Кавомолка by Канівець Наталя Віталіївна - Illustrated by Кавомолка - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Кавомолка

Старший викладач з професійно-теоретичної підготовки з професії "Кухар"
  • Joined Apr 2020
  • Published Books 50

Тема: Обладнання для подрібнення зерен. Кавомолка

(опорний конспект)

Мета уроку: вивчити призначення, будову, принцип дії і правила експлуатації кавомолки

Тип уроку: комбінований

Методи навчання: навчальна лекція

Дидактичне забезпечення уроку: підручник, опорний конспект

 

План вивчення теми уроку:

  1. Призначення та будова кавомолки
  2. Принцип дії

3.Правила експлуатації

2
  1. Призначення та будова кавомолки

 

Кавомолки – це машини для подрібнення зерен кави.

Більшість професійних кавомолок мають плоскі жорна (диски) діаметром від 30 до 85 мм.

Кавомолки бувають із лічильником кількості виданих порцій і без лічильників (непрофесійні), з автопідмолом (за рахунок наявності датчика рівня меленої кави у місткості дозатора), шумозахисним корпусом.

3

Кавомолка  складається з таких основних частин:

              

5.2. Розмелювальні машини і механізми Будова кавомолки:

а – схема машини; б – загальний вигляд; 1 – основа; 2 – корпус; 3 – електродвигун; 4 – опорний диск; – ребра нерухомого розмелювального диска; – завантажувальний бункер; 7 – кришка завантажувального бункера; 8 – рухомий розмелювальний диск (жорно); 9 – гайка для регулювання ступеня помелу; 10 – перехідний лоток меленої кави; 11 – дозуючий маховичок; 12 – рукоятка дозатора; 13 – підставка для чаші з фільтром

4

2.Принцип дії

Принцип дії кавомолки полягає в тому, що при її вмиканні електричний двигун приводить у дію розмелювальний диск. Зерна кави потрапляють між рухомі та нерухомі рифлені поверхні дисків (жорен), подрібнюються та вивантажуються в дозатор.

5

3.Правила експлуатації кавомолок.

При використанні машин для подрібнення кави необхідно дотримуватися загальних правил експлуатації.

Перед початком роботи прикріпити завантажувальний бункер до регулятора помелу. За допомогою рукоятки закрити пластину-заслонку завантажувального отвору подачі зерен до жорен. Зняти кришку, завантажити зерна кави в бункер та закрити кришкою. Відкрити пластину-заслонку подачі зерен. Відрегулювати ступінь помелу:

а) для отримання м’якого помелу необхідно натиснути на пусковий важіль для розблокування диска регулювання помелу та провернути диск праворуч до стрілки “F”, потім опустити важіль і впевнитись, що диск регулювання не обертається;

б) для отримання грубого помелу необхідно натиснути на важіль для розблокування диска регулювання помелу та провернути диск ліворуч до стрілки “F”, потім опустити важіль і впевнитись, що диск регулювання не обертається. Якщо диск регулювання помелу легко провертається, то жорнова повністю вигвинчені, що може призвести до травм.

Відрегулювати дозатор на відповідну порцію меленої кави (6–12 г), для чого необхідно:

а) для отримання меншої дози кави відкрити кришку бункера для меленої кави, провернути регулятор дозування праворуч, закрити кришку;

б) для отримання більшої дози кави відкрити кришку, провернути регулятор дозування меленої кави ліворуч, закрити кришку.

Увімкнути кавомолку. Для моделей із автоматичним циклом роботи необхідно задати автоматичний режим, тобто коли рівень меленої кави в бункері знизиться до мінімального, кавомолка автоматично вимикається, і вмикається, коли бункер знову наповнюється до верхньої позначки.

Заповнити чашу з фільтром порцією меленої кави. Для цього потрібно: встановити чашу з фільтром на підставку кавомолки; провернути рукоятку дозатора у напрямку до себе для отримання однієї порції кави; відпустити рукоятку, щоб вона повернулася у початкове положення; підставити чашу з фільтром під прес кавомолки для того, щоб утрамбувати мелену каву.

6

При санітарній обробці кавомолки очищення бункера слід проводити кожні 25 днів. Для цього необхідно: вимкнути кавомолку; від’єднати бункер; помити бункер вручну мийним засобами; висушити бункер та поставити його в робоче положення.

Очищення жорен потрібно проводити кожні 15 днів. Для цього необхідно: вимкнути кавомолку; від’єднати бункер; натиснути на важіль регулятора помелу та обережно відгвинтити диск регулятора; очистити жорна та інші частини диска за допомогою щітки ; впевнитись, що жорна сухі, та встановити їх на робочий вал.

Очищувати бункер-дозатор для меленої кави також слід кожні 15 днів. Для цього необхідно: вимкнути кавомолку; зняти кришку з бункера-дозатора; звільнити його від залишків кави, провертаючи рукоятку дозатора; щіткою ретельно прочистити жорна та внутрішні стінки (не використовувати рідини для санітарної обробки); провернути рукоятку дозатора ще раз, щоб повністю очистити бункер-дозатор від залишків меленої кави; закрити кришку бункера. Корпус протерти вологою тканиною при вимкненій машині.

  • Увага! Не дозволяється вмикати кавомолку, якщо не надійно закріплений бункер для меленої кави, та не закрита кришка.
  • Не використовувати кавомолку для подрібнення інших харчових продуктів (пшениці, горіхів, цукру), а також нехарчових продуктів.
7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content