По всьому світу можна знайти музеї і пам’ятники, присвяченіїжі. Тож запрошую вас на кулінарнуподорож по світу. Розпочнемо з інтелектуальних розваг для справжніх чоловіків – з музеїв, присвячених м’ясу і делікатесам з нього. Якщо вивідносите себе до них, то неодмінно загляньте в Музей «SPAM», присвячений відомій марці шинки, що випускається з 1936 року. Розташовується він в містечку Остін штату Міннесота, США. У цьому музеї ви не лише побачите і спробуєте безліч сортів всесвітньо відомої шинки, але і дізнаєтеся про роль, яку вона зіграла в ході Другої світової війни. Працівники музею також пояснять, чому ця нехитра назва – спам – набула такої популярності в інтернеті. У Музеї Спаму відвідувачі зможуть побачити цікаві монументальні експозиції: стіни, викладені повністю з бляшаних банок шинки, і дахи, виконані у вигляді велетенських здобних булочок для гамбургерів. Для найвідданіших прихильників шинки музей проводить, під час яких екскурсанти зможуть взяти участь у виготовленні і фасовці улюбленого продукту.
Продовжуючи тему м’ясних продуктів, звертаю вашу увагу на берлінський Currywurst Museum – музей, присвячений ковбаскам каррі. Може здатися дивним, чому саме ковбаски надихнули німців на створення музею. Все дуже просто: гострі ароматні ковбаски – це кулінарний символ Берліна і блюдо, з яким в Німеччині пов’язано більше історій.
Відвідавши цей музей, ви здивуєтеся, як багато ковбаски каррі означають для німців: про них пишуть пісні і оповідання, їх знімають для кіно і телепередач. Серед любителів цих ковбасок багато знаменитостей, навіть сам Герхарт Шредер признається, що не представляє життя без них. Окрім виставок, освітлюючи історію цього дивовижного блюда, відвідувачі зможуть взяти участь в справжньому розслідуванні і знайти ідеальний інгредієнт для знаменитого соусу каррі, без якого німецькі ковбаски не будуть такими смачними! І звичайно ж, знайомство з німецьким делікатесом не обійдеться без щедрих дегустацій, після якого ви напевно поповните ряди прихильників ковбасок каррі.
Гамбург є одним з найважливіших портових міст в Європі, і серед багатьох товарів, які поступають сюди щодня, – спеції зі всього світу. Так що, цілком логічно, що саме тут знаходиться найбільший музей спецій у світі, єдиний у своєму роді. Виявившись на старому складі недалеко від гавані, ви зможете побачити, відчути і, звичайно, спробувати екзотичні спеції, що пройшли 500-річний шлях.
Якщо існує музей, присвячений ковбаскам каррі, то немає нічого дивовижного, що у Філадельфії (США) відкрився Музей Піци- улюбленого блюда американців.
Засновник музею Брайан Дуайр потрапив в Книгу рекордів Гінесу за найбільшу колекцію предметів, пов’язаних з піцою, після чого його відвідала ідея зробити своє незвичайне хобі джерелЗбирати експонати Брайан почав ще в коледжі, коли мріяв стати знаменитим музикантом і прикрашав свою музичну студію вініловими пластинками із зображенням піци.
У 2010 році він організував виставку предметів із зображеннями піци. І так, мало-помалу, почалася формуватися його найбільша у світі колекція всього, що хоч якось пов’язане з культовою назвою «Pizza Brain» остаточно оселиться і відкриє двері для відвідувачів. Зараз повним ходом йде реставрація приміщення.ом доходу і відкрити перший у світі Музей Піци.
Музей биг-мака Big Mac® Museum (США, Пенсильванія) Знаменитые сендвіч був створений 50 человек Делигатти (Джим Деллигатти), одним из засновников в мережі ресторанів быстрого харчування McDonald’s.
Він же відкрив музей років за 40 лет за день створення биг-мака. За словами сина Делигатти, він так любив биг-маки, що їв їх кожного тижня. На здоров’ї Джима це позначилося дуже позитивно – він прожив 98 років. Біля будівлі музею встановленного скульптурного споруденения найбільшого в світі Биг-маку заввишки в 13 футів, и також сотні пам’ятних артефактов иэкспонатів, присвячених чудо-бутерброду.
На території музею обладнаний великий дитячий майданчик і, звичайно ж, McDonald’s.
Не любите фаст-фуд і м’ясні продукти? Тоді Вам напевно сподобається Музей Шоколаду, розташований в Німеччині. Відвідавши його, ви не лише пробуте безліч сортів шоколаду, про які навіть не чули, але ізнатеся дуже багато про трьох тисячолітню історию цих ласощів. Експозиція музею розділена на три епохи. Перша частина виставки, присвячена дереву какао, яка переносить відвіду посетителей в справжній тропічний ліс. Після такого занурения почтите отзыв до шоколаду зовсім по-иншому.
Другая часть продуктов представляет шоколад як вишуканий деликатесы в усій його різноманітності. Тут ви побачите не лише банальні шоколадні плитки, але і справжні витвори мистецтва, а також познайомитеся з ингредієнтами справжнього шоколаду.
І, нарешті, у фінальній частині шоколад з’явиться як соціально-культурно явище: ви здивуєтеся, як багато шоколад означа для сучасного суспільства! У цьому вам допоможуть культові фільми, плакати, вивіски и проспекти, якізіграли значиму роль в историї успіху усіма улюблених ласощів.
При музеї є затишне кафе, де можна випити густого гарячого шоколаду и поласувати шоколадним тортом
Марципан, звичайно, не зрівняться с шоколадом за смаком и владою над людьминою, але справжні гурмани його дуже цінують.
Якщо ви зараховуєте себе до не любителів цього продукту, це означа, що ви ніколи його не пробували или пробували якийсь неправильный марципан.
Справжній марципан не можливо не любить, він показывать як заспокійливий засіб и ліки від душевних ран. У світі є декілька музеїв марципана: в Естонії, Німеччині, Ізраїлі. У Угорщин їх навіть два: в місті Кестхей и Сентендр.
Серед ласунів кращим у світі вважається Музей Марципана в Сентендре. Тут декілька великих з них залів заповнені скульптурами, чтобы вражать реалістичністю и якістю виконання.
Приміром, статуя Майкла Джексона и фігура принцеси Діани. Я использую это сделано из марципана – простої мигдально-цукрової суміші! Найменші відвідувачі музею мировоззренческих изображений знаменитых персонажей Диснея: 101 Далматинец, Міккі Маус и Попелюшка.
Любой архітектури может помочь знайте собі експонати к вподоби: будівля Угорского парламента виконана с такою вражаючою точністю, що тільки ляльковий розмір відрізняє його від оригіналу.
Як ви думаєте, який фрукт найпопулярніший на землі? Ні, не яблуко, хоча музей яблука (не того, що фрукт, а того, що Apple) теж існує. Найпопулярніший фрукт – це банан (хоча біологічно він зовсім не фрукт, а плід трав’янистої рослини).
Світовий Музей Бананів розташований саме там, де йому і належить бути – в сонячній Каліфорнії, в місті Хеспериа. Засновник музею Кен Баннистер пропонує увазі відвідувачів незвичайні виставки для тих, кому хочеться чогось більше ексцентричного, ніж просто музейних експонатів.
Тільки у музеї бананів ви зможете побачити гори справжніх і штучних бананів, зібраних в одному місці : годинник і лампи, барні стільці, ножі і навіть ключки для гольфу – усе це виконано у формі усіма улюбленого фрукта. Зустрічаються і оригінальніші експонати: як вам, наприклад, курильна трубка, зроблена з банана, або банановий тютюн?
Справжньою перлиною колекції по праву вважається скам’янілий банан, який знаходиться в музеї з 1975 року. Також відвідувачі зможуть приміряти на себе наряди, так чи інакше пов’язані з бананами, і відпочити на великому дивані (як ви думаєте, у формі чого?).
Несерйозна спрямованість Музею Бананів пояснюється просто: в англійській мові словом banana означають не лише фрукт, але і всякі дивацтва і розіграші. Так що не дивуйтеся, якщо в музеї бананів вам запропонують отримати ступінь Доктора наук по бананалогії.
Музей Картоплі фрі (Брюгге, Бельгія) розташований в старовинному особняку розповідає про історію появи картоплі в Європі, його сортах і способах його приготування. Особлива увага приділена картоплі фрі, який під однією з версій, з’явився в 1700 саме у Бельгії.
Бельгійці вважають, що цей гарнір стали називати “французькою картоплею” британські солдати,які попробували його у Бельгії під час Першої світової.
Голландія відома своїми сирами, які почали тут виготовляти ще з 200 р. до н. э. Традиційно цим займались жінки. Сьогодні з історією і традиціями голландського сира можно познайомитися в Музею Сиру в Алкамаре.
Він розташований поряд з міським сирним ринком, який називають раєм для любителів цього продукту. У музеї представлені інструменти, прилади і технологи виготовлення сиру, а також завжди проходить дегустація.
У Соранье Італія розташовується Музей Пармезану, знайомого всім без виключення італійського сиру. Увійшовши до будівлі колишньої сироварні, відвідувачі зможуть розглянути облаштування 19-го століття для приготування цього дивного продукту.
Національний Музей Макаронів, точніше “Museo della Pasta”, відкритий в Римі в 1993 році. Він знаходиться за фонтаном “Треви” на Piazza Scandenberg, 117. 11 залів цього унікального музею представляють 8 століть історії популярного італійського блюда, що стало вже інтернаціональним. У музеї зібрані різні матеріали, що ілюструють історію макаронів – від появи цього продукту і до сучасних технологій сьогоднішнього дня. Розповідають в музеї і про те, що ідеальну сировину для виготовлення привіз в Італію Гарібальдіа з Криму – це були спеціальні сорти твердої пшениці. А також безліч інших історій, пов’язаних як з історією самих макаронів, так і з культурою їх споживання. Експонати музею різноманітні – від древніх едиктів і інших документів до старовинних машин, на яких простягали макарони і спагетти. Можна дізнатися в одному із залів музею і безліч рецептів блюд з макаронів, а також рецепти соусів з різних продуктів, що добре поєднуються з пастою. У японському місті Йокогама 17 вересня 2011 року компанією Nissin Foods, був відкритий Музей Локшини швидкого приготування. Компанія Nissin Foods спеціалізується на стравах швидкого приготування, а дата відкриття цього незвичайного музею співпала з 40-річчям з дня виготовлення першої упаковки “швидкої локшини”. У музеї зібрані експонати, що ілюструють історію локшини рамен. Це і модель хатини, в якій жив Momofuku Ando, творець розчинної локшини, і різні варіанти упаковок, і міні-фабрика по виготовленню локшини, де можна не лише спостерігати за її приготуванням. Кожному відвідувачеві видається спеціальна скляночка, яку можна наповнити одним з безлічі видів локшини, також порошковим бульйоном з різноманітними смаками, а також кубиками з сушених овочів і спеціями. Також можна прийняти участь в приготуванні локшини : замісити тісто, нарізати локшину, заправити її в сушарний апарат і упакувати продукт в пластикову ємність. Представлені в Музеї Локшини швидкого приготування і макаронні вироби з різних країн світу. Усередині музею розташовані філії знаменитих мереж «рамен» – ресторанів і старовинний бар «35»
Published: Nov 19, 2020
Latest Revision: Nov 27, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-938636
Copyright © 2020