До основних понять, які використовуються у штучному інтелекті, відносять поняття інтелекту, штучного інтелекту та інтелектуальної задачі.
Інтелект – це здатність мозку вирішувати інтелектуальні задачі шляхом придбання, запам’ятовування та цілеспрямованого перетворення знань у процесі навчання, отримання життєвого досвіду та адаптації до різноманітних зовнішніх та внутрішніх обставин.
Штучний інтелект (ШІ) – наука та технологія створення інтелектуальних машин (програмних комплексів), здатних брати на себе окремі функції інтелектуальної діяльності людини (наприклад, вибирати та приймати оптимальні рішення на основі раніше отриманого досвіду і раціонального аналізу зовнішніх впливів).
Інтелектуальна задача – це процес знаходження алгоритму рішення певного класу задач.
Прикладом інтелектуальної задачі є розпізнавання образів, тобто визначення належності об’єкта, що спостерігається, до однієї із заздалегідь визначених категорій.
Основними властивостями інтелектуальних задач є:
– символьне подання умов задачі;
– відсутність чіткої постановки задачі;
– відсутність прийнятного для практичного використання алгоритму рішення, який завжди забезпечує правильний результат;
– неповнота, неточність та суперечливість знань;
– відсутність чітких однозначних критеріїв вибору оптимального рішення;
– велика розмірність простору рішень.
Активне застосування систем з елементами штучного інтелекту, істотним чином перетворило сучасну реальність та формує особливий тип світовідчуття. Техніка, яка оснащена ознаками штучного інтелекту, що є засобом підвищення рівня комфорту і безпеки, стає характерною рисою повсякденного побуту.
На сьогодні тематика штучного інтелекту охоплює величезний перелік наукових напрямів, починаючи з таких завдань загального характеру, як навчання і сприйняття, і закінчуючи такими спеціальними завданнями, як гра в шахи, доказ математичних теорем, твір поетичних творів і діагностика захворювань. У штучному інтелекті систематизуються і автоматизуються інтелектуальні завдання, і тому ця область стосується будь-якої сфери інтелектуальної діяльності людини.
Розумна промисловість
Провідні світові компанії і фірми зазвичай звертають увагу на інтелектуальні рішення для виробництва.
– Завдяки автоматизації постійних дій, скорочується час виробництва і збільшуються потужності.
– Штучний інтелект не втомлюється і менше помиляється, коли потрібно обробити велику кількість даних.
– Роботи здатні збирати конструкції з різних деталей, бурити, досліджувати, класифікувати і тестувати. Існують роботи, які здатні аналізувати поведінку людини на виробництві і упереджувати нещасні випадки.
Державний сектор і штучний інтелект
Системи ШІ за допомогою камер і датчиків руху здатні стежити за порядком на вулицях міста і в місцях масового скупчення людей, прогнозувати виникнення небезпечних ситуацій і навіть впізнавати злочинців. Також розумні системи здатні з точністю проводити звірку документів, упереджувати крадіжки.
Медицина і здоров’я під контролем ШІ
Уже зараз в медицині застосовуються розумні програми для діагностики онкології, прогнозування генетичних захворювань, проблем з серцево-судинною системою. Інтелектуальні пристрої на зразок розумних браслетів здатні зчитувати життєві показники людини, відправляти дані на пошту лікаря і навіть викликати швидку допомогу.
Розумний побут
Найпопулярніший продукт, створений із застосуванням технології ШІ, – це смарт-хаус. Система здатна стежити за безпекою житла, витратою води і світла, кліматом, контролювати стан мереж, автоматично прибирати.
Допомагають в повсякденному житті і портативні розумні пристрої – ті, які опановують переклади, фітнес-браслети, смарт-годинник.
Персональні роботи-асистенти
Такі компанії, як Google, Amazon та Microsoft, вже сьогодні пропонують своїх домашніх асистентів, які мають служити виконувачами функцій домашніх справ: через систему звукового контролю вони вміють вмикати світло, вентиляційну систему чи музику, а також скласти ваш розклад, повідомити про ситуацію із заторами, ввести в курс останніх світових новин або ж порадити найближчий ресторан на ваш смак.
Технологія розпізнавання обличчя
Розпізнавання обличчя вже сьогодні повністю змінює безпекові системи, запроваджуючи біометричні можливості. Беручи до уваги те, як технології поєднуються із роздрібною торгівлею, як, наприклад, у Amazon та Whole Foods, ми бачимо найближче майбутнє, коли людям більше не доведеться стояти в черзі в магазині.
Штучний інтелект різниться з людським: він не втомлюється, на нього не впливають емоції і він здатний обробляти величезну кількість інформації за нетривалий час. Саме ці переваги роблять AI-рішення ефективними у низці галузей.
Published: May 24, 2020
Latest Revision: May 25, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-844278
Copyright © 2020