Двигун внутрішнього згоряння — тип двигуна, теплова машина, в якій хімічна енергія палива, що згоряє в робочій зоні, перетворюється в механічну роботу.
Історія винайдення
Ще в 17 столітті голландський фізик Крістіан Хагенс (Christian Huygens) почав експерименти з двигунами внутрішнього згоряння, а в 1680 році був розроблений теоретичний двигун, паливом для якого служив чорний порох. Проте до втілення в життя ідеї автора так і не дійшло. Першим, кому вдалося створити перший в світі діючий двигун внутрішнього згоряння був Нісефор Ньєпс (Nisefor Neps).
Двигун внутрішнього згоряння є одним із найпоширеніших типів двигунів.
Найчастіше він використовується у транспортних засобах: автомобілях, мотоциклах, поїздах, морському транспорті тощо.
Двигуни внутрішнього згоряння застосовуються також в автономних електричних генераторах для виробництва електроенергії.
http://energetika.in.ua/ua/books/book-2/part-2/section-4/4-2-dviguni-vnutrishnogo-zgoryannya
Робочий цикл двигуна внутрішнього згоряння
Двигуни внутрішнього згоряння бувають 4-тактними і 2-тактними.
В 4-тактному моторі один робочий цикл здійснюється за чотири ходи поршня, в 2-тактному – за два.
У сучасних автомобілях використовується 4-тактний двигун. Що стосується 2-тактних, то вони, як правило, встановлюються на мотоциклах, мопедах, моторних човнах і т. п.
Робочий цикл 4-тактного двигуна внутрішнього згоряння включає в себе наступні такти: • впуск; • стиск; • робочий хід; • випуск.
Принцип дії двигуна внутрішнього згоряння
Пальне двигунів внутрішнього згоряння
У якості пального для двигунів внутрішнього згоряння використовуються продукти переробки нафти: бензин, дизельне пальне, зріджений нафтовий газ. Двигуни внутрішнього згоряння можуть працювати також на зрідженому природньому газі та спиртах: етанолі й метанолі. Синтетичне паливо для використання у двигунах внутрішнього згоряння отримують із природнього газу, вугілля або біомаси завдяки процесу Фішера-Тропша. У майбутньому у якості палива може використовуватися водень, який має ту перевагу, що продуктом його згоряння є вода, однак для використання водню необхідно подолати технічні проблеми, зв’язані з великими об’ємами необхідних паливних баків.
Published: Apr 30, 2020
Latest Revision: May 1, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-801192
Copyright © 2020