by Maksim
Copyright © 2020
Після смерті Сталіна на початку 1953 р. в політв’язнів було право на пом’якшення надзвичайно жорстких табірних умов, але політичні в’язні під амністію не потрапили. Понад 70% політв’язнів були українцями, режим утримання яких був найжорсткішим. Багатьох московська влада засудила на так званий «бандерівський стандарт» – 25 років ув’язнення.
Історія ГУЛАГ знає три найбільші повстання – Норильське і Воркутинське 1953-го та Кенгірське 1954 року. Саме вони докорінно змінили систему ГУЛАГу, змусивши московське керівництво реформувати її.
ГУЛАГ— Було створено Постановою ЦВК і РНК СРСР від 10 липня 1934 року. На той час управлінський апарат ГУЛАГу налічував понад 300 осіб, його начальника було призначено М.Бермана, який перед тим очолював, управління -трудових таборів ОДПУ, реорганізоване у зв’язку з утворенням НКВС СРСР.
На ГУЛАГ покладалися такі важливі для режиму завдання, як:
-
Ізоляція радянським режимом «ненадійних элементів»;
-
Використання в’язнів як дешевої робочої сили;
-
Відкриття нових табірних комплексів;
-
Ліквідація певних категорій в’язнів;
XX з’їзд КПРС
З’їзд відбувся 14–25 лютого 1956 року в Москві. Було присутньо 1349 делегатів с міжнародным голосом и 81 делегатом с адміністративним голосом, представляючих 6 795 896 членов коммунітарної партії Радянского Союзу и 419 609 кандидатів в члени партії.
На з’їзді були присутні делегації комуністичних и робочих партій 55 зарубіжних країн.
XX з’їзд зазвичай вважається моментом,який поклав кінець сталінській епосі и зробив обговорення ряду суспільних питань дещо вільнішим
З’їзд засудив практику відриву «ідеологічної роботи від практики комуністичного будівництва», «ідеологічного догматизму и начотництва».
Обговорювалося також міжнародне становище, роль соціалізму як світової системи і боротьби с імперіалізмом, розпад колоніальной системи имперіалізму для становления новых країн, що розвиваються .
Хрущовська відлига
поширена, але неформальна назва періоду історії СРСР, що розпочався після смерті Й. Сталіна (друга половина 1950-х р. — початок 1960-х р.). Його характерними рисами були певний відхід від жорсткої Сталінської тоталітарної системи, спроби її реформування в напрямку лібералізації, відносна демократизація, гуманізація політичного та громадського життя.
Хрущов провів такі реформи як:
1.Економічні реформи
2.Реформи військово-промислового комплексу
3.Аграрні реформи
4.Освітні реформи
5.Культурні реформи
Висновки
• Реформи управління мали половинчастий характер.
• Не зламано командно-адміністративної системи, не скасовано централізацію.
• Здійснювалися численні непродумані реорганізації.
• Помітної демократизації політичного життя в Україні не сталося.
• Реальні права залишались у представників партійно-державного апарату
Висновки: В соціально-економічному житті суспільства відбулися важливі позитивні зрушення, але неспроможність М. Хрущова та його оточення вийти за межі існуючої системи породжували непродумані, суперечливі, волюнтаристські заходи, які зводили нанівець усі реформи.
Published: Nov 21, 2020
Latest Revision: Nov 21, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-939865
Copyright © 2020