Програміст by Nastia Yeromenko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Програміст

  • Joined May 2020
  • Published Books 2

Програміст — фахівець, що займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення (в простіших випадках — окремих програм) для програмованих пристроїв, які, як правило містять один процесор чи більше. Прикладами таких пристроїв є: настільні персональні комп’ютери, мобільні телефони, смартфони, комунікатори, ігрові приставки, сервери, суперкомп’ютери, мікроконтролери та промислові комп’ютери.

Робота програміста переважно високооплачувана, проте плата дуже залежить від організації та від країни. Але найголовнішими критеріями є знання та практичний досвід програміста.

Помилково програмістом деколи називають системного адміністратора та інших спеціалістів ІТ, які займаються налагодженням та підтримкою роботи комп’ютерної техніки з використанням уже готового програмного забезпечення.

2

Завдання та обов’язки

Програміст:

  1. На основі аналізу математичних моделей і алгоритмів (постановок економічних та інших задач) розроблює програми, які реалізують розв’язання задачі.

  2. Розроблює технологію розв’язання задачі на усіх етапах.

  3. Здійснює вибір мови програмування і перекладання на неї алгоритмів задач.

  4. Визначає інформацію, яка підлягає обробленню на ЕОМ, її обсяги, структуру, макети і схеми вводу, оброблення, зберігання і видавання інформації, методи її контролю.

  5. Визначає обсяги і зміст даних тестових прикладів, які забезпечують найбільш повну перевірку відповідності програм їх функціональному призначенню.

  6. Виконує роботи під час підготовки програм до налагодження і проводить їх налагодження.

  7. Розроблює інструкції на роботи з програмами, оформляє необхідну технічну документацію.

  8. Визначає можливість використання готових програмних засобів.

  9. Здійснює супроводження упроваджених програм і програмних засобів.

  10. Розроблює і впроваджує методи і засоби автоматизації програмування, типові і стандартні програмні засоби.

  11. Бере участь у проектних роботах.

  12. На основі логічного аналізу проводить камеральну перевірку програм.

  13. Визначає сукупність даних, що забезпечують урахування максимального числа умов, які включені до програми, виконує роботи з її підготовки до налагодження.

  14. Проводить налагодження розроблених програм, коригує їх у процесі доопрацювання.

  15. Розроблює інструкції щодо роботи з програмами, оформляє необхідну технічну документацію.

  16. Визначає можливість використання готових програм, розроблених іншими підприємствами (установами)

3

Види програмістів

Програмістами узагальнено називають категорію людей, що займаються розробкою алгоритмів та програм на основі математичних моделей. Програмістів умовно можна розділити на три категорії:

Прикладні програмісти. Такі фахівці займаються розробкою конкретних програм, необхідних для роботи організації. Наприклад, сюди можна віднести програмістів 1С.

Системні програмісти програмують операційні системи, інтерфейси до розподілених баз даних, працюють з мережами.

Веб-програмісти мають справу з мережами, але, як правило, з глобальними, такими, як Internet. Вони пишуть веб-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні веб-сторінки і т.п.

4

  Програмісти бувають різних рангів:

  • Junior – молодший розробник, який немає великого практичного досвіду, тільки розпочинає свою професійну діяльність;

  • Middle – спеціаліст, який уже набрався певного досвіду та реалізував декілька проектів, виконує завдання із тестування та інші;

  • Senior – відповідає за якість та своєчасність роботи, вирішує складні технічні завдання, розробляє програмні системи.

5

Плюси професії

  • постійне професійне самовдосконалення;

  • високий попит на ринку;

  • висока заробітна плата;

  • працювати можна не маючи диплома;

  • переважно творча професія.

Мінуси професії

  • те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві – доводиться багато пояснювати;

  • трапляється працювати в авральному режимі;

  • робота за комп’ютером погано позначається на здоров’ї;

  • і тут знаходиться місце рутині;

  • професія накладає відбиток на характер.

    Особисті якості

    Перш за все, програміст повинен мати терпіння та витримку. Це абсолютно незамінні якості в його роботі.
    Програмування – галузь яка бурхливо розвивається, тому потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше через кілька років ваша цінність як фахівця може помітно знизитися.
    Вміння об’єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку. Щоб не виходило так, що дрова пиляться із застосуванням новітніх лазерних розробок.

6

Як стати програмістом у провідній IT-компанії

Стати програмістом може практично кожен – достатньо логічного мислення, математичної підготовки (особливо знань з дискретної математики), наполегливості у вивченні мов програмування – і постійної практики.

Однак перед тим як вирушити на підкорення вершини, варто впевнитися, що вроджені здібності й риси характеру пасують саме до цього роду діяльності. Адже не секрет, що найкраще виходить та робота, яка приносить задоволення й надихає. Для кожної професії є свій перелік потрібних якостей, наприклад, організованість і педантичність, посидючість, схильність до діяльності в галузі «людина – знакова система», абстрактне мислення і творчий підхід до завдання.

Найнадійніший спосіб визначення своїх провідних якостей – проходження спеціального тесту з профорієнтації. Звичайно, думки родичів, друзів, власне бачення свого місця в житті мають велике значення, однак для отримання об’єктивної картини варто звернутися до незалежного оцінювання своїх даних. Профорієнтація онлайн допоможе зберегти бажану конфіденційність, зекономити час на консультації, надасть детальне трактування тесту, яке можна роздрукувати й перечитувати по декілька разів – суттєва перевага у порівнянні з усною консультацією.

Крім того, найвизначніші вітчизняні й західні IT-компанії висувають свої вимоги до майбутніх працівників, тож навіть знання мов програмування й досвіду роботи не завжди достатньо, щоб отримати роботу мрії.

Фахівці EDUGET звернулися з запитанням до провідних українських IT-компаній: за яким принципом вони обирають майбутніх співробітників з маси молодих спеціалістів, кожен з яких або ще мріє стати програмістом, або вже має досвід роботи.

7

Поради провідних IT-компаній

Засновник Mate academy Роман Апостол, який майже 5 років працював в Google в США, переконаний, що програмістом може стати кожен. Це лише питання кількості інвестованого часу. Його рецепт простий – сісти і присвятити 400-500 годин написанню коду.

Маса матеріалів і тренажерів доступні безкоштовно в мережі (наприклад безкоштовні онлайн курси freecodecamp чи codewars). Пришвидшити шлях можуть друзі-програмісти з ІТ компаній, які можуть виступити в ролі ментора для Вас.

Роман на діях довів, що рецепт “просто сядь і пиши код” працює, його освітня компанія Mate academy, яка робить безкоштовні курси програмування до працевлаштування  допомогла сотням людей знайти першу роботу в ІТ за 4 місяці інтенсивного навчання.

Якості, які безперечно допоможуть на думку Романа:
– посидючість;
– інтерес до того як працюють речі;
– бажання вникати в деталі та докопуватися до правди, яка підтверджена даними.

“Це не повністю вроджені особливості, їх спокійно може розвивати кожен. Головне бажання багато працювати над собою” – відповів Роман нашому виданню.

8

Як стати програмістом та знайти цікаву роботу?

  1. Отримати базову математичну освіту.

  2. Самостійно вивчити основні мови програмування – власне стати програмістом

  3. Знайти курси програмування з працевлаштуванням. В Україні це Mate academy та внутрішні курси від ряду ІТ-компаній.

  4. Впевнитися, що знання актуальні на даний момент, і за потреби – підтягнути.

  5. Підвищити рівень володіння англійською мовою.

  6. Покращити свої комунікативні якості, наприклад, пройти безкоштовний онлайн-курс з самовдосконалення.

  7. Якщо всі попередні пункти в порядку, можна звернутися до однієї з провідних компаній у пошуках стажування /або навчання.

  8. Проявити себе на стажуванні з найкращого боку.

9
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content