Математика
Яке містке і глибоке це поняття! Математика, що виникла на світанку цивілізації, постійно збагачувалася, час від часу істотно оновлювалася, охоплювала все повніше кількісні відношення і просторові форми реального світу. При цьому вона допомагала людству пізнавати і викорис-товувати закони природи, була могутньою рушійною силою розвитку науки і техніки. “ Математика – це більше як наука, це мова наук ”
2
Гіпатія Александрійська
Гіпатія Александрійська – перша жінка – математик /370-415рр./ Гіпатія – філософ, математик, астроном і лікар, дочка александрійського математика Теона. Написала коментарі до творів Діофанта й Аполонія. Є відомості, що Гіпатія винайшла ареометр – прилад для визначення густини рідини та астролябію – прилад для визначення довготи і широти в астрономії, планісферу – зображення небесної сфери на площині. Гіпатія не сприйняла нової на той час християнської віри. Архієпископ Кирило підмовив ченців організувати над нею розправу. Натовп християн – фанатиків зустрів на вулиці її колісницю, потяг у храм Кесаріон, побив її, а потім спалив.
4
Софія Ковалевська
Софія Ковалевська Вона народилась у Москві в сім’ї поміщика генерал – лейте-нанта у 1850р. Дівчина здобула всебічну домашню освіту. Математичні здібності проявились у неї дуже рано, але доступ жінкам до Петербурзького університету в царській Росії був закритий. Тому Софія вчилась у Німеччині, брала приватні уроки у Вейєрштраса. У 24 р. Їй було присвоєно “ступінь доктора філософії” з найвищою похвалою без захисту дисертації за три її наукові праці. У 1884р. вона стала першою у світі жінкою- професором у Стокгольському університеті. Вона читала курси з найбільш складних розділів вищої математики і теоретичної механіки.
6
Марія Ґаетана Аньєзі
16 травня 1718 — 9 січня 1799 — італійський математик та філософ.
Їй приписують авторство першої книги, в якій обговорюється як диференціальне числення, так і інтегральне числення. Була почесним членом факультету в Болонському університеті.
Останні чотири десятиліття свого життя присвятила вивченню богослов’я (особливо патристики), благодійній діяльності та служінню бідним. Власний будинок використовувала для допомоги хворим, влаштувавши в ньому лікарню.
8
Ада Лавлейс
Ада Лавлейс — англійський математик, відома тим, що зробила опис ранньої версії обчислювального пристрою загального призначення Чарльза Беббіджа, обчислювальної машини. Склала першу у світі програму (для цієї машини). Ввела у вжиток терміни «цикл» і «робоча комірка». Вважається першим програмістом
10
Висновок
Завдяки таким геніальним жінкам, які зробили великий внесок у таку науку, як математика, ми багато чого дізналися . Їх відданість своїй роботі надихає мільйони людей і демонструє те, що потрібно багато та наполегливо працювати, щоб чогось досягнути!
Математика – чарівна наука!
12
Зміст
Сторінка 1-2 вступ
Сторінка 3-4 короткі відомості про Гіпатію Александрійську
Сторінка 5-6 короткі відомості про Софію Ковалевську
Сторінка 7-8 короткі відомості про Марію Ґаетану Аньєзі
Сторінка 9-10 короткі відомості про Аду Лавлейс
13
Published: May 13, 2020
Latest Revision: May 18, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-823923
Copyright © 2020