Вагівниці настільні циферблатні
(опорний конспект)
Вагівниця настільна циферблатна РН-10Ц13
Вагівниця настільна циферблатна РН-10Ц13 (рис.1) випускається з найбільшими границями зважування 2, 3, 10 кг. Вона широко застосовується в торгівлі, так як при зважуванні товару в границях шкали не потрібно гир, вона швидко приходить до стану рівноваги, а двосторонній циферблат дозволяє продавцю та покупцю бачити результат зважування.
Вагівниця складається із вантажоприймального пристрою з двома площадками – малої гарної і великої вантажної. Основною частиною є рівноплечий важіль, який складається із двох однакових дугоподібних стрічок. В центрі головного важеля є дві опорні призми, за допомогою яких він опирається на подушки, вмонтовані в корпус вагівниці. На кінцях важеля розміщені чотири вантажоприймальні призми, на які опираються з одної сторони гарний важіль, а з другої – вантажний важіль.
Гирний та вантажний важелі притримуються від перекидання паралельними тягами, які шарнірно кріпляться до корпусу вагівниці.
Вантажний важіль за допомогою тяги з’єднаний з квадрантом. Квадрант – нерівноплечий, який за допомогою опорної призми та подушки вільно обертається в межах прямого кута. На квадранті прикріплені противага, регулятор тари та дві паралельні стрілки. Регулятор тяги – це гайка, яка пересувається на гвинтовому стержні, служить для точного встановлення стрілки на нуль під час випуску вагівниць із виробництва або ремонту. Під гирною площадкою розміщена тарировочна камера, яка служить для встановлення стрілок на нульову поділку.
Під вантажною площадкою є заспокоювач (масляне гальмо), який складається із циліндра, прикріпленого знизу до основи вагівниці двома болтами, поршня з двома отворами, штока, пружини, ковпачка, кришки та зарифленої гайки. Шток поршня шарнірно кріпиться до вантажоприймального ричага. Дія заспокоювача регулюється обертанням рифленої гайки штока при знятій вантажній площадці.
В циліндр заливається трансформаторне масло до рівня кільцевого виступу. При правильному регулюванні заспокоювача стрілки здійснюють під час зважування три-чотири коливання в одну і другу сторону. Для горизонтального встановлення вагівниця має рівень, який представляє собою герметично закриту ампулу, в якій є спирт із бульбашкою повітря, гвинтові ніжки з контргайками. Вагівниця встановлена горизонтально, якщо бульбашка повітря знаходиться всередині контрольного кільця, накресленого на склі рівня.
Рис. 1. Схема настільної циферблатної вагівниці РН-10Ц13: 1 – гирна площадка; 2 – квадрат; 3 – гирний важіль; 4 – струнки; 5 – шкала циферблатна; 6 – вантажний важіль; 7 – стрілка; 8 – тяга; 9 – товарна площадка; 10 – вантажоприймальні призми коромисла; 11 – масляне гальмо; 12 – корпус; 13 – коромисло; 14 – опорна призма; 15 – рівень; 16 – гвинтова ніжка; 17 – тарировочна камера
Під час перевезення й перенесення вагівниць важільний механізм замикають стопорним гвинтом.
На циферблаті нанесена шкала з поділками, а також вказується мінімальна та максимальна границі зважування, ціна поділки, тип вагівниці, назва заводу-виготовлювача, товарний знак, номер стандарту, заводський номер та рік випуску.
Шкали циферблатних вагівниць мають різні границі зважування. Вагівниця РН-2Ц13 має шкалу з поділками від 0 до 200 г, ціну поділок 2 г, вагівниця РН-10Ц13 – шкалу з поділками від 0 до 1000 г, ціну поділки -5 г.
Механізм вагівниць закритий металевим кожухом із двосторонніми скляними вікнами.
В отвір гвинта, який скріплює вертикальні стінки кожуха, закріплюється пломба з клеймом державної перевірки, яка закривається ковпачком.
Published: Oct 26, 2020
Latest Revision: Oct 26, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-923983
Copyright © 2020