Україна… Край сили й великого розуму, неповторної краси й мелодійної пісні, край із багатою і на радість, і на криваві сторінки історією. Але найбільше багатство кожної землі — співвітчизники, які прославили рідну землю.
Можна зрозуміти, що не тільки боротьба за свободу і державність визначала хід історії країни. Україна подарувала світові багато талановитих людей — учених, мислителів, архітекторів, письменників, спортсменів, акторів, силачів.
Тарас Шевченко
Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.
Соломія Крушельницька
Соломія Крушельницька — легенда оперної сцени, Вагнерівська примадонна XX століття. Вона з тріумфом виступала на сценах багатьох оперних театрів світу, зокрема Кремони, Трієста, Одеси, Львова, Буенос-Айреса, Варшави, Петербурга, Парижа, Неаполя, Риму, Генуї, Мілану та інших.
Михайло Грушевський
Михайло Сергійович Грушевський – видатний історик, визначний державний і громадсько-політичний діяч, літературознавець, письменник, публіцист, організатор української науки, академік Всеукраїнської академії наук і Академії наук СРСР.
Борис Патон
Український геній електрозварювання
1918 р.н.
Український фахівець у галузі зварювання першим почав і розвинув дослідження та запровадження в космічні технології зварювальних процесів, виконаних космонавтами під час орбітальних польотів кораблів і в умовах відкритого космосу. Він визнаний лідер у цій галузі. Під керівництвом Патона був також розроблений спосіб з’єднання м’яких тканин при хірургічному втручанні за допомогою високочастотного електроструму.
Катерина Білокур
Катерина Білокур — українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Талановита українка, яка дивовижною силою своєї фантазії передавала на полотні незвичайну красу, розмаїття квітів рідної землі. Якось на виставці у Парижі всесвітньо відомий митець Пабло Пікасо побачив полотна української художниці, він був вражений талантом майстрині. “Якби у Франції була така жінка, ми б змусили весь світ говорити про неї”, — захоплено сказав художник.
Микола Леонтович
Автор всесвітньовідомого «Щедрика».
Український композитор, що створив всесвітньовідому різдвяну колядку, збирав та обробляв козацькі пісні, створюючи високохудожні твори. У 1921 році «Щедрик» Леонтовича був вперше презентований на концерті в «Карнегі Холі» в Нью-Йорку. А в 1936 році Пітер Вільховський (родом з України), який працював для радіо NBC, пише англійську версію слів до «Щедрика» – «Carol of the Bells». Під цим іменем мелодія українського «Щедрика» стала всесвітньо відомою. Під час сезону колядок по всій Америці та в Європі співають по радіо і телебаченню колядки, між котрими обов’язково вставляють у програму як шедевр творіння українського композитора.
Сергій Корольов
Основоположник практичної космонавтики.
З ім’ям українського інженера родом із Житомирщини, що був Головним конструктором Радянського Союзу, пов’язана епоха перших визначних досягнень в історії освоєння космічного простору. Саме під його керівництвом у 1957 році Радянський Союз вивів на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі, в космос полетіли собаки Білка та Стрілка, а 12 квітня 1961 року вперше у світі був здійснений політ людини в космос. Під його керівництвом послідовно створюються перші балістичні ракети: Р-1 та створена на її основі значно вдосконалена Р-2. Корольов передбачав практичне земне застосування космонавтики. Перші «Молнії» – супутники для ретрансляції радіо, телебачення та телефонного зв’язку – були розроблені ще за його життя (1965).
Джамала
Джамала або Сусана Алімівна Джамаладінова — українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, випускниця Національної музичної академії України. Виконує пісні у стилях джаз, соул, фанк, фольк, поп та електро, а також бере участь в оперних постановках і шоу. Перемогла на 8-му міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі та 61-му пісенному конкурсі «Євробачення» в Стокгольмі.
Іван Сила
Іван Федорович Фірцак (Кротон-Фірцак) — український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити.
На піку світової слави Іван з молодою дружиною повернувся до рідного села. До самої смерті в 1970 році Іван Фірцак мав славу народного кумира. Проте тривалий час влада не робила жодних кроків до його офіційної популяризації.
Людина, яка прославила моє місто.
Іван Микитович Кожедуб
Радянський військовий діяч, повітряний боєць і командир, офіцер, беззавітно відданий своїй справі, Кожедуб — один з найбільш талановитих радянських льотчиків-винищувачів. Маршал авіації, тричі Герой Радянського Союзу, він нагороджений 2 орденами Леніна, 7 орденами Червоного Прапора та іншими орденами і медалями, як Росії, так і інших країн.
Published: May 9, 2020
Latest Revision: May 9, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-817288
Copyright © 2020