Каша у вас асоціюється з дитинством. Важко зустрілися з людьми, яких турботливі батьки в дитинстві не змушували б її. Я завжди обов’язково додав масло, бо “масляне масло не зіпсуєш”.
Чому ми включаємо їх у свій раціон? Крупи мають тривалий термін збереження, висоту поживу цінність і їх просто приготувати.
Зараз асортимент каш великий. Ми можемо вживати їх як свою страву, як гарнір до м’яса і овочів або як інгредієнт корисних салатів. Ми використовуємо їх для приготування десертів.
Каші – джерело вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, живих волокон, які потрібні для нормальної роботи. Ці речовини цілком використовуєте на тренуванні, нервовій системі, працюйте в службі та вдосконалюючи, покращуючи стан кожи. Різні видимо, що вони мають свій склад і належить, приносить певну користь.
Яка каша дійсно корисна? Відповідь однозначна – та, яка не очищає від зернової оболонки. Напевно, пластівці з різними великими вже мали менше користі, видно очищення від оболонок. Якщо оболонка описується, то кількість жирових волокон у великій кількості знижується, і тоді їх глікемічний індекс зростає. Потрібно пам’ятати, коли ви збираєте крупу. Та й насичують такі пластівці ненадовго.
Корисна каша і вказала більше тривалій час приготування. Я знаю, що вона перетворила.
А часто вони не тільки очищені від оболонки, в них ще додані цукор, барвники, ароматизатори і жири. Їх досить залити гарячою водою, і каша готова. Такі каші швидкого приготування абсолютно точно не підходять для повноцінного прийому їжі. Постарайтеся таких каш не їсти, навіть якщо дуже поспішаєте. Корисна каша та, де зазначено більш тривалий час приготування. А значить, вона менше перероблена.
3
АРНОВКА Арновка (арнаутка, Горновка) – крупа складається з меленої ярої пшениці жовто-прозорого кольору. Буває дрібного і грубого помелу. Точне невідомо, звідки виникла така назва крупи. Однак передбачається, що це пішло від албанського народу арнаут. Також існує особливий вид турецьких військ з таким найменуванням. А в давнину дане слово використовувалося як лайка, що означало – нелюд.
Корисні властивості: Як і всі каші, вона містить всі корисні вітаміни, мінерали, амінокислоти і ненасичені жири. Завдяки їм можна зміцнити імунітет, поліпшити діяльність мозку і серцево-судинної системи. До всього, як і всі каші з цільного зерна пшениці, вона дозволяє сповільнити процес старіння і поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів.
Спосіб приготування: Крупа грубого помелу вариться близько 30 хвилин. Через її досить «сувору вдачу», слід спочатку промити крупу, а тільки потім варити. Співвідношення каші і води повинно бути 1:4. Зерна дрібного помелу необхідно варити в співвідношенні 1 склянка крупи і 2 води (молока). З дрібної крупи також можна робити котлети, запіканки і іншу випічку, можна готувати як солоні страви, так і солодкі.
5
АМАРАНТ Амарант (Щерица) – однорічні рослина, насіння якого використовуються в якості крупи. Був заборонений в 16 столітті, так як використовувався в магічних цілях. У 70-х роках минулого століття відбулося його відродження через цінні поживні властивості, якими він наділений. Амарант зараз використовується в сільському господарстві, харчовій і фармацевтичній промисловості.
Корисні властивості: Насіння містить в собі високу кількість білка, лізину і інші амінокислоти. Крім цього, в них міститься залізо, кальцій, магній, фосфор і калій, які є важливими елементами в раціоні харчування вагітних жінок і дієт, при лікуванні захворювань нервової та опорно-рухової систем. У насінні також є речовина сквален, яке призупиняє процес старіння.
Спосіб приготування: Зерна амаранту досить жорсткі, тому варяться приблизно 20-25 хвилин. На одну склянку крупи потрібно 2,5 – 3 склянки води. У процесі варіння потрібно періодично помішувати кашу, щоб вона краще ввібрала в себе воду. Крупа добра і як солоний гарнір, і як солодка каша. Також зерна даної рослини можуть розкритися зовсім з несподіваного боку і перетворитися в фаст-фуд, а саме в поп-корн.
7
БУЛГУР Булгур – крупа з обробленої окропом, висушеної і пропареної твердої пшениці. Після пропарювання зерна пшениці сушаться на сонці, після чого їх лущаться і дроблять. Саме пропарювання з сушінням надає неповторний смак і аромат майбутнього страви з цієї крупи.
Корисні властивості: Найбільш високою харчовою цінністю володіє цільнозерновий булгур коричневого кольору, з якого практично не знята багата мікроелементами верхня оболонка. Булгур насичений вітамінами, особливо вітамінами групи В, К, Е, бета-каротином, мікроелементами (фосфором, залізом, селеном, міддю, цинком, марганцем, калієм, натрієм, кальцієм). Регулярне вживання булгура сприятливо позначається на стані нервової системи. Велика кількість мінеральних солей сприяє відновленню обміну речовин, робить шкіру і волосся більш «живими».
Спосіб приготування: Може послужити вишуканим гарніром, одним з інгредієнтів для плову, салатів і супів. Існує також булгур дрібного помелу. Ось з нього можна приготувати велику різноманітність корисних котлет і коржів. Вариться близько 20 хвилин. Якщо хочете зварити розсипчасту кашу, тоді необхідно спочатку ненадовго замочити, щоб скоротити час варіння, і щоб клейковина правильно розкрилася, інакше булгур перетвориться в рідку кашу.
9
КАМУТ Камут – далекий предок пшениці, який в Єгипті іменувався як Хорасан, що перекладається як «душа землі». Кілька його зерен були знайдені наприкінці 40-х років минулого століття під час розкопок в Єгипті, після чого його знову почали культивувати. За своїми розмірами зерна древньої пшениці перевершують сучасний варіант в два-три рази та має виразний горіховий смак.
Корисні властивості: Можливо, що завдяки саме розмірам, зерна камут містять в собі набагато більше корисних речовин таких як: цинк, магній, білки, амінокислоти, мінеральні солі, ліпіди і вітамін Е, ніж сучасні сорти пшениці. У камуті також міститься більше 15% від добової норми нікотинової кислоти, яка потрібна для вироблення гормонів, правильного функціонування нервової системи і переробки жирів з вуглеводами. Також камут можуть вживати люди, які мають алергію. Однак він не підійде для людей з непереносимістю глютену.
Способи приготування: З зерен камуту готують каші і гарніри з овочами і грибами. Якщо на ніч їх залишити замоченими в воді, то приготування займе всього 10 хвилин. З борошна дикої пшениці печуть хліб, а також макаронні вироби. Із зерен також добре пекти повітряні пластівці або крекери.
11
КІНОА Кіноа (Кінва, quinoa) – це однорічна рослина, що росте на схилах Анд. Вважається псевдо зерновою культурою. Однак для цивілізації інків вона служила одним з трьох джерел їжі. Вони обожнювали її настільки, що вважали «золотим зерном». Кіноа — дрібна крупа світло-коричневого кольору, що має приємний горіховий присмак.
Корисні властивості: Кіноа вважається одним з найбагатших, для нашого організму, джерелом білків, які дуже схожі за своїм складом з тваринними білками. Особливо це якість цінна для людей, які відмовилися від тваринної їжі. По складу амінокислот, яких близько 20 типів, зерна дуже схожі з молоком. Крім білка, в крупі містяться вуглеводи, жири (Омега-3), клітковина, мінерали і вітаміни групи В. Також кіноа багата кальцієм, залізом і фосфором, за кількістю якого не поступається рибі. Так як в кіноа міститься багато лізину – 25% від добової норми, ця крупа допоможе впоратися з випаданням волосся та анемію.
Спосіб приготування: Дуже часто кіноа замінює рис або гречку. Вживається не тільки як гарнір, але і як основний інгредієнт для теплих салатів і супів. Перед приготуванням крупу бажано промити. Потім варто тільки висипати її в каструлю і залити водою з співвідношенням 1 склянка зерна на 2 склянки води. Варити 15-20 хвилин. При варінні кіноа стає напівпрозорою, а кожне зернятко збільшується в кілька разів. Після чого можна сміливо подавати на стіл.
13
КУС-КУС Кус-кус – відносяться до розряду пшеничних круп. Спочатку каша готувалася з проса. Зараз прийнято готувати її з манної крупи, яку одержують з твердої пшениці. Вперше про неї було згадано в кулінарній книзі 13-го століття. Вважається, що вперше вона почала вживатися в їжу кочовим народом – берберами. Якийсь час вона користувалася успіхом тільки на Близькому Сході і Середземномор’ї, потім її полюбив весь світ.
Корисні властивості: В крупі відзначається велика концентрація міді, яка попереджає передчасне посивіння, а також сприяє зміцненню волосся. До того ж мідь дуже важлива для підвищення рівня гемоглобіну і незамінна при проблемах з суглобами. Вітамін В5, який також присутній в каші, рятує від безсоння і перевтоми. Також цю крупу бажано вживати людям, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Чудово підходить бажаючим скинути зайві кілограми.
Спосіб приготування: Найкращий варіант приготування кус-куса – на пару, так як каша не розвариться і збереже в собі вітаміни групи В. Якщо немає пароварки, то не біда. Можна просто заварити кашу, заливши її гарячою водою і залишити ненадовго під кришкою. Варка їй протипоказана, зате крупу легко використовувати для приготування корисних запіканок та випічки.
15
ПОЛБА Полба – особливий вид пшениці, зерна якої мають високу харчову цінність. Зерно полби крупніше зерна пшениці. Вони також добре захищені від шкідників, несприятливих зовнішніх впливів шаром жорсткої неїстівної плівки (полови). Саме через це зерна досить стійкі до радіоактивного випромінювання і всіляких забруднень. Якщо вірити даним археологічних досліджень, полбу почали культивувати вже в п’ятому тисячолітті до н.е. А стародавні римляни, які вважали полбу цінною злаковою культурою, використовували зерна і хліб з її муки в своїх ритуальних обрядах.
Корисні властивості: Полба значно перевершує пшеницю по вмісту рослинного білка, ненасичених жирних кислот, клітковини, заліза і вітамінів групи B. А муко полісахариди, що містяться в ній допомагають нашому імунітету рости і розвиватися.Постійна присутність даної каші в раціоні посприяє зміцненню імунітету, нормалізації рівня цукру в крові, поліпшенню роботи серцево-судинної, ендокринної, нервової, травної та репродуктивної систем.
Способи приготування: У Італії полбу широко використовують для приготування різотто, а в США і Німеччині з її муки готують всілякі соуси і десерти. У нас полбу найчастіше використовую в якості каші, яка завжди виступала символом здоров’я.
17
ТЕФФ Тефф (карликове просо, тефф абіссінський) – злакова культура «проживає» в Північно-Східній Африці вже більше 5000 років. В Ефіопії це просо і в наш час є основним продуктом харчування. І це неспроста, так як ця рослина відрізняється витривалістю і цінністю свого складу.
Корисні властивості: Тефф містить багато повноцінного рослинного білка, багатого на різноманітні амінокислоти. Завдяки високому вмісту заліза і низькому вмісту фітінової кислоти від анемії в Ефіопії майже не страждають. Чого не можна сказати про європейське населення. Крім того, карликове просо містить багато кальцію, калію, магнію, цинку, вітаміну В1, фосфору. Незважаючи на те, що багато видів проса схожі за своїм складом, жодна інша зернова культура не має такого якісного мінерального і білкового складу як тефф. Також просо підходить для людей, які змушені дотримуватися безглютенової дієти, так як в його складі він відсутній.
Способи приготування: У Африці з тефф готують традиційний хліб-коржі. Однак з його зерна можна приготувати кашу або гарнір. А борошно ідеально підходить для солодкої випічки і млинчиків.
19
ФРІКЕ Фріке(freekeh, фрік, фріки, фріка, фарик) — це зерна пшениці, які пройшли копчення. Їх збирають, коли колосся ще зелені. Існує два типи фріке: цільні зерна, схожі на зерна пшениці, але зеленого кольору, і грубо подрібнені зерна. Вперше фріка була згадана на початку XIII століття в кулінарній книзі Багдада.
Корисні властивості: Володіє низьким глікемічним індексом, що є не відмінною умовою вироблення інсуліну. Внаслідок цього, допомагає при діабеті і попереджає його появу. Низько вуглеводний продукт з хорошим ефектом пребіотика, що корисне для травлення.
Спосіб приготування: При приготуванні фріка виділяє чудовий аромат з димком і дає майже м’ясний смак. Саме тому вона активно використовується в вегетаріанській кухні. Фріка з цілих зерен виходить грубуватою, тому її необхідно варити не менше сорока хвилин, найкраще в бульйоні. Фріка з розчавленого зерна м’якше і ніжніше, тому її приготування не потребує так багато часу. Дана крупа буде служити ідеальним інгредієнтом для м’ясних і овочевих страв.
21
ЯЧКА Ячнева крупа складається з нешліфованих частинок розмеленого ячмінного ядра. З давніх часів вона активно застосовуються в народній медицині. Відвари з неї мають спазмолітичну, протизапальну, загальнозміцнюючу дію.
Корисні властивості: Особливо успішно застосовують ячку при цукровому діабеті. В ячмінному зерні міститься вітамін А, майже всі вітаміни групи В, вітаміни D, E, PP. До складу ячменю входить широкий набір мікроелементів. В першу чергу, фосфор, який необхідний для повноцінного обміну речовин в організмі, а також для роботи мозку. Є в ній і такі значущі речовини, як кремній, хром, фтор, бор, цинк. Сучасні дієтологи радять частіше вживати ячні каші та супи людям з надмірною вагою, а також при захворюваннях кишківника, що супроводжуються запорами.
Способи приготування: Для того, щоб зварити кашу з ячної крупі, потрібно залишити одну склянку з зеленим 3-4 склянками водія (молока) і варити на середньому вогні близько 25 хвилин. Залишивши її, залиште її під кришкою, і, мабуть, потрібно підготувати розсипку кашу, потрібно 1 склянку крупи залишити 2-2,5 склянками водія.
23
Published: Jun 12, 2020
Latest Revision: Jun 12, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-870296
Copyright © 2020