Природні механізми нашої планети, в основі яких лежать енергетичні процеси, мільярди років безупинно діяли, створюючи Землю і життя на ній.
2
Століття за століттям людина проникала у таємниці природи, осягала одну загадку за іншою. Змінилася незліченна кількість поколінь, поки люди навчилися добувати та використовувати природну енергію.
Тож які переваги та недоліки відновлюваних джерел енергії?
3
Джерела енергії– це речовини і процеси, що зустрічаються в природному середовищі, використання (перетворення) яких дає можливість отримати енергію, необхідну для існування і життєдіяльності людства.
4
Існуючі на сьогодні джерела природної енергії поділяють на традиційні та альтернативні.
5
Людина вже давно навчилася використовувати енергію природних джерел!
6
Використання сонячної енергії
Сонячні електростанції та сонячні колектори використовують енергію світлового потоку, яка природним шляхом потрапляє на фотоелементи й перетворюється в електричну енергію, або теплову енергію для нагрівання рідини (води). Головний плюс – екологічність і повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу. Основний недолік – нерівномірність одержуваної потужності протягом доби або інших тимчасових періодів. Вночі, в похмуру або дощову погоду вироблення електроенергії припиняється. У ясні погожі дні кількість виробленої електроенергії перевищує потреби енергоспоживачів, тому виникає необхідність в акумуляторах. Їх ціна значно підвищує собівартість виробленого кВт/год.
7
Використання енергії вітру
Альтернативна енергія вітру використовується людством здавна, прикладом чого є вітряки. Їх сучасний прообраз – вітрова енергетична установка – використовує перетворення кінетичної енергії рухомих повітряних мас в електричну енергію. Кілька десятків вітрогенераторів, об’єднані в одну мережу, утворюють вітрову електростанцію.
Головні переваги вітрової енергетики: безпечність і екологічність, а також невичерпність. Та її виробники повсякчас стикаються і з певними труднощами. Природна стихія непередбачувана, тому варто запастися резервним джерелом живлення.
8
Використання енергії води
Рухомий водяний потік як альтернативне джерело енергії використовується в декількох видах генераторів. Одні з них встановлюються на річках і працюють за рахунок природної течії (міні – ГЕС), інші “налаштовані” на роботу з океанічними або морськими приливами, треті – знімають “пінку на гребені хвилі”, тобто працюють на енергії морських хвиль. Останній тип поки знаходиться в процесі випробувань, а перші два давно пройшли етап тестування і працюють.
Плюсом гідроенергетики є екологічна чистота, недоліком – висока вартість обладнання і обмеженість можливих місць установки.
9
Біопаливо як альтернативне джерело енергії
Під біопаливом розуміють будь-який вид палива, що отримується з рослинної сировини, відходів тваринництва, органічних відходів промисловості та життєдіяльності людини.
До числа відомих на сьогодні видів біопалива відносять:
-
паливні пелети і брикети;
-
біоетанол, біобензин і біодизель;
-
біогаз.
Одна перевага біологічного палива в порівнянні з іншими типами палива — те, що воно повністю розкладається мікроорганізмами, і тому відносно безпечне для довкілля.
Однак є недолік: більшість рослин, з яких його можна отримати, сильно виснажують ґрунт, а деякі навіть отруйні для людей і тварин.
10
Альтернативна енергія біогазу
В Україні активно розвивається альтернативна енергетика на базі переробки відходів сільського господарства. Біогаз виходить в результаті зброджування рослинної сировини. Він нічим не відрізняється за складом від природного метану, і застосовується для теплових і енергетичних установок.
Біогаз – один з найперспективніших видів альтернативного палива. Його виробництво не тільки не вимагає вирощування чи іншої підготовки вихідного матеріалу, а й дозволяє позбавлятися від відходів, тим самим знижуючи екологічне навантаження на навколишнє середовище.
В Україні отримання палива в біогазових установках стає трендом. За обсягами ринку цей напрям займає третє місце після сонячної і вітрової енергетики.
11
ВИСНОВОК
Отже, головні плюси використання відновлюваних джерел енегргії це їх екологічнісь, невичерпність, відновлюваність, а мінуси – це залежність деяких від погодних умов, дорога вартість побудови станцій. Людство перебуває на правильному шляху розвитку альтернативних методів отримання енергії. Однак вони найкраще функціонують на місцевому рівні, особливо в країнах, де рівень економічного розвитку недостатній та спочатку буде пов’язаний із значним збільшенням витрат на електроенергію. Як і раніше, багато методів, хоча й систематично вдосконалюються – недостатньо ефективні, або застосовувані в них складні технології залежать від погодних умов або просто невигідні. Тому важко сказати, скільки часу потрібно, щоб ці методи знайшли широке застосування та домінували у методах звичайного отримання електроенергії.
12
13
Published: May 25, 2020
Latest Revision: May 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-845415
Copyright © 2020