Вебдизайн
Галузь веброзробки, що охоплює цілий ряд напрямів і дисциплін із створення та супроводу сайтів або вебзастосунків, таких як графічний вебдизайн, проєктування інтерфейсів, авторинг (у тому числі стандартизований код і власницьке програмне забезпечення), використовність та оптимізація для пошукових систем. Найчастіше виконання різних етапів процесу вебдизайну забезпечують відповідні спеціалісти (менеджер проекту, дизайнер, вебпрограміст, вебмайстер тощо), хоча деякі вебдизайнери можуть виконувати усе самостійно. Термін вебдизайн зазвичай використовують для опису проектування й реалізації клієнтської частини вебсайту, включаючи верстку.
Поява веб
Зовнішній вигляд веб. Найвідоміший і найпопулярніший Інтернет-сервіс – Всесвітня павутина (Web). Саме після поширення став можливий масовий доступ користувачів до всесвітньої павутини. Мережа завдячує своїм появою Тіму Бернес-Лі, який винайшов протокол HTTP, URL-адреси та HTML якого підтримуються набором серверів, здатних обмінюватися даними HTTP. Таких серверів є мільйони, і вони поширюються по всьому світу. Вони містять веб-сторінки – спеціальні документи, створені за допомогою HTML. Кожна веб-сторінка має URL-адресу, що базується на технології, на якій базується Веб. Веб-сервіс, через який його можна знайти. Перегляд веб-сторінок здійснюється в спеціальних браузерних програмах, найпоширенішими з яких є Internet Explorer, Mozilla та Opera. Тім Бернес-Лі
Веб-дизайнер
Це різновид дизайнера. Йому мають бути властиві всі класичні якості дизайнера, тому що його завдання зробити логічне й приємне для ока оформлення інформації, що буде розміщена на сайті.
Порівняно молода професія, і професійну освіту в області веб-дизайну поки не поширене. У зв’язку зі збільшенням попиту на представництво в Мережі росте і попит на дизайн сайтів, збільшується кількість веб-дизайнерів. В даний час послуги веб-дизайну надають як веб-студії, так і приватні особи (веб-дизайнери, які є фрілансерами).
Веб-дизайнери:
– проектують логічну структуру веб-сторінок;
– продумують найбільш зручні рішення подачі інформації;
– займаються художнім оформленням веб-проекту.
Плюси професії
- При наявності належного досвіду й кваліфікації попит на ринку праці.
- Не обмежується межами однієї країни.
- Можливість віддаленої роботи.
- Ринок веб-дизайну дає широкі можливості професійного росту.
- Будь-яка помилка в дизайні виправна.
- Можна реалізувати практично будь-яку ідею без грошових витрат.
- Гідна оплата праці.
Мінуси професії
- Працювати в цій сфері так само важко, як і у будь-який іншій.
- Складно перемінити настільки творчу професію.
- Часто художнє бачення замовника й виконавця не збігаються. Через що доводиться або переконувати в необхідності конкретного дизайнерського рішення, або погоджуватися з виправленнями.
Особисті якості, які потрібні
веб-дизайнеру
Основне, що потрібно від людей цієї професії чуття художника й эстетичний смак. Однак креативність веб-дизайнера повинна стримуватися чітким визначенням того, якого роду інформація буде представлена на замовленому йому сайті. Уміння знаходити загальну мову з колегами також важливо, адже крім нього над сайтом трудяться й інші фахівці.
Інструменти і технології
На кожному етапі створення сайту вебдизайнери послуговуються різними інструментами. З часом ці інструменти зазнають оновлення у відповідності до нових стандартів і програмного забезпечення, однак принципи їхнього застосування залишаються сталими. У графічному вебдизайні використовують пакети векторної й растрової графіки для створення прототипів зображень чи дизайну у форматі для веб. До технологій, використовуваних при створенні вебсайтів, належить стандартизована розмітка, яку пишуть вручну чи генерують за допомогою редакторів WYSIWYG. Для перевірки позиціювання сайту у пошукових системах та його покращення застосовують інструменти оптимізації для пошукових систем.
До інструментів вебдизайну належать також валідатори розмітки та інші засоби тестування використовності й доступності, які дозволяють пересвідчитися у тому, що сайт відповідає стандартам веб.
Правила вебдизайну
Оскільки дизайн містить елементи мистецтва та інженерії, на нього розповсюджуються їхні правила, що можуть забезпечити створення якісних макетів та мокапів для мережевих видань. Одне з основних правил вказує, що дизайн має ціль і залежно від задач, обираються засоби. Таким чином дизайном є не оформлення вебсторінок, а конструкторська діяльність, що покликана реалізувати заздалегідь визначні цілі. Існують правила, щодо необхідної кількості кольорів та шрифтів у макеті, симетрії, відступів, порядку подачі матеріалів тощо.
Валідатор
Комп’ютерна послуга, програма, об’єкт, функція або оператор, який перевіряє, що певні дані відповідають вимогам типу, вмісту, формату чи синтаксису. Процес перевірки називається валідацією (процес затвердження, легалізації, ратифікації), і дані, що відповідають вимогам, є дійсними.
Етапи розробки веб-сайту
-
Проектування сайту або веб-додатки (збір і аналіз вимог, розробка технічного завдання, проектування інтерфейсів);
-
Розробка креативної концепції сайту;
-
Створення дизайн-концепції сайту;
-
Створення макетів сторінок;
-
Створення мультимедіа і FLASH-елементів;
-
Верстка сторінок і шаблонів;
-
Програмування (розробка функціональних інструментів) або інтеграція в систему управління вмістом (CMS);
-
Оптимізація і розміщення [уточнити] матеріалів сайту;
-
Тестування і внесення коригувань;
-
Відкриття проекту на публічній майданчику;
-
Обслуговування працюючого сайту або його програмної основи.
-
Залежно від поточного завдання, якісь з етапів можуть бути відсутніми, або бути тісно пов’язані один з одним.
Published: May 25, 2020
Latest Revision: May 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-845037
Copyright © 2020