Фíшинг
Фішинг – (англ. phishing від fishing — рибальство) — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з
переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.
Як працює фішинг:
1. Надсилається повідомлення (sms, e-mail) з інформацією о проведенні акції.
2. Для перегляду детальних умов надається посилання.
3. Користувач переходить за посиланням та бачить перед собою копію офіційного сайту (наприклад, Приват24).
4. Користувач вводить свій логін та пароль і шахраї отримують всю інформацію.
або на електронну пошту приходить лист, яке починається словами «Вітаємо! Ви виграли…;. Вам повідомляють про перемогу в розіграші або лотереї, і щоб отримати приз, потрібно всього-то авторизуватися, залишивши на чужому ресурсі дані особистого облікового запису. Як не дивно, така примітивна стратегія обману досі діє, оскільки надія на краще і прагнення отримати подарунок лежать в природі людини.
Фішинговий сайт
Фішинговий сайт – це шахрайський веб ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, переказів з картки на картку), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку), що має на меті збір реквізитів платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів з рахунків держателів платіжних карток.
Види фішингу:
Смішинг – вид фішингу з використанням sms.
Фармінг – перенаправлення жертви за помилковою адресою.
Цільовий фішинг або спеарфішинг – фішинг, спрямований на те, щоб обдурити конкретну людину або співробітників конкретної компанії.
Вішинг – телефонне шахрайство, пов’язане з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, примушуваннями до переказу коштів на картку злодіїв.
Атака “Злий двійник”
Атака “Злий двійник” – нападник створює копію бездротової точки доступу, що знаходиться в радіусі прийому користувача, тим самим підміняє оригінальну точку доступу двійником, до якого підключається користувач, відкриваючи зловмисникові можливість доступу до конфіденційної інформації.
Овершерер
Овершерер – людина, яка в соціальних мережах перебільшує з кількістю особистої інформації й ступенем відвертості.
У соціальних мережах овершерінг поширюється, як вірус в
сприятливих умовах: тут все ніби створено для того, щоб розповісти останні подробиці з особистого життя. Facebook запитує «як справи?», В «Інстаграме» все фотографують вид з вікна і їду, в «Твіттері» звітують, як пройшов день.
Ознаки появи овершерінга можна розпізнати в собі запросто: постійно оновлювані статуси, які мало кого цікавлять, бажання поділитися деталями особистого життя і втрата інтересу до всього, що не стосується вашої персони.
Тролінг
Тролінг (англ.trolling) – це постинг провокаційних, підбурювальних повідомлень (в мережі) або аналогічне поведінка в реальному житті, спрямоване на розпалювання конфлікту серед членів якогось співтовариства
або знущань, висміювання якогось суб’єкта.
Соціальна інженерія
Соціа́льна інженерія — це наука, що вивчає людську поведінку та фактори, які на неї впливають. Нині її часто використовують для маніпуляції з метою спонукати людину виконати певні дії чи розголосити конфіденційну
інформацію.
Основною метою соціальної інженерії є:
– дослідження причин тої чи іншої поведінки людини;
– обставин та середовища, що впливають на формування системи цінностей індивіду, і як наслідок – їх поведінки.
Published: Apr 14, 2020
Latest Revision: Apr 14, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-775157
Copyright © 2020