Частина 1.Технологія SCSI
Що означає SCSI?
Це набір заголовних букв від фрази Small Computer Systems Interface. Українською мовою він звучить як «сказі», а розшифровка – системний інтерфейс для малих комп’ютерів.
Інші можливості.
Крім простого підключення заліза, технологія дозволяє обмінюватися даними і визначає набір команд, який набув широкого поширення. Наприклад, в Windows він застосовується в єдиному стеку для пристроїв зберігання інформації.
Використання.
Найчастіше застосовуються такі команди як запис, читання, перевірка пристроїв, запит їх характеристик, установка для них нових параметрів або повернення попередніх і т.д.
Технологія на практиці.
Всі пристрої, які необхідно підключити до однієї шині, працюють через спеціальний адаптер, який, в свою чергу, вставляється у вільний слот на материнській платі.
Контролер має власний біос, за допомогою якого ви можете управляти девайсами. Операційна система розпізнає і зв’язується з ними, як зазвичай, за допомогою драйверів.
Наявність у SCSI адаптера означає те, що з центрального процесора знімається частина навантаження, отже, залізо працює швидше. Так як дана технологія є послідовною, то і девайси слід підключати відповідно. Причому кожен повинен мати унікальний ID, і всі вони – однаковий інтерфейс.
Частина 2. LPT і COM порти
Визначення.
За принципом дії.
Lpt інтерфейс називається паралельним не просто так. Фізично він складається з безлічі провідників, по яких інформація циркулює одночасно і паралельно один одному. Це основна властивість і відміну лпт від послідовного COM кабелю. Lpt роз’єм включає в себе вісім дрібних провідників для передачі даних і кілька ліній для відправки сигналів управління.
Ще однією особливістю роботи можна вважати використання тільки десяти ліній. Вісім з них притягнуто до передачі інформації. Одночасно переміщається 8 біт даних, що перетворює їх в 1 байт. Ще дві лінії відповідають за повідомлення стану пристрою. Їх може бути два – готовий і зайнятий. Всі інші канали використовуються технологією Centronics в своїх цілях.
Позначення сигналів:
1 – сигнал готовності.
2-9 – для передачі восьмибітних даних.
10 – підтвердження від пристрою.
11 – зайнятий.
12 – немає паперу.
13 – принтер працює.
14 – автоподача.
15 – error.
16 – початок роботи пристрою.
17 – вибір.
18-25 – земля.
COM порт, визначення.
Сьогодення.
Частина 3. Виникнення USB
Ще 18 років тому підключити якийсь екзотичний гаджет до свого комп’ютера було цілою проблемою. Тоді як сьогодні це досить просто завдяки технології універсальної шини підключення – Universal Serial Bus, USB. Вона продовжує розвиватись і найближчими роками позбудеться однієї з головних своїх незручностей – периферію можна буде встромляти в роз’єми будь-якою стороною. Окрім цього, USB стане ще швидшим і від цього – більш універсальним. Спробуємо розібратися, на заміну яким роз’ємам прийшов цей формат підключення та які намагалися його замінити.
Що замінив USB?
Історія формату USB почалася в 1994 році зусиллями компаній Intel, Microsoft, Philips та US Robotics. Вони намагалися створити такий інтерфейс, який би був зручним для користувача та дозволяв підключати велике розмаїття гаджетів. Останні підключалися через порти PS/2, Apple Desktop Bus, роз’єм DIN, COM-порт, LPT-порт, порт для підключення джойстика, SCSI та багато інших.
Перші USB.
Окрім великої кількості несумісних стандартів, користувачі для під’єднання чергової периферії часто змушені були купувати спеціалізовані плати розширення, оскільки комп’ютери мали обмежений набір портів. Наприкінці 90-х у продажу почали з’являтися перші ПК з вбудованим USB. Зазвичай вони розміщувалися на задній стінці та підтримували стандарт USB 1.1, який забезпечував швидкість обміну до 12 Мбіт/сек.
Спочатку пристроїв з підтримкою USB було настільки мало, що іноді її навіть називали Useless Serial Bus – непотрібна послідовна шина замість правильної назви універсальна шина. Однак виробники швидко зрозуміли переваги нового стандарту, і вже на початку нульових років більшість принтерів та сканерів підключалися саме по USB.
USB 2.0
Саме тоді з’явився стандарт USB 2.0, який позбувся багатьох проблем, наприклад, дуже низької швидкості пересилання. Завдяки цьому можна було створювати переносні флеш-накопичувачі та жорсткі диски. Виявилося, що такі носії зручніші за дискети, поширені формати яких або мали невеликий обсяг, або це були ємні приватні формати. USB-накопичувачі навіть змогли замінити оптичні носії.
Цей формат підключення також виявився зручним для під’єднання будь-якої периферії: адаптерів Wi-Fi, мережевого порту Ethernet, оптичних зчитувачів. Завдяки швидкості пересилання в 480 Мбіт/с ці та інші гаджети можна було робити знімними, тоді як без USB вони вбудовувалися всередині ПК.
USB 3.0
Сьогодні більшість гаджетів USB виконані саме з підтримкою стандарту USB 2.0. Проте на заміну йому вже йде USB 3.0, який забезпечує швидкість пересилання до 5 ГБіт/с. Завдяки цьому зручно переміщувати великі файли або навіть запускати операційну систему зі знімних накопичувачів. Універсальність та швидкість – це одна з причин, чому в багатьох сучасних ноутбуках серед портів розширення є лише USB. Наприклад, чипсети від Intel підтримують до 14 портів USB на кожний комп’ютер – це в сім разів більше, ніж було на перших ПК.
Частина 4.Які перспективи розвитку?
Перспективи.
Які ж перспективи USB 3.0 інтерфейсу і чи вдасться йому повторити успіх інтерфейсу USB 2.0? Ми вважаємо, що процес впровадження USB 3.0 інтерфейсу займе час в обсязі не менше 5 років, тобто про повний перехід на новий інтерфейс ми зможемо повідомити не раніше 2016 року. З чим же це пов’язано?
По-перше, в момент впровадження стандарту USB 2.0 на ринку було дуже мало пристроїв працюють зі стандартом USB 1.1. Багато виробників так і продовжували випускати пристрої для роботи з LPT і COM портами.
Висновки.
Тим самим, ми можемо констатувати, що новий інтерфейс USB 3.0 не зможе стати довгожителем і прожити десять років, як попереднє покоління USB 2.0. Максимальний термін життя даного інтерфейсу 4 роки, потім потреба в створенні нового USB 4.0 назріє як нагальна потреба.
Зміст
Розділ 1.Технологія SCSI
Що означає SCSI?……………………………………………….2
Інші можливості………………………………………………….2
Використання…………………………………………………….4
Технологія на практиці…………………………………………4
Розділ 2.LPT і COM порти
Визначення……………………………………………………….8
За принципом дії………………………………………………..10
Особливості роботи…………………………………………….12
Позначення сигналів…………………………………………..16
COM порт, визначення………………………………………..18
Сьогодення………………………………………………………20
Можливості………………………………………………………22
ОС WINDOWS……………………………………………………24
Розділ 3.Виникнення USB
Що замінив USB?………………………………………………28
Перші USB………………………………………………………30
USB 2.0………………………………………………………….32
USB 3.0………………………………………………………….34
Розділ 4.Які перспективи розвитку?
Перспективи……………………………………………………36
Причини…………………………………………………………38
З чим це пов’язано?…………………………………………..42
Висновки………………………………………………………..44
Використані джерела…………………………………………46
Published: May 18, 2020
Latest Revision: May 18, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-833166
Copyright © 2020