Ім’я та прізвище: Роальд Дал (1916—1990) — англійський письменник.
Дата і місце народження: 13 вересня 1916 року, Кардифф, Південний Уельс, Великобританія.
Родина: батьки були норвезькими емігрантами; коли Роальду виповнилося 4 роки, померли його старша сестра та батько Геральд Дал. Вдова Софія Магдалена залишилася з шістьма дітьми.
Освіта: навчався в пансіоні для хлопчиків (коледж у Рептоні, Дербі). У школі булі відзначені його успіхи в спорті та разом з тим вказано на повну відсутність літературних здібностей. Вищу освіту вирішив не здобувати.
Професія: з 1933 року працював у нафтовій компанії «Шелл». У 20-річному віці поїхав до Танзанії. Під час Другої світової війни був льотчиком-винищувачем у Найробі (Кенія). Професійний англійський розвідник у США.
Захоплення: книги, колекціонував картини, фотосправа.
Найвідоміші твори для дітей: Всього написано 17 книг для дітей. Перший твір був написаний для дітей – це повість «Гремліни», «Джеймс і гігантський персик», «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «Фантастичний містер Фокс», «ВДВ, або Великий Добрий Велетень» та інші (писав для власних дітей і не збирався спочатку їх публікувати), автобіографічні повісті «Хлопчик» та «Польоти поодинці»
Дата смерті: 23 листопада 1990 року.
До списку «200 кращих книг за версією ВВС»
увійшло 9 книг Роальда Дала.
ПОДИВИСЬ ВІДЕО ПРО КНИГИ РОАЛЬДА ДАЛА
Роальда назвали на честь Роальда Амундсена, дослідника Північного Полюса. Національного героя Норвегії.
Дал був дуже високим(його зріст був 1.98 м).
Також він був чудовим спортсменом, навіть був капітаном шкільної команди. Грав у футбольній команді.
Згодом він захопився фотографією.
Через деякий час він почав працювати на шоколадній фабриці, що і послужило йому прототипом у написанні повісті «Чарлі і шоколадна фабрика».
На честь річниці від його дня народження 13 вересня офіційно визнано Днем Роальда Дала.
У своїх творах для дітей письменник засуджує поганих батьків, які не піклуються за дітьми, або навпаки, дозволяють їм занадто багато. Роальд Дал показує , що хорошим дітям ніколи не буде самотньо, адже для них завжди знайдеться друг і порадник. Водночас, письменник не ідеалізує своїх персонажів, а зображує їх такими, якими вони є.
«Чарлі і шоколадна фабрика» – казкова повість про пригоди хлопчИка Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального і дивакуватого кондитера містера Вонки.
Над книжкою Р. Дал працював у складний період житія (1961-1962), коли молодший син Тео потрапив в аварію, а донька Олівія тяжко хворіла.
Щоб підтримати дітей, письменник почав розповідати їм казку про пригоди хлопчика Чарлі.
Потім цю історію він почав записувати. Так виникла одна з найкращих дитячих сучасних книжок.
Герої твору — сучасні діти, у характері кожного з них автор відобразив якусь одну ваду: жадібність, розбещеність, надмірне захоплення телевізором та ін.
ПОДИВИСЬ ВІДЕО ПРО КНИГУ
Більшу частину творів Р. Дал написав у своїй «хижці», яку називав «гніздечком».
Навколо себе в кабінеті він хотів бачити улюблені речі: велику кулю з обгорток цукерок, вигнуте крісло й розліновані жовті записники, які привозив із США.
У кабінеті не було письмового столу — Дал завжди писав олівцем, поклавши записник на коліна й підклавши під нього картон.
За словами Дала, основою для історії стали дитячі враження автора.
Під час навчання в школі-інтернаті «Рептон» він та інші хлопчики отримували цікаві подарунки.
«Час від часу кожен хлопчик нашої школи отримував звичайну сіру картонну коробку. Хоч вірте, хоч ні, це був подарунок від великої шоколадної фабрики “Кедбері”. Усередині коробки лежали дванадцять плиток, усі різної форми, з різною начинкою і всі з номерами від 1 до 12. Одинадцять із цих шоколадок були новими винаходами фабрики. Дванадцята, добре нам відома, була “контрольною”».
Роальд та інші хлопці дегустували їх і ставилися до цього дуже серйозно. Один із висновків Дала звучав так: «Занадто тонкий смак для звичайного неба».
Саме тоді він став сприймати шоколад як результат складних лабораторних досліджень і мріяв працювати в кондитерській лабораторії, уявляючи, як він створює новий, невідомий сорт шоколаду.
«Це були солодкі мрії, захопливі фантазії, і я не сумніваюся, що пізніше, тридцять п’ять років потому, коли я розмірковував над сюжетом моєї другої книги для дітей, я згадав ті маленькі картонні коробки й нові шоколадки в них і почав писати книгу під назвою “Чарлі і шоколадна фабрика”».
Тільки п’ятьом щасливцям випала нагода відвідати фабрику Віллі Вонка.
Хто ж вони такі?
Давайте з ними познайомимося.
Августус Глуп
жадний і ненажерливий хлопчик,
«їжа — його улюблене заняття»
Верука Солт
розбалувана дівчинка із сім’ї власників фабрики з переробки горіхів,
звикла, щоб всі її примхи негайно виконувались
Віолетта Борігард
дівчинка, що постійно жує жуйку,
установила світовий рекорд:
жує одну жуйку протягом трьох місяців
Майк Тіві
хлопчик, що зранку до ночі дивиться телевізор,
любитель гангстерських бойовиків
Чарлі Бакет
головний герой цієї повісті
А випробовує дітей
загадковий господар
дивної шоколадної фабрики
містер Віллі Вонка
А які випробування випали
на долю дітей
та як вони з ними справилися,
ми поговоримо наступного разу.
Published: Apr 8, 2020
Latest Revision: Apr 8, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-769589
Copyright © 2020
Робота хороша, але з помилками
Так, я теж так вважаю 😅