Програма КОМПАС-ЗD дозволяє виконувати точну побудову об’єктів. Для цього в ній закладені механізми відстеження границь і точок геометрії. Це стає важливим при побудові взаємопов’язаних об’єктів. Наприклад, необхідно побудувати коло, дотичну в похилій лінії, що лежить на середині іншого відрізка. Розрахунок координат розташування і точного діаметру цього кола може зайняти досить тривалий час. Ось для таких завдань і служить система прив’язок.
Глобальні і локальні прив’язки
У КОМПАС-3D закладені глобальна і локальна система прив’язок. Глобальна система прив’язок настроюється для постійної дії і працює за замовчуванням. Локальна система прив’язок включається на час дії однієї команди, але в зв’язку з більш високим пріоритетом може скасовувати функціонал глобальної системи прив’язок.
Управляти глобальними і локальними прив’язками можна з декількох місць програми. Для включення будь-якої прив’язки необхідно у відповідному місці натиснути кнопку або встановити галочку. Відповідно, для відключення будь-прив’язки необхідно у відповідному місці віджати кнопку або зняти галочку.
Розрахунок прив’язки проводиться в реальному режимі часу відповідно до поточних параметрів прив’язок. При цьому в графічному вікні користувачеві пропонується вибрати ту чи іншу прив’язку в залежності від наближення курсору до характерних точок об’єктів. У КОМПАС-3D існує 10 різних типів прив’язок, і всі вони можуть оброблятися програмою одночасно, але з урахуванням заданого пріоритету.
Глобальні прив’язки, які відносяться до поточного документа, можна призначати на панелі інструментів Текущее состояние, використовуючи кнопки Установка глобальных привязок і Запретить привязки
При цьому викликається діалогове вікно Установка глобальных привязок, в якому можна дуже детально вказати параметри відстеження прив’язок. Але дія цих налаштувань буде поширюватися на всі документи тільки до закриття програми КОМПАС-3D.
Аналогічну дію можна виконувати на панелі інструментів Глобальные привязки, яку можна викликати через меню Вид → Панели инструментов → Глобальные привязки.
Для всіх нових документів можна налаштувати глобальні прив’язки в меню Сервис → Параметры на вкладці Система в розділі Графический редактор → Привязки.
Дія цих налаштувань буде поширюватися на всі документи навіть після завершення роботи програми КОМПАС-3D.
Опція Все привязки дозволяє відзначити галочками відразу все прив’язки в списку.
Опція Динамически отслеживать дозволяє програмі в реальному часі відстежувати прив’язки, але якщо вона вимкнена, то розрахунок проводиться після вказівки точки.
Опція Отображать текст відображає підказки під час динамічного відстеження прив’язок.
Опція С учетом фоновых слоев дозволяє прив’язуватися до об’єктів, що знаходяться в фонових (заблокованих для редагування) шарах.
Ввімкнена опція Только по видимым точкам сетки дозволяє прив’язуватися до вузлів сітки з включеною видимістю, але якщо цю опцію вимкнути, то прив’язка до вузлів сітки буде працювати навіть з сіткою з виключеною видимістю.
Опція Запретить привязки блокує дію глобальних прив’язок, залишаючи можливим дію локальних прив’язок. Поле Шаг угловой привязки дозволяє задати крок зміни кута при роботі кутової прив’язки.
Клавіатурні прив’язки
За допомогою гарячих клавіш клавіатури також можна включати певного типу прив’язки. Для роботи цього режиму необхідно використовувати додаткову цифрову клавіатуру, на якій повинен бути включений режим Num Lock. Нижче наведено перелік гарячих клавіш для включення прив’язок.
Клавіатурні прив’язки функціонують в будь-який час роботи, тобто не тільки під час створення об’єктів.
У KOMПAC-3D також можливе використання ортогонального креслення, тобто креслення ліній паралельно осям X і Y. Для цього найпростіше користуватися гарячими клавішами.
Для постійного включення режиму ортогонального креслення необхідно натиснути клавішу F8. Для тимчасового включення цього режиму необхідно натиснути клавішу Shift.
Published: Mar 31, 2020
Latest Revision: Mar 31, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-759905
Copyright © 2020