вироблений від відстані від обласного села, целюлози та переробленої макулатури).

Е. Тінгатінга. Картина про звірів

Е. Тінгатінга. Картина про звірів

Е. Тінгатінга. Картина про людей

Дивовижні малюнки митця підкорили глядачів, так як вони уособлювали дух Африки. У кожній своїй роботі Е. Тінгатінга розповідає про Африку через ілюстрування життя його «5 символів», п’ять найбільших тварин Африки: слона, лева, жирафа, бегемота та буйвола (антилопи). Зображені тварини в декоративному стилі, які ніби нагадують каліграфію, майстерно вимальовані сури (розділи з Корану у віршах). Багато картин ілюструють зустріч Сходу та Заходу в Східній Африці. Поважається, що дивовижний світ художника художника є невичерпним джерелом для створення персонажів для дитячих мультфільмів, ігор інших. Живопис Е. Тінгатінга дуже популярний у Кенії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії. Митець став офіційно визнаним засновником авторського стилю в сучасному світовому мистецтві.

6

 

 

7

Сучасна художниця  Гатіно Ямокоскі  постійно працює над своїм стилем, розвиваючи і відточуючи майстерність. У своїх творах Гатіно середнього поваги традицій та звичаїв рідної Кенії. Художниця вважає, що її картини – це пряме відображення її внутрішнього світу, духовного та інтелектуального розвитку.

Картини Гатіно Ямокоскі

Незвичайні форми африканського живопису взяли собі на озброєння різні європейські авангардистські течії. Художники-авангардисти мінулого та нашого часу знайомства в цій особливій геніальності. Такі форми сучасного живопису, як кубізм, примітивізм та інші інші були створені завдяки впливу африканського живопису.

«Жінка, що сидить у саду»

8

Дякую за увагу! Виконала учениця 10-А класу, Гімназії ім.Шевченка №5 м. Кропивницького

 

 

22.11.2020

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content