Тема уроку: Технічна документація машин.
(опорний конспект)
Мета уроку: вивчити основні положення про систему технічного
обслуговування і ремонту торгівельно-технологічного
устаткування; ознайомитися із основними пунктами формуляра та
посібника з експлуатації та інструкціями ремонтної документації.
Дидактичне забезпечення уроку: підручник, опорний конспект
План вивчення теми уроку:
- Експлуатаційна документація.
- Ремонтна документація.
- Експлуатаційна документація.
Устаткування, яке використовують підприємства громадського харчування, повинне мати технічну документацію. Технічна документація (експлуатаційна та ремонтна) повинна зберігатись у осіб, які несуть відповідальність за її зберігання та експлуатацію.
Експлуатаційна документація складається із формуляра та посібника з експлуатації.
Формуляр – це документ, за допомогою якого завод гарантує основні параметри та технічні характеристики машини. Формуляр повинен знаходитися постійно з машиною. У формулярі наводяться загальні відомості про машину, головні технічні дані та характеристики, комплектність поставки, свідоцтво про приймання, консервацію та упаковку, гарантійні зобов’язання, можливі несправності, особливі відомості.
Посібник з експлуатації містить:
- Технічний опис машини – призначення, головні технічні дані та характеристики, будова, принцип дії, вид тари та упаковки тощо.
- Інструкцію з експлуатації – заходи безпеки, підготовку до роботи, порядок її проведення, характерні несправності та способи їх усунення.
- Інструкцію з технічного обслуговування – заходи безпеки, види та періодичність технічного обслуговування, порядок його проведення.
- Інструкцію з монтажу, пуску, регулювання та обкатування – підготування машини до монтажу, монтаж, заходи безпеки під час монтажу,налагодження та монтажні випробування, пуск, регулювання, здача в експлуатацію змонтованої машини.
- Пам’ятку про правильного поводження з машиною та інструкцію з техніки безпеки.
- Ремонтна документація.
До ремонтної документації належать:
- Інструкція з поточного ремонту.
- Інструкція з капітального ремонту.
- Опис деталей та збірних частин.
- Норма використання запасних частин.
- Норма використання матеріалів для ремонту.
Завод-виробник додає експлуатаційну документацію та інструкцію з поточних ремонтів підприємств масового харчування в комплекті з устаткуванням
Технічне обслуговування – це комплекс операцій, спрямованих на підтримування в робочому стані устаткування і забезпечення його технічних параметрів у процесі експлуатації. Операції виконуються виробничими робітниками, а також черговим ремонтним персоналом. Вони складаються з таких технічних впливів: зміна і поповнення масел; регулювання механізмів; усунення дрібних несправностей; змащування тертьових поверхонь; перевірка геометричної точності відповідно до норм, передбачених держстандартами або ТУ; випробування (для електроустаткування, електромереж, вантажопідйомних машин) і т. д. Роботи з технічного обслуговування виконуються в міжзмінний час і регулюються спеціальним графіком. Чітке виконання за графіком і в необхідному обсязі технічного обслуговування сприяє скороченню обсягу ремонтних робіт і зниженню витрат на їх проведення.
Планові ремонти залежно від змісту та трудомісткості робіт поділяються на
- поточний (малий),
- середній та
- капітальний.
Поточний ремонт передбачає заміну невеликої кількості деталей, що швидко спрацьовуються, та регулювання механізмів для забезпечення нормальної роботи устаткування до чергового планового ремонту. Протягом року такий ремонт охоплює 90-100 % технологічного устаткування. Проводиться, як правило, у неробочий час, без простою обладнання.
Під час середнього ремонту виконуються: часткове розбирання агрегата, заміна і ремонт окремих складальних вузлів і механізмів, складання, регулювання та випробування під навантаженням. Такий вид ремонту здійснюється за спеціальною “Відомістю дефектів”, що складається при огляді агрегата, заздалегідь складеним кошторисом та планом-графіком ремонтів обладнання. Протягом року під середній ремонт підпадає 25-30 % установленого устаткування.
Капітальний ремонт передбачає повне розбирання агрегата, дефектування (сортування деталей на придатні, непридатні і такі, що потребують відновлення), заміну або ремонт складальних одиниць із наступним складанням, регулюванням та випробування на всіх режимах роботи. У процесі відновлення геометрична точність, потужність та продуктивність устаткування доводяться до норм, передбачених ДСТУ або ТУ на термін до чергового планового середнього або капітального ремонту. Капітальним ремонтом протягом року охоплюється 10-12 % установленого обладнання. Організаційно-економічні документи на здійснення робіт аналогічні документам при середньому ремонті.
Published: Nov 4, 2020
Latest Revision: Nov 4, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-928717
Copyright © 2020