“Хімічні елементи в літературних творах”
Тема: “Хімічні елементи в літературних творах”
Мета:
-поглинати знання про хімічні елементи для літературних творів (легенда, віршів, казок, прислів’їв); -вказати які хімічні елементи та хімічні діячі згадують, використовуючи суперечливість двох наук – літератури та хімії, шукайте їх зв’язати один із одних із прикладними мистецькими творами, досліджуйте дослідження з використанням досліджених студійних можливостей, пізнавальних міністрів до того, що хімічні особи мають довірену літературу.
План:
-прислів’я;
-загадки про хімічні елементи;
-казки;
-легенда;
-вісновок.
Відомості, що хімічно зазвичай мали місце загадковим предметом. Ця її особливість спонукала письменників і поетів описує у своїх творах образи, навіяні роздуми про речовину і її перетворення, порівняння, емоційні дії, люди. Використовували всі мистецькі твори яскравими, образними, колоритними. Часто можна прочитати такі літературні вислови; «Сталевий характер», «залізні нерви», «золоте серце», «свинцевий кулак», «срібний іній», «золота зоря», «свинцеві хмари» мають. Хто з вас знайдений із творами Джоан Роулінг про Гаррі Поттера? У книжках «Гаррі Поттер і філософський камінь» описано дослідників алхіміків. У середніх віках в алхіміків обов’язково складався складник «філософського каменю» і виявляється одним із «основних вітоків природи» була сірка.
Прислів’я
Без водія й борщу не звариш.
Він із водія сухім вийде.
У рішеннях водія не наносиш.
Він, як вода, скрізь просочитися.
В океані водій не змінюється.
Не плюй у криніту, бо досягнеш з цим ще водієм пити. Вивели його на чисту воду.
Від великої водії надійся шкоди
Загадки
Срібно-білий активний метал,
І повітря боїться дуже.
Є у ґрунті, у наших кістках
І у водах підземних потужних…
Є він у наших зубах білосніжних,
Позаду він метал дивовіжний.
(Каліції)
Я з металами стою,
Хоч м’який, мов масло.
Жовтим полум’ям горю
Й довго не погасну.
Я існуючий доволі
У соді, склі, у кухонній солі.
(Натрій)
Казка про кисень
У своєму складі є хімляндії будинку Кісень і Вуглекіслий газ. Кисень був завжди поважний. Він працював п’ять частин всього простору. Йому раділи тварини і люди. З ним було легко дихалось, перебуває, в лісах, на берегах морів, річок, озер. Вуглекіслого було майже в 700 разів, і його поважало всесвітній світ. Їх зелені листочки, за допомогою хлорофілу, бажано вбирали його і при цьому відкривались Кисень. Вуглекіслий газ і кисеньський будинок дружно і знайшли одного з них, хто живе в просторі. І так було багато, багато років. Люди почали створювати машини, трактори, літаки та вуглекісні речі, які почали використовувати все більше та більше. Серед людей виявилося багато на найвищому «байдужість». Байдужі не хотіли, щоб очищати споруди на фабриках, наводках, теплових електростатах. Що ще й почали палити пластик, шині. У Вуглекіслого можна відкрити нові друзі, вони сірчистий газ і Хлороводень, які із піломи закрили Смог. Початок нападу на велике місто. Людям і тваринам стало важливо дихати. Ви почали задихатись і кричати: SOS! Спасьте свої душі. Схаменіться. Що ви робите! Я люди розуміли, що у них були найвищі. Бережіть природу, бережіть повітря, бережіть життя. Що це за хімічний продукт і який він може містити в собі? (Речовина кисень та елементів, що його створюють – Оксиген) Що це за хімічний продукт і який він може містити в собі? (Речовина кисень та елементів, що його створюють – Оксиген) Що це за хімічний продукт і який він може містити в собі? (Речовина кисень та елементів, що його створюють – Оксиген)
Легенда
Легенда Одного розуму цариця Клеопатра запропонувала оригінальну парі. Постійно стверджувала, що відвідувала сніданок, який буде коштувати 100000 систерій (це було дуже великою сумою). Ніхто не міг уявити страхів, які б коштували так дорого. Як же були всі здивовані, коли Клеопатра все-таки виграла суперечку! Що ж з’їла вігадлива цариця? Насправді розчинила в бокалі з оцтом, що коштовно знайдене з перлів і випіла цю силу. Перші складаються з карбонату кальцію і тому легко розчиняються в кислотах. Таким чином, Клеопатра виграла парі, перетворивши свої знахідки на коштовий напій.
Висновок:
З’ясувавши, у своїх творах зустрічали хімічні елементи, як письменники використовували їх для цікавого опису, які впадали в свої сили, відкривали для себе нові і цікаві.
Дякую за увагу!
Published: Apr 6, 2020
Latest Revision: Apr 6, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-767715
Copyright © 2020