Солянка – стародавня страва, гарячий густий суп з м’ясними продуктами, пасерованою цибулею з томатом і припущеними огірками. Назва страви утворилася від зміненого “селянка”. Особливість – насичений смак та висока поживність.
3
Раніше солянку готували тільки рибну, без томату, лимону і маслин. Однак рецепти видозмінювалися і солянку стали готувати збірну м’ясну, по-домашньому з картоплею, грибну. Слово “солянка” – мішанина, плутанина. Чим більше м’ясних продуктів, в солянці, тим вона має насиченіший смак.
5
За технологією приготування розрізняють солянки рідкі й густі. В залежності від того, який використовується бульйон, розрізняють солянки м’ясні, рибні й грибні. Відповідно до цього солянки готують із додаванням м’ясних продуктів, риби або грибів. У всі види солянок кладуть ріпчасту цибулю, солоні огірки, каперси, оливки, маслини, томатне пюре, лимон, , зелень, спеці. Солянки готують на концентрованих бульйонах. У м’ясні солянки йде обсмажене відварне м’ясо різних видів, солонина, копчені м’ясні та ковбасні вироби. У рибні солянки – відварна, солона, копчена червона риба (осетрові). У всіх солянках багато прянощів: перцю, петрушки та кропу.
7
Інгредіенти:
Яловичина – 300-400 г,
шинка – 100 г,
сосиски – 200 г,
копчена ковбаса – 100 г,
цибуля – 60 г,
солоні огірки – 100 г,
томатне пюре – 30 г,
бульйон – 600 г,
кулінарний жир – 20 г.
Вихід – 1000г.
Правила подавання:
Подають солянку в тарілках для перших страв.
8
Збірна м’ясна солянка – страва ситна і смачна. Для її приготування можна взяти будь-які м’ясні продукти. У першу чергу необхідно зварити бульйон. Для цього м’ясо з кісточкою заливаємо водою, після закипання знімаємо піну і варимо на маленькому вогні годину-півтори. Поки бульйон вариться, дрібно нарізуємо цибулю і обсмажуємо її до золотистого кольору. Додаємо до овочів томат і тушкуємо хвилин п’ять.
9
Огірки обчищають від шкірочки і нарізують ромбиками, припускають.
М’ясні продукти нарізують також скибочками.
11
У проціджений бульйон додаємо цибулю та моркву з томатом. Доводимо до кипіння і по черзі додаємо в суп огірки та м’ясні продукти. Після цього все разом слід проварити 5-10 хвилин. Наша солянка готова і настоюється під кришкою. Якщо м’ясних продуктів мало, то в солянку можна додати картоплю (по-домашньому). Солянка може готуватися на рибному бульйоні, а замість м’яса в неї кладуть рибу різних видів, варену і смажену. Солянки бувають і вегетаріанськими, на грибному бульйоні, з солоними й маринованими грибами. Незмінними компонентами у всіх видах солянок залишаються тільки цибуля, солоні огірки й томат.
13
Маслини, капарці, лимон додають при подаванні, щоб не надати страві гіркуватого присмаку. Лимон же затьмарить своїм смаком усе.
14
Published: May 27, 2020
Latest Revision: Jan 22, 2023
Ourboox Unique Identifier: OB-848471
Copyright © 2020