Захворювання шкіри та нігтів by Tatyana - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Захворювання шкіри та нігтів

  • Joined May 2020
  • Published Books 2

Оніхомікоз – це найпоширеніше захворювання. Це захворювання викликають різні види грибка. Мікозами можна заразитися в результаті контакту зі спорами грибів. Вони є скрізь: в шерсті тварин, на покриттях різного виду, в меблів, в грунті, стоячій воді, а також на шкірі і слизових оболонках людей. Для розвитку спорах грибів необхідні сприятливі умови. Це перш за все тепло, волога і невелика кількість світла. Зміни починаються з вільного краю нігтя: нігтьова пластина набуває сірий, або зеленуватого відтінку, стає матовою, тендітною, ламкою. На ній з’являються нерегулярні поперечні або поздовжні борозни. Через деякий час пластина може повністю відійти від нігтя. У більш важких випадках під нігтьовими пластинами можуть накопичуватися рогові маси. Грибок пошкоджує нігтьову пластину, викликає зміна її кольору, потовщення і ламкість. Як і де відбувається зараження? Перш за все, можна заразитися при контакті з хворою людиною. Найчастіше зараження відбувається при використанні одного рушники, взуття або інструментів для виконання манікюру, а саме щипців, кусачок, пилок. Небезпечні сауна і басейн, оскільки створюють ідеальні умови для розвитку грибних спор. Найчастіше зараження відбувається при захворюванні, що викликає зниження імунітету організму. Лікування оніхомікозу має тривати до того часу, поки не відросте правильна, здорова нігтьова пластина. Це може тривати від кількох місяців (нігті на руках у молодих людей) до понад півтора десятка місяців (нігті на ногах у людей похилого віку).

2
Захворювання шкіри та нігтів by Tatyana - Ourboox.com

Під терміном «мікоз стоп» розуміють мікотіческой ураження шкіри і нігтів стоп будь-якої природи. Як правило, мікоз стоп викликається дерматофитами: трихофитоном червоним (Tr. Rubrum), трихофитоном інтердігітальним (Tr. Interdigitale), епідермофітон пахових (E. floccosum). Частота ураження стоп, обумовлена ​​різними дерматофитами, широко варіює: 70-95% випадків припадає на Tr. rubrum, від 7 до 34% – на Tr. interdigitale і лише 0,5-1,5% – на E. floccosum [1].

Клінічно ураження протікають однотипно. Місцем первинної локалізації патогенного гриба служать, за рідкісним винятком, міжпальцевих складки; при прогресуванні микотического процесу ураження виходить за їх межі. Розрізняють декілька клінічних форм мікозу стоп.

Стерта форма (виділена Л.Н.Машкіллейсоном) майже завжди служить початком мікозу стоп. Клінічна картина убога: відзначаються невелике лущення в міжпальцевих складках (нерідко – в одній), іноді дрібні поверхневі тріщини. Ні лущення, ні тріщини не доставляють хворому ніяких занепокоєнь, тому стерта форма частіше виявляється при огляді пацієнта лікарем.

Сквамозна форма проявляється лущенням, переважно в міжпальцевих складках і на бічних поверхнях підошов. Ознаки запалення зазвичай відсутні. Зрідка приєднується гіперемія шкіри, що супроводжується свербінням. Шкіра підошов застійно гіперемована і ліхеніфіцірованнимі; дифузно потовщений роговий шар надає їй лаковий блиск; шкірний малюнок посилений; поверхня суха, покрита (особливо в області шкірних борозен) дрібними пластинчастими лусочками (рис. 1). Поразка може захоплювати міжпальцевих складки, пальці, бічні і тильні поверхні стопи; закономірно залучення в микотический процес нігтів. Суб’єктивно хворий будь-яких турбот не відчуває. Дану форму запропоновано [2] позначати як класичну форму руброфитии стоп.

гіперкератотіческаяформа проявляється сухими плоскими папулами і злегка ліхеніфіцірованнимі нуммулярная бляшками синюшно-червоного кольору, розташованими зазвичай на склепіннях стоп. Поверхня висипань (особливо в центрі), покрита різної товщини нашаруваннями лусочок сірувато-білого кольору; кордони їх різкі; по периферії – бордюр відшаровується епідермісу; при уважному огляді можна помітити одиничні бульбашки. Висипання, зливаючись, утворюють дифузні вогнища великих розмірів, які можуть поширитися на всю підошву, бічні і тильні поверхні стоп (рис. 2). При локалізації на міжпальцевих складках ефлоресценціі можуть займати бічні і згинальні поверхні пальців, покриває їх епідерміс набуває білястий колір. Поряд з такими шелушащимися вогнищами зустрічаються гіперкератотіческіе освіти за типом обмежених або дифузних омозолелостей жовтуватого кольору з тріщинами на поверхні. Клінічна картина схожа з такою при псоріазі, тілотіческую екземі і рогових сіфіліда. Суб’єктивно відзначаються сухість шкіри, помірний сверблячка, іноді болючість. Сквамозна і гіперкератотіческая форми часто поєднуються (сквамозно-гіперкератотіческая форма).

4
Захворювання шкіри та нігтів by Tatyana - Ourboox.com

Що це таке оніхолізіс? Оніхолізіс – це захворювання, при якому відбувається порушення цілісності нігтьової пластини і її відшарування від нігтьового ложа. Між нігтем і м’якими тканинами пальця утворюється порожній простір, зовні така ділянка схожий на вільний край нігтя. Згодом в утворилася порожнини скупчуються відмерлі клітини, нігтьова пластина змінює колір на жовтуватий, шкіра під нігтем потовщується. У деяких випадках може змінитися форма нігтя. Причини виникнення онихолизиса У 60% випадків оніхолізіс є наслідком травми нігтя. В інших випадках він розвивається через грибкових уражень, різних соматичних захворювань і проблем з імунітетом. Через широкого застосування апаратних методик і гель-лаку травматичний онихолизис зустрічається все частіше. Однак лампи для сушіння і занадто агресивний апаратний манікюр – не єдині причини виникнення онихолизиса. Спровокувати захворювання можуть різні пошкодження нігтя і простору під ним: забій, опік, поріз, вплив побутової хімії, тривале перебування у воді і носіння тісного взуття.
При использовании материалов прямая гиперссылка на https://feedback.guru/oniholizis обязательна

6
Захворювання шкіри та нігтів by Tatyana - Ourboox.com

8
Захворювання шкіри та нігтів by Tatyana - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content