У періодичній системі хімічних елементів неметалічні елементи розміщені в кінці періодів. До них належать: Гідроген, Гелій, Бор, Карбон, Нітроген, Оксиген, Флуор, Неон, Силіцій, Фосфор, Сульфур, Хлор, Аргон, Арсен, Селен, Бром, Телур, Йод, Астат, та інші інертні елемент
Біологічне значення неметалічних елементів
Неметалічні елементи відіграють важливу роль у процесах, що відбуваються в живих організмах.
Наприклад,елемент Нітроген як біогенний елемент входить до складу амінокислот і білків, нуклеотидів і нуклеїнових кислот у зв’язаному стані.
•А елемент Карбон — один з найважливіших біогенних елементів на планеті. Він утворює велику кількість органічних сполук, що наявні в складі живих організмів і сприяють їхньому розвитку та життєдіяльності.
•Елемент Фосфор — незамінний елемент кісткової тканини, який разом з Кальцієм забезпечує міцність кісток.Особливо необхідний фосфор клітинам мозку.
•Флуор бере участь у процесах мінерального обміну речовин у м’язовій, кістковій та нервовій тканинах організму. Він локалізує та покращує стан зубної емалі, волосся й нігтів, запобігає карієсу зубів.
•Йод — елемент, який визнано життєво необхідним мікроелементом, стимулює роботу нервової системи, розумові процеси, перешкоджає накопиченню радіоактивного ізотопу.У чистому вигляді йод у природі не трапляється.
Використання неметалів
• Водень нині використовують для синтезу амоніаку, гідрування рідких жирів, різання та зварювання металів, а також відновлення металів; рідкий водень — як ракетне паливо. Перспективним є використання водню як екологічно чистого палива для двигунів внутрішнього згоряння.
• Кисень — у медицині, на космічних кораблях, підводних човнах, у побуті та промисловості, для зварювання й різання металів, під час виплавки чавуну та сталі, у виробництві сульфатної кислоти.
• Озон — для озонування води, відбілювання тканин, паперу та шкіри, для очищення повітря в лікувальних закладах і на складах овочів і фруктів, утилізації медичних відходів.
• Сірка — у хімічній промисловості, виготовленні косметичних засобів і мазі, для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських угідь, у виробництві гуми, чорного пороху й інших вибухових речовин, фарб і барвників, сірників, штучного волокна. Очищену сірку застосовують як засіб від глистів, а її сполуки — при алергії та шизофренії.
• Червоний фосфор — у сірниковій промисловості, металургії, у медицині радіоактивний ізотоп 32Р використовують як мічені атоми та для виготовлення аплікаторів.
• Білий фосфор — для обмеження видимого простору, тобто для утворення димових завіс.
• Модифікації Карбону, зокрема алмаз, використовують у приладобудуванні, електро- й радіотехніці; в інструментах для бурових установок, пристроях для різання скла й оброблення твердих матеріалів; як детектори ядерного випромінювання, у медичних лічильниках; під час космічних досліджень і вивчення глибинних шарів Землі; у ювелірній справі.
Published: May 5, 2020
Latest Revision: May 5, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-810425
Copyright © 2020
please mark give me your instagram