Став, паркан фарбує.
Пес стоїть, старий, рудий,
І чогось сумує…
Звик господар до його,
Пес вже звик до діда.
Що дідусь вже не казав,
Ходить за ним слідом.
Дід фарбує, пес стоїть.
Учиться — мо, здасться.
Притулився до паркану —
Рудик став смугастим.Собака – один із найвірніших помічників людини. Його значення колосальне: охороняти майно, захищати хазяїна, допомагати в перевезеннях, нести військову службу тощо. Також це експериментальний вид тварин. На собаках випробовують різні медичні засоби. А також вони стали першими тваринами «космонавтами». Породи собак поділяються на мисливські, службові й декоративні. Свійські собаки відносно швидко дичавіють. При схрещуванні з вовками дають плідне потомство. Відповідно до породи собаки мають різну будову й забарвлення – від білосніжного та рудого до насиченого чорного з різноманітними відтінками. Середньостатистичний собака переважно 30-40 см у висоту і до 50 см у довжину.
Кіт — ледащо й боягуз,
цілий день мурчить під вус,
що він тигрові рідня…
Хай хтось вірить,
та не я!..
Кішка, або домашня кішка (лат. Felis silvestris catus) – домашня тварина, одна з найбільш популярних (поряд з собакою) « тварин-компаньйонів» людини. З зоологічної точки зору, домашня кішка – ссавець сімейства котячих загону хижих. Цінується людиною за здатність полювати на гризунів і інших домашніх шкідників протягом ось вже 10 000 років. З точки зору сучасної біологічної систематики домашня кішка ( Felis silvestris catus) – підвид лісової кішки ( Felis silvestris). Раніше домашню кішку нерідко розглядали як окремий біологічний вид. В даний час в світі налічується близько 600 млн домашніх кішок.
Папуго-папужко,
Кольорова смужко!
Де ти фарби брав,
Коли пір’я фарбував? —
Я у небо підіймався
У веселці купався.
Папуги – це птахи, улюбленці багатьох людей. Папуги відрізняються яскравим, різнобарвним оперенням: оливковим, бурим, жовтим, чорним, зеленим. Вони розфарбовані всіма кольорами веселки. Птахи вміють літати і швидко лазити по деревах. Потужний дзьоб служить знаряддям для довбання дупла, добування їжі. Також він є грізною зброєю. Так, дорослий какаду одним ударом дзьоба може роздробити палець людині. У лазіннях по дереву дзьоб виступає як третя лапа, за допомогою якої пернаті хапаються за гілки. У всіх папуг верхня частина дзьобу, незалежно від нижньої частини, може підніматися вгору. А от нижня частина дзьоба може рухатися вперед, назад, в сторони. На кінці дзьоба у папуг є поперечні тверді рубці, які допомагають їм подрібнювати, пережовувати насіння і фрукти.
Published: Apr 21, 2020
Latest Revision: Apr 21, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-786146
Copyright © 2020