Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Якщо право – це професія

  • Joined May 2020
  • Published Books 4
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Юристи в нашому житті 

 

Формуємо уявлення про окремі юридичні професії, основні повноваження слідчого, прокурора та представників інших юридичних професій

Знайомимося з вимогами, яким мають відповідати особи, що збираються працювати в галузі права, навчальними закладами, які здійснюють підготовку юристів

3

Хто такі юристи та яка їх роль в нашому житті?

https://www.youtube.com/watch?v=Bvl77QT4b5A

4
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Після завершення навчання у школі абсолютна більшість із вас продовжить навчання у вищих навчальних закладах. Там ви здобудете вищу освіту й професію. Хтось із вас буде інженером, а хтось – програмістом, одні бухгалтерами, а інші – менеджерами. А хтось захоче стати юристом.

Тому тема сьогоднішнього заняття:

«Світ юридичних професій»

      Сьогодні :

1) познайомимося з окремими юридичними професіями;

2) охарактеризуємо основні положення слідчого, прокурора та представників інших юридичних професій;

3) опишемо вимоги до осіб, які бажають працювати за юридичним фахом;

4) називати навчальні заклади, що надають юридичну освіту;

6
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Кого називають юристами?

Людей, які пов’язали свою професійну діяльність із правом, називають юристами. Це достатньо широке поняття. Юристом є і науковець, що проводить дослідження у сфері правознавства, і викладач юридичних дисциплін, і практичний діяч у сфері права (наприклад суддя, адвокат, нотаріус тощо).

Юридичні професії надзвичайно різноманітні. Це цілком природно, адже правом урегульовані різні сторони суспільних відносин. До найбільш важливих і поширених юридичних професій належать професії судді, прокурора, адвоката, слідчого, нотаріуса та юрисконсульта.

8

 

 

Професія юриста виникла давно. Її поява пов’язана з тим, що з розвитком права та законодавства суспільні відносини постійно ускладнювалися, і з часом правильне застосування та тлумачення правових норм стало неможливим без професійної підготовки та тривалої практики.

Уже в найдавніших державах існували люди, діяльність яких була пов’язана із правом. Так, жодна держава не могла обійтися без суддів, які б вирішували спори між її жителями та призначали покарання за злочини. Разом із цим у деспотичних монархіях, якими були Давній Єгипет або Вавилонське царство, рішення справи часто визначалося не нормами права, а соціальним становищем сторін спору або волею правителя.

9

Хто такі судді?

Професія судді в багатьох відношеннях є центральною юридичною професією. Основним призначенням суддів в Україні є здійснення правосуддя.

Судді наділені значною владою для вирішення судових справ. Рішення суддів виноситься іменем України. Відповідно, держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку (стаття 1291 Конституції України).

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють статус суддів в Україні, є Конституція України, Закон України «Про судоустрій і статус суддів», а також процесуальні кодекси: Кримінальний процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс, Господарський процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства.

Із метою забезпечення діяльності суддів Конституцією та законами України гарантуються незалежність та недоторканність суддів. Це, зокрема, забезпечується неможливістю затримання судді без згоди Вищої ради

правосуддя (за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину), неможливості притягнення судді до відповідальності за ухвалене ним судове рішення, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку. Конституція України містить пряму заборону впливу на суддю в будь-який спосіб. Крім цього, держава забезпечує особисту безпеку судді та членів його сім’ї.

10

У Конституції України визначено вичерпний перелік підстав для звільнення суддів:

1) неспроможність виконувати повноваження за станом здоров’я;

2) порушення суддею вимог щодо несумісності;

3) вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність посаді, яку він обіймає;

4) подання заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням;

5) незгода на переведення до іншого суду в разі ліквідації чи реорганізації суду, у якому суддя обіймає посаду;

6) порушення обов’язку підтвердити законність джерела походження майна (стаття 126 Конституції України).

З іншого боку, для забезпечення доброчесності суддів у здійсненні правосуддя на них накладається низка обмежень. Так, на суддів поширюються вимоги щодо несумісності. Суддя не може належати до політичних партій, профспілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької або творчої (частина 2 статті 127 Конституції України).

11
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Суддівство. Суддя. Хто такий суддя? Як стати суддею?

 

https://www.youtube.com/watch?v=BEecGdvUeUs

13

Хто такий прокурор?

Стаття 1311. В Україні діє прокуратура, яка здійснює:

1) підтримання публічного обвинувачення в суді;

2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;

3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Підтримання публічного обвинувачення прокурором полягає в тому, що саме він представляє сторону обвинувачення в кримінальному процесі.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях є формою нагляду за дотриманням законів під час його проведення. Для цього прокурору Кримінальним процесуальним кодексом України надані широкі повноваження. Зокрема, він починає розслідування за наявності відповідних підстав, дає доручення слідчим, скасовує їх незаконні та необґрунтовані постанови, повідомляє особу про підозру тощо.

 

 

14

До системи прокуратури в Україні входять:

1) Генеральна прокуратура України;

2) регіональні прокуратури (прокуратури областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя);

3) місцеві прокуратури;

4) військові прокуратури;

5) Спеціалізована антикорупційна прокуратура (стаття 7 Закону України «Про прокуратуру»).

Прокуратуру очолює Генеральний прокурор, якого призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради України Президент України. Він призначається на шість років. Одна й та сама особа не може обіймати посаду Генерального прокурора два строки поспіль (частини 2 і 3 статті 131Конституції України).

 

15
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Де здобувають Юридичну освіту?

Професія юриста в усі часи була, є і буде однією із найзатребуваніших і вже понад десятиліття входить у топ-список популярних професій в Україні. Через великий попит спеціальність «право» є чи не у кожному другому виші країни, однак кожен абітурієнт мріє вступити до найкращого. А щоб абітурієнтам, які вирішили здобути освіту правника, було легше визначитися з майбутньою альма-матер, «Українське право» вирішило надати деякі поради і цікаві факти про виші, які готують фахівців у галузі права.

17
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

Найпопулярніші виші для юристів

Загалом диплом правника-бакалавра можна отримати у майже 300 навчальних закладах різного рівня акредитації та форми власності.

Юристів готують юридичні факультети університетів, юридичні коледжі та інститути: бакалаврат за 4 роки і 1-2 роки на магістратурі. Також правничу професію можна освоїти за 5-6 років на вечірній та заочній формах навчання і як другу вищу освіту – в інститутах післядипломної освіти.

Серед вишів, які спеціалізуються на підготовці саме правничих кадрів, найпопулярнішими є Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у Харкові та Національний університет «Одеська юридична академія. Також гарну репутацію серед роботодавців мають юридичні факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Києво-Могилянської академії і Львівського національного університету імені Івана Франка.

Згідно з минулорічним рейтингом видання «Dengi.ua» найзатребуванішими серед роботодавців є випускники-юристи Києво-Могилянської академії та університету Шевченка, далі у рейтингу – Харківський університет Ярослава Мудрого і Одеська юридична академія.

19
Якщо право – це професія by Oksana Savko - Ourboox.com

ДОМАШНЯ РОБОТА:

1. Проведіть міні-дослідження з теми «В яких навчальних
закладах мого регіону можна здобути юридичну освіту».
Результати запишіть у зошит.
2. З’ясуйте, де розташовані найближчі до вашого будинку
нотаріальна контора, юридична консультація, прокуратура
тощо (можна знайти цю інформацію в Інтернеті).
Занотуйте це у свій зошит.

 

ПРОЧИТАТИ ПІДРУЧНИК с.196-201

21
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content