Ґрунт — це не поновлюваний ресурс, тобто в разі втрати або деградації його неможливо відновити в термін, який можна порівняти з тривалістю людського життя.
Стан ґрунтів впливає на їжу, яку ми їмо, воду, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, на наше здоров’я і на здоров’я всього живого на Землі. Без здорових ґрунтів ми не зможемо вирощувати продовольство. Адже, за оцінками, 95 відсотків того, що ми їмо, прямо або побічно отримуємо з ґрунту.
А тепер перейдем до джерел забруднення грунтів:
Тверді відходи:
Забруднення природного середовища зумовлене передусім відходами промислових, сільськогосподарських і побутових об’єктів. Тверді відходи, до яких належать металургійні шлаки, відходи збагачення корисних копалин, звалища побутового сміття, часто складують на сільськогосподарських угіддях, вони і є джерелами виділення токсичних речовин і елементів,які завдають непоправної шкоди.
Токсичні промислові відходи:
Такі відходи при контакті з ними людини можуть викликати захворювання або відхилення в стані здоров’я нинішнього і майбутнього поколінь, а також негативні зміни в об’єктах довкілля.
Токсичні відходи можуть містити берилій, свинець, ртуть, миш’як, хром, фосфор, кобальт, кадмій, талій, металоорганічні і ціанисті сполуки, канцерогенні речовини різної хімічної природи.
Промислові атмосферні викиди:
З викидами промислових підприємств в атмосферу надходять різні хімічні речовини, якісний і кількісний склад яких залежить від особливостей технологічного процесу.
Підприємства теплоенергетики– зола, сажа, сірки діоксид, азоту оксиди, циклічні вуглеводи, сполуки миш’яку та фтору;
Підприємства металургії–рудничний пил, оксиди заліза і марганцю;
Підприємства кольорової металургії-оксиди свинцю, цинку, кадмію , міді, миш’яку та ртуті;
Підприємства хімічної промисловості-ароматичні та аліфатичні вуглеводні, сполуки сірки, кислоти, фенолами, ефіри і т. д.
Радіоактивне забруднення грунту:
Відбувається внаслідок випробувань ядерної зброї і аварій на ядерних реакторах.
Аварія на ЧАЕС призвела до забруднення грунту радіонуклідами значної частини території: забруднено понад 4,6 млн га, у тому числі 3,1 млн га орних земель.
І ще декілька цікавих фактів:
Після аварії на ЧАЕС площі забруднених територій в Україні значно збільшилися. Радіонуклідами забруднено понад 4,6 млн га земель 12 областей, у тім числі 3,1 млн га орних земель, близько 400 тис. га природних кормових угідь, понад 3 млн га лісів.
В Україні є закон,який зобов’язує захищати землю від хімічних,виробничих і радіоактивних відходів.
Якість грунту напряму впливає на нашу їжу,тому якщо ми не припинемо забруднення,то якість нашої їжі знижиться на 30%
Джерела:http://medbib.in.ua/istochniki-zagryazneniya-pochvyi.html
https://pidruchniki.com/72414/ekologiya/zabrudnennya_gruntiv
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D2%91%D1%80%D1%83%D0%BD%D1%82%D1%83
Published: May 2, 2020
Latest Revision: May 2, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-804347
Copyright © 2020