Субкультура – у найширшому розумінні, частинах всього, що створено людським суспільством: будь-яка група в складі більшої, збірної культури, членів, які мають інтереси, які не мають місце в компанії, хто потребує основного життя культури. У вужчому розумінні, субкультура – будь-яка відмінна для стилю та ідентичності груп.
Хіпі – міжнародний молодіжний рух, що виник в 1965 році в Сан-Франциско в контексті лібералізації та демократизації традиційного суспільства. Рух мав пацифітське спрямування. Його учасники – молодь, яка походила із середнього класу, – називали себе “поколінням квітів”, “дітьми квітів”.
Основними складами ідеології субкультури хіпі є:
1. Зневага до інтелектуальних пошуків – головний принцип їхнього стилю життя.
2. Основні цінності – це свобода, радість життя та безмежна любов до всіх людей без огляду на їх расу чи релігійну приналежність.
3. Протистояння загальноприйнятим нормам та культурою споживання.
4. Демонстративна бідність.
5. Захоплення вихідним містицизмом.
6. Життя за принципом існування «тут і зараз».
7. Культ кохання та наркотиків.
Музикальні субкультури
Засновані на шанувальників різних жанрів музики:
1)Готи – шанувальники готик-року і готик-металу
2)Панки – шанувальники панк-року
3)Репери – шанувальники репу і хіп хопу
4)Традиційні скінхеди – любителі ска і pеrгі
«Готи» — субкультура, що зародилася наприкінці 70-х років XX століття у Норвегії та Великій Британії на основі панк-руху. Готична субкультура досить різноманітна і неоднорідна, однак для всіх її представників більше чи менше характерний специфічний імідж та інтерес до готичної музики. Від початку будучи молодіжною, нині у світі субкультура представлена людьми віком від 14 до
45років і старшими.
Панк – молодіжна субкультура, що виникла в середині 1970-х років у США та Великій Британії навколо нової тогочасної музичної сцени Нью-Йорка (панк-року). Головні особливості – нонконформізм, індивідуальний бунт проти звичних суспільних норм, зумисна спрощеність, вульгарність у поведінці, агресивність, анархізм. Для музичної творчості характерні постійна змінна інтонації, надмірне використання ударних інструментів, попередження ритму над мелодією, навмісна простота вживаних текстів. Відповідь був випущений у виконанні вищих виконавців – неохотність та нездоровість в одязі, різнобарвний грим, макіяж, обвішане всіляким мотлохом. Канонічним вбранням є шкіряна куртка-косуха з металевими шипами.
Репери – ті, що несуть ідеї свободи та унікальність. Ця субкультура зародилася в 1970-х роках в районах Нью-Йорка – Броксі, де вихідці з Ямайки почали організовувати популярні під час дискотеки для більшої чорношкірої молоді. Вечірки відбувались для сприяння діджеїв, які працювали на приміщенні техніки, та їхніх помічників, які називали еМеС. Вони також представляли композиції та спілкування з публікою. З часом диджеї почали створюватись на основі чужої музики своєї музики, а еМеСники виробили власний стиль побудови фраз та ритмічну техніку вимоги.
Скінхе́ди— члени субкультури, що виникла серед робочого класу та молодих людей у Сполученому Королівстві в 1969 році, а потім поширились на інші частини світу. Перші скінхеди віддавали перевагу американському одягу. Скіндехи вони називали себе «діти робітничого класу».Скінхеди-дівчата одягалися подібно до парубків, стриглися коротко і теж мали масу прикрощів і проблем з поліцією і ворожими молодіжними угрупуваннями. Також носили міні-спідниці, які в у той час були дуже популярні.
Контркульту́ра -нова течія в мистецтві, що черпає натхнення з джерел, що протиставляють себе традиційній культурі.Контркультура явище, властиве не тільки і не стільки широко відомим і наведеним вище молодіжних рухів ХХ століття.
Представники контркультури
1)Гопнікі- жаргонне слово російської мови, позначення представників міської прошарку молоді, близькою до кримінального світу або з кримінальними рисами поведінки, що часто відбувається з неблагополучних сімей.
2) Киникі-групи людей, які прагнуть не стільки до побудови закінченої теорії буття і пізнання, скільки до відпрацювання і експериментальній перевірці на собі певного способу життя.
Схожість між субкультурою і контркультури:
1)Належність до певної соціальної групи
2)Сукупність цінностей, переконань, аттітьюд і життєвих стилів тієї чи іншої недомінуючих соціальної групи.
3)Фіксує факт певної соціальної наявності різних групі домінує соціальної культур в рамках групи одного суспільства
Відмінності між субкультурою і контркультури
Субкультури:
1) Виділення із загальної маси суспільства
2)Володіння власними: стилем, стандартами, зразками, кодексами норм і правил поводжння
Контркультура:
1)Протистояння домінуючою культурі
2)Проголошення ціннісних установок для широких соціальних спільнот
3)Руйнування природного соц. середовища
«Королева» – британський рок-гурт, створений у 1971 році в Лондоні. Від року заснування (1971) і до смерті Фредді Мерк’юрі (1991) склад гурту залишався незмінним: Фредді Мерк’юрі – вокал, фортепіано; Браян Мей – гітара, вокал; Роджер Тейлор – ударні, вокал; Джон Дікон – бас-гітара, бек-вокал. «Queen» створив свої ранні роботи під впливом від прогресивного року, хардуку та необхідного металу, але поступово перейшов до більш традиційного та радіоформатного звучання, запозичуючи елементи інших стилів, таких як арена-рок та поп-рок.
Альбоми: Queen (1973) Queen II (1974) Чистий серцевий напад (1974) Ніч в опері (1975) День на перегонах (1976) Новини світу (1977) Джаз (1978) Гра (1980) Flash Гордон (1980) “Гарячий космос “(1982)” Твори “(1984)” Король магії “(1986)” Чудо “(1989)” Натяк “(1991)” Зроблено на небі “(1995)
https://www.youtube.com/watch?v=f4Mc-NYPHaQ
«Бітлз» – британський біт-рок-гурт, створений 1960 року в Ліверпулі. Один з найуспішніших, з комерційної точки зору, музичних гуртів в історії популярної музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільйон примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. 15 альбомів гурту «Бітлз» очолювали хіт-паради Великої Британії – більше, ніж у будь-якому іншому виконавці. До першого складу ансамблю входили: Джон Леннон (вокал, ритм-гітара), Пол Маккартні (вокал, ритм-гітара), Джордж Гаррісон (вокал, соло-гітара), Стюарт Саткліфф (бас-гітара) та Піт Бест (ударні). 1961 року Саткліфф залишив гурт, і місце бас-гітариста зайняв Маккартні.
Альбоми: 1963 – Будь ласка, мені, 1963 – З «Бітлз», 1964 – «Ніч важливого дня», 1964 – «Бітлз на продаж», 1964 – «Зустрінь Бітлз!», 1964 – Щось нове, 1965 – Допомога !, 1965 – Гумова душа, 1966 – Револьвер, 1967 – Чарівна таємнича екскурсія, 1967 – сержант. Клуб гурту Pepper`s Lonely Hearts, 1968 – “Бітлз” [Білий альбом], 1969 – Abbey Road, 1969 – Yellow Submarine, 1970 – Let It Be.
Pink Floyd – британський рок-гурт, провідний представник жанрів психоделічного та прогресивного року. Один з найуспішніших гуртів Великої Британії, відомий своєю психоделічно-космічною музикою, філософські тексти, експерименти зі звуком, цікаві обкладинки альбомів та оригінальні концерти. Учасники групи басист і вокаліст Роджер Уотерс, вокаліст Сід Барретт, гітарист Девід Гілмор, барабанщик Нік Мейсон, клавішник Річард Райт. Альбоми: 1967 – Сопілка біля воріт світанку, 1968 – Блюдце таємниць, 1969 – Музика з фільму «Більше», 1969 – «Уммагумма», 1970 – «Атомна сердечна мати», 1971 – Медленда, 1972 – Затмарена хмарамі, 1973 – Темна сторона Місяця, 1975 – Побажаю, щоб ти був тут, 1977 – Тварині, 1979 – Стіна
AC / DC – одна з найвідоміших груп (вокально-інструментальних ансамблів) в історії рок-музики. Початок бере в далекому 1973 році в Австралії, пізніше огляд в Англії, а потім у США, що вже не зрозуміло, до якої національної групи Практично всі музиканти, Крій Барабанщик Філ Рад, народилися у Великобританії, так що в Прінципі цій банді можна вважати англійсько-шотландську Дейв Еванс (1973
):. бас-гітара Ларрі Ван Кредт (1973-1975): бас-гітара, саксофон Малколм Янґ (1973-2014): гітара. Альбоми: 1974 – Чи можна я повідомляти повідомлення від вас, дівчина, 1975 – Висока напруга, 1975 – ТНТ, 1976 – Брудні справи зроблені брудом дешево, 1976 – висока напруга, 1977 – Хай буде камінь, 1978 – Потужність, 1979 – Шосе в пеклі
Led Zeppelin – британський рок-гурт, що вважається одним із засновників хард-року та хеві-металу. Учасники гурту гітарист Джиммі Пейдж, співак Роберт Плант, ударник Джон Бонам, басист і клавшник Джон Джонс. Альбоми: 1969 – Led Zeppelin, 1969 – Led Zeppelin II, 1970 – Led Zeppelin III, 1971 – Led Zeppelin IV, 1973 – Houses Of The Holy, 1975 – Physical Graffiti, 1976 – Присутність, 1979 – In Through the Out Door.
Published: Nov 17, 2020
Latest Revision: Nov 17, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-937038
Copyright © 2020