by nadiia
Copyright © 2020
Казки
- Квітка сонця. Василь Сухомлинський
· Хитра квітка. Олег Буцень
· Дівчинка і ромашка. Василь Сухомлинський
- У квітковім царстві (Казки про квіти)- Марія Петрівна Солтис-Смирнова
Це завдання створено з метою комплексного розвитку дитини, адже його виконання дозволяє набувати й тренувати графомоторні навички, зорово-рухову координацію та розвивати різні функції уваги. Особливістю завдання є те, що всі зображення в ньому розташовані гуртом, під незвичними кутами. Дитині необхідно розгледіти все, що намальовано, визначитись із обрисами квітів й навести їх по пунктирних лініях. Для кращої наочності та візуалізації дитина має використовувати різні кольори олівців або фломастерів.
Це завдання створено з метою комплексного розвитку дитини, адже його виконання дозволяє набувати й тренувати графомоторні навички, зорово-рухову координацію та розвивати різні функції уваги. Особливістю завдання є те, що всі зображення в ньому розташовані гуртом, під незвичними кутами. Дитині необхідно розгледіти все, що намальовано, визначитись із обрисами овочів й навести їх по пунктирних лініях. Для кращої наочності та візуалізації дитина має використовувати різні кольори олівців або фломастерів.
Збирання врожаю
Дидактична мета: формувати узагальнене уявлення про овочі та фрукти.
Зміст
Гру проводять на прогулянці. Діти об’єднуються у дві групи — «овочі» і «фрукти». Відповідно кожна дитина — це якийсь «овоч» або «фрукт». Обирають «садівника». Креслять два великих кола. Один — «город», другий — «сад». Усі діти стоять довільно.
Садівник. Зберу я овочі в городі й фрукти в саду, добре і сито зиму проведу! Після слова «проведу» всі діти намагаються потрапити у своє коло і втекти від «садівника». Він ловить дітей, які перебувають поза колом. Ті, кого піймав «садівник», і ті, хто забіг не у своє коло, дають фанти. Гру повторюють декілька разів. Потім ті, хто програли, виконують завдання у фанти: розповідають усе, що знають про овоч чи фрукт, який зображували.
Де що росте?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про рослини, їх зовнішній вигляд, місце вирощування.
Зміст
Діти об’єднуються у 5 груп: «сад», «город», «поле», «ліс», «квітник». Потім кожній групі дають комплект малюнків із зображенням рослин (згодом, коли діти навчаться читати, можна пропонувати список з написаними назвами рослин). За командою вихователя кожна група відбирає, що росте на ній. Виграє група, яка впоралася найшвидше.
Методична вказівка
Гру можна проводити не лише в класній кімнаті, а й на прогулянці. Діти так само об’єднуються у групи. Кожна повинна назвати своїх «жителів». Виграє група, яка назвала більше рослин.
Дітки на гілці
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про плоди рослин.
Зміст
Вихователь описує плід фруктового дерева, його зовнішній вигляд, смакові якості.
Вихователь. Відгадайте, які це дітки і з якої гілки?
Виграє той, хто першим правильно назве плід і дерево, на якому він росте.
Методична вказівка
Після декількаразового повторення можна запропонувати дітям самим придумати опис плода і загадати товаришам. Можна провести аналогічну гру із описом овочів.
Що зайве?
Дидактична мета: учити дітей класифікувати об’єкти живої природи.
Зміст
Вихователь називає якусь групу рослин (квіти, дерева, фрукти, овочі і т. ін.), але поміж них є предмет іншого виду. Діти плесканням у долоні знаходять помилку.
Знайди дерево
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про зовнішній вид і назву дерев.
Зміст
Гру проводять під час прогулянки. Вихователь розглядає з дітьми дерева (гілки, листя, кору), уточнює назви, після чого пропонує дітям пограти в гру. Вихователь описує одне з дерев, але не показує на нього, а діти за командою «Раз, два, три — біжи!» повинні підбігти до дерева, яке описував педагог. Виграє той, хто правильно визначив дерево.
Відгадай, що в руці?
Дидактична мета: учити дітей виділяти суттєві ознаки овочів (фруктів), визначати за частиною ціле.
Зміст
Діти по черзі опускають руку в торбинку, не заглядаючи в неї, беруть до рук який-небудь овоч або фрукт, що знаходяться там, описують його, а решта дітей відгадують. Програє той, хто неправильно опише або неправильно відповість.
Де росте?
Дидактична мета: закріплювати знання про рослини та місце вирощування.
Зміст
Вихователь кидає дітям по черзі м’яч і називає рослину. Учень, який піймав м’яч, повинен швидко відповісти, де вона росте — в саду, лісі, полі, на городі.
Ріст, розвиток, властивості тварин Відгадай!
Дидактична мета: закріплювати, уточнювати, систематизувати знання дітей про тварин; виховувати пізнавальний інтерес, кмітливість; розвивати умілість, витривалість.
Зміст
Гру можна проводити і в класі, і на прогулянці. Діти об’єднуються у команди, одне одному загадують загадки. Ті, хто загадують, між собою домовляються, про яку тварину показуватимуть пантоміму.
Орієнтовний діалог
— Де ви були?
— У полі (озері, лісі тощо).
— Що ви там робили?
— Ми покажемо, відгадайте!
Після цих слів діти показують, як харчується, рухається тварина. Команди- суперники відгадують. За правильну відповідь команда отримує фант. Гру повторюють 4-5 разів. Виграє та команда, у якої виявиться більше фантів.
Хто де живе?
Дидактична мета: закріплювати та поглиблювати знання про тварин, їх зовнішній вигляд, а також місце проживання.
Зміст
Діти об’єднуються у 4 команди — «Ліс», «Водойма», «Свійські тварини», «Птахоферма». Потім кожній підгрупі пропонують комплект малюнків (коли діти
навчаться читати, можна запропонувати список тварин) із зображенням тварин. За командою вихователя учні відбирають малюнки із зображенням «своїх» тварин (наприклад, група «ліс» вибирає лисицю, вовка, ведмедя, зайця і т. ін.); «водойма»
— качку, лебедя, жабу, рибу і т. ін). Виграє та група, яка впоралася із завданням першою.
Методична вказівка
Цю гру можна проводити на прогулянці. Діти об’єднуються в підгрупи («ліс», «водойма» і т. ін.). Потім за командою вихователя за певний проміжок часу називає «своїх» мешканців. Виграє та група, яка назвала більшу кількість тварин.
Упізнай тварину
Дидактична мета: розвивати вміння порівнювати, зіставляти, пізнавати ціле за частинами; закріплювати знання про властивості тварин.
Зміст
Вихователь описує тварину, а діти повинні за описом назвати її. Виграє той, хто першим відгадає.
Методична вказівка
До опису можна залучати дітей. Виграє той, хто дасть більше правильних описів.
Назви зайве
Дидактична мета: учити дітей класифікувати об’єкти живої природи.
Зміст
Вихователь виставляє набір малюнків або називає певну групу тварин (наприклад, комахи, птахи, риби і т. ін.), але поміж них одна тварина — іншого виду. Діти повинні плесканням у долоні знайти помилку.
Літає, повзає, плаває, скаче, бігає
Дидактична мета: закріплювати знання про способи пересування тварин; розвивати увагу, швидкість реакції.
Зміст
Вихователь називає тварину, а діти хором називають спосіб його пересування,
(наприклад: вуж (повзає), жаба (скаче), заєць (бігає), кит (плаває)).
Хто це?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про тварин та їх повадки.
Зміст
Учні по черзі беруть малюнки у ведучого, але так, щоб діти не бачили, що там намальовано. Той, хто витягнув малюнок, імітує голос і рухи зображеної на ньому тварини, а решта відгадує, що це за тварина.
Хто завітає до ведмедя на гостину?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про тварин, зокрема про те, що вони їдять.
Зміст
На набірному полотні вихователь викладає предметні малюнки із зображенням моркви, гриба, горішка, насіння і т. ін. Ігрова ситуація: «ведмедик»
чекає на гостей і приготував для них гостинці. Учні повинні відгадати, на кого чекає «ведмідь».
Хто першим фінішує?
Дидактична мета: розвивати пізнавальний інтерес; ознайомити з темпом руху тварин.
Зміст
На набірному полотні виставлені предметні малюнки: ведмідь, заєць, черепаха і т. ін. Ігрова ситуація: тварини — спортсмени. Учні повинні визначити, хто із цих тварин фінішує першим.
Сезонні зміни в природі. Буває чи ні
Дидактична мета: формувати узагальнені уявлення про сезонні зміни в природі.
Зміст
Вихователь визначає пору року, називає різні зміни в природі, а діти відповідають: «Буває» чи «Ні» (наприклад: «Весна. Розтанув сніг, потекли струмки, ведмідь прокинувся». — «Буває», «Листя з дерев опало».— «Не буває»).
Методична вказівка
Цю гру можна проводити чотири рази на рік, тобто в кожну пору року.
Дидактична гра «ВЕРХІВКИ ТА КОРІНЦІ»
Мета: учити розрізняти овочі та їх листя; закріплювати знання про те, що в одних овочів їстівні корінці, в інших — верхівки; розвивати уважність.
Матеріал: морква, буряки, редька, помідори, картопля, огірки та листя названих овочів.
ХІД ГРИ
Варіант І
Вихователь роздає дітям листя овочів, а у мішечку лежать овочі без листя.
Вихователь. Корінець, корінець, де твій вершок?
Діти, у кого є листя відповідного овоча, піднімають його вгору. Ті, хто правильно виконав завдання, отримують овочі.
Верхівко, верхівко, де твій корінець?
Гра триває.
Варіант II
Вихователь об’єднує дітей у 2 групи. Першій групі пропонує бадилля, вершки, а другій — овочі. Діти повинні знайти свою пару.
Вихователь. Один, два, три — свою пару знайди!
Гра «Друже, відгадай»
Любий, друже,глянь на нас.
Чи вгадаєш, друже,
Яка праця є у нас?
(Діти імітують рухами працю людей: копають землю, сіють насіння, садять, поливають город).
– Молодці, діти, ви показували в грі, як копати, садити, сіяти, поливати. Так, це все весняна робота. Але в нас зараз зима і це робити зарано, тому ми сьогодні зробимо город на підвіконні.
– Ми створили для рослин потрібні умови? Так! В групі тепло. На підвіконні світло, сонячно. Все підготовлено для гарного росту рослин.
– Ви, напевно, знаєте, з чого починається кожна рослинка? (з насінинки).
З кожної насінинки може вирости нова рослина.
Ось я вчора відвідала насіневу крамницю і придбала для нашого городу насіннячко. Що це за насіння ви дізнаєтесь, відгадавши загадки:
На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?… (гарбуз)
– Чи їли ви гарбузове насіння? Смачне? Ще й дуже корисне, як сам гарбуз, так і його насіння.
На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі … (огірки)
У полі дядько русий
Зустрівся якось нам.
Стирчать у гору вуса,
Ще довші, аніж сам. (Овес)
– Деяке насіння одночасно є плодом, його можна їсти і висівати у землю.
Кинь одну із них в шпаринку
І рослинка в’ється.
У стучках, як у хатинці
Насіння сміється. (Квасоля)
– Чи вживають квасолю у їжу?
– А зараз я вам покажу справжнє насіння. Ой, лишенько. Та ж воно все перемішалось! Ну, нічого, зараз ви мені допоможете і ми його швидко розберемо.
Гра «Розберемо насіння» (Діти роз перебирають та сортують насіння по контейнерах з відповідним малюнком).
Фізкультхвилинка
Дзінь-зелень, дінь-зелень, працювали цілий день.
А тепер спочинем трішки, розімнемо ручки й ніжки.
Руки вгору, руки вниз на всі боки повернись.
У долоньки поплескали і ручками поплескали,
Ніжками потупотіли, потім дружно всі присіли.
Встали хутко, посміхнулись і до праці повернулись.
Вихователь:
– З маленьких зернинок, насінинок з¢являється нові рослини і дадуть новий, щедрий урожай. Із цього урожаю знову залишають насіння на висаджування і знову буде новий урожай. Як все це відбувається, я вам зараз розкажу і покажу: Ось квасоля, це є насіння, відібране нами для садіння. У кожній квасолинці, якщо її розділити на дві половинки, можна побачити, що в ній, як у колисочці, спить маленький листочок: зародок-дитя. Щоб це маленьке дитя-зародок росло, потрібно про нього потурбуватися: нагодувати, напоїти, зігріти. Тому насіннячко-колисочку поміщають у вологі теплі умови або у поживний ґрунт і поливають. У теплій, вологій землі рослинка-малюк прокидається і починає рости. Давайте, подивимось, як це відбувається.
Перегляд відео проростання квасолі.
https://www.youtube.com/watch?v=UlIE8l7J8yA
Що ж відбувається з паростком далі? Далі на ньому виростають зелені листочки. Листочків стає більше і більше. Рослинка стає дорослою. Невдовзі на ній з¢являються тендітні ніжні квіточки, які відцвітають, а на їхньому місці утворяться стручки, де виростуть молоденькі квасолинки.
– Ось таке чудо відбувається із насінням квасолі, гороху, соняха, зернятками вівса, коли їх висівають у землю навесні.
– Перед тим, як розпочати працювати, одягнемо фартушки.
– Для сіяння рослин у нас все підготовлено. Ось у лоточках є ґрунт. Робимо рядочок-грядочку, прогортаючи земельку. Поливаємо ґрунт, щоб для насінинки була волога, треба напоїти наших малюків-насінинок. Висіваємо насіння в землю. Присипаємо рядочки з насінням землею. Хай росте тепер у нас на городі на вікні гарбузи та огірки, а також овес.
Підсумкова бесіда:
– Які умови потрібні для росту рослин? Тому і поставимо на підвіконні ближче до сонечка, тут тепло, світло, є земля, з якої рослинка буде брати поживні речовини, а ми будемо їх доглядати. Як доглядати? (вчасно поливати). Ви – справжні городники. Все знаєте і багато що вмієте. А ще запам¢ятайте, що всім без винятку городнім рослинам потрібні ваші турботливі руки.
– На цій позитивній ноті ми закінчуємо наше заняття. Чи було воно для вас цікавим? Повчальним? Дуже добре.
– Я думаю, що те, чого ви сьогодні навчились. Про що дізнались, буде вам корисним і свої знання та вміння застосуєте, коли будете разом з мамою, татом, бабусею працювати на городі.
Спостереження за грунтом.
Який грунт потрібен для пшениці?
Мета:закріпити знання дітей про властивості грунту; розвивати спостережливість, увагу,пам’ять,логічне мислення.
Вихователь пропонує дітям узяти до рук суху грудочку землі та розглянути її.
Запитання до бесіди:
– Якого вона кольору?
– Яка на дотик?
– Що з нею станиться,якщо її розім’яти?
Потім вихователь та діти розглядають грудку вологої землі,порівнюють її із сухою.
– Як ви гадаєте, в який грунт необхідно сіяти зерна пшениці?Чому?
– А що станеться з зернятами у сухому грунті ?
Вихователь, використовуючи ілюстрації, розповідає про традицію українського народу зустрічати гостей хлібом – сіллю
Збирання врожаю
Дидактична мета: формувати узагальнене уявлення про овочі та фрукти.
Зміст
Гру проводять на прогулянці. Діти об’єднуються у дві групи — «овочі» і «фрукти». Відповідно кожна дитина — це якийсь «овоч» або «фрукт». Обирають «садівника». Креслять два великих кола. Один — «город», другий — «сад». Усі діти стоять довільно.
Садівник. Зберу я овочі в городі й фрукти в саду, добре і сито зиму проведу! Після слова «проведу» всі діти намагаються потрапити у своє коло і втекти від «садівника». Він ловить дітей, які перебувають поза колом. Ті, кого піймав «садівник», і ті, хто забіг не у своє коло, дають фанти. Гру повторюють декілька разів. Потім ті, хто програли, виконують завдання у фанти: розповідають усе, що знають про овоч чи фрукт, який зображували.
Де що росте?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про рослини, їх зовнішній вигляд, місце вирощування.
Зміст
Діти об’єднуються у 5 груп: «сад», «город», «поле», «ліс», «квітник». Потім кожній групі дають комплект малюнків із зображенням рослин (згодом, коли діти навчаться читати, можна пропонувати список з написаними назвами рослин). За командою вихователя кожна група відбирає, що росте на ній. Виграє група, яка впоралася найшвидше.
Методична вказівка
Гру можна проводити не лише в класній кімнаті, а й на прогулянці. Діти так само об’єднуються у групи. Кожна повинна назвати своїх «жителів». Виграє група, яка назвала більше рослин.
Дітки на гілці
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про плоди рослин.
Зміст
Вихователь описує плід фруктового дерева, його зовнішній вигляд, смакові якості.
Вихователь. Відгадайте, які це дітки і з якої гілки?
Виграє той, хто першим правильно назве плід і дерево, на якому він росте.
Методична вказівка
Після декількаразового повторення можна запропонувати дітям самим придумати опис плода і загадати товаришам. Можна провести аналогічну гру із описом овочів.
Що зайве?
Дидактична мета: учити дітей класифікувати об’єкти живої природи.
Зміст
Вихователь називає якусь групу рослин (квіти, дерева, фрукти, овочі і т. ін.), але поміж них є предмет іншого виду. Діти плесканням у долоні знаходять помилку.
Знайди дерево
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про зовнішній вид і назву дерев.
Зміст
Гру проводять під час прогулянки. Вихователь розглядає з дітьми дерева (гілки, листя, кору), уточнює назви, після чого пропонує дітям пограти в гру. Вихователь описує одне з дерев, але не показує на нього, а діти за командою «Раз, два, три — біжи!» повинні підбігти до дерева, яке описував педагог. Виграє той, хто правильно визначив дерево.
Відгадай, що в руці?
Дидактична мета: учити дітей виділяти суттєві ознаки овочів (фруктів), визначати за частиною ціле.
Зміст
Діти по черзі опускають руку в торбинку, не заглядаючи в неї, беруть до рук який-небудь овоч або фрукт, що знаходяться там, описують його, а решта дітей відгадують. Програє той, хто неправильно опише або неправильно відповість.
Де росте?
Дидактична мета: закріплювати знання про рослини та місце вирощування.
Зміст
Вихователь кидає дітям по черзі м’яч і називає рослину. Учень, який піймав м’яч, повинен швидко відповісти, де вона росте — в саду, лісі, полі, на городі.
Ріст, розвиток, властивості тварин Відгадай!
Дидактична мета: закріплювати, уточнювати, систематизувати знання дітей про тварин; виховувати пізнавальний інтерес, кмітливість; розвивати умілість, витривалість.
Зміст
Гру можна проводити і в класі, і на прогулянці. Діти об’єднуються у команди, одне одному загадують загадки. Ті, хто загадують, між собою домовляються, про яку тварину показуватимуть пантоміму.
Орієнтовний діалог
— Де ви були?
— У полі (озері, лісі тощо).
— Що ви там робили?
— Ми покажемо, відгадайте!
Після цих слів діти показують, як харчується, рухається тварина. Команди- суперники відгадують. За правильну відповідь команда отримує фант. Гру повторюють 4-5 разів. Виграє та команда, у якої виявиться більше фантів.
Хто де живе?
Дидактична мета: закріплювати та поглиблювати знання про тварин, їх зовнішній вигляд, а також місце проживання.
Зміст
Діти об’єднуються у 4 команди — «Ліс», «Водойма», «Свійські тварини», «Птахоферма». Потім кожній підгрупі пропонують комплект малюнків (коли діти
навчаться читати, можна запропонувати список тварин) із зображенням тварин. За командою вихователя учні відбирають малюнки із зображенням «своїх» тварин (наприклад, група «ліс» вибирає лисицю, вовка, ведмедя, зайця і т. ін.); «водойма»
— качку, лебедя, жабу, рибу і т. ін). Виграє та група, яка впоралася із завданням першою.
Методична вказівка
Цю гру можна проводити на прогулянці. Діти об’єднуються в підгрупи («ліс», «водойма» і т. ін.). Потім за командою вихователя за певний проміжок часу називає «своїх» мешканців. Виграє та група, яка назвала більшу кількість тварин.
Упізнай тварину
Дидактична мета: розвивати вміння порівнювати, зіставляти, пізнавати ціле за частинами; закріплювати знання про властивості тварин.
Зміст
Вихователь описує тварину, а діти повинні за описом назвати її. Виграє той, хто першим відгадає.
Методична вказівка
До опису можна залучати дітей. Виграє той, хто дасть більше правильних описів.
Назви зайве
Дидактична мета: учити дітей класифікувати об’єкти живої природи.
Зміст
Вихователь виставляє набір малюнків або називає певну групу тварин (наприклад, комахи, птахи, риби і т. ін.), але поміж них одна тварина — іншого виду. Діти повинні плесканням у долоні знайти помилку.
Літає, повзає, плаває, скаче, бігає
Дидактична мета: закріплювати знання про способи пересування тварин; розвивати увагу, швидкість реакції.
Зміст
Вихователь називає тварину, а діти хором називають спосіб його пересування,
(наприклад: вуж (повзає), жаба (скаче), заєць (бігає), кит (плаває)).
Хто це?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про тварин та їх повадки.
Зміст
Учні по черзі беруть малюнки у ведучого, але так, щоб діти не бачили, що там намальовано. Той, хто витягнув малюнок, імітує голос і рухи зображеної на ньому тварини, а решта відгадує, що це за тварина.
Хто завітає до ведмедя на гостину?
Дидактична мета: закріплювати знання дітей про тварин, зокрема про те, що вони їдять.
Зміст
На набірному полотні вихователь викладає предметні малюнки із зображенням моркви, гриба, горішка, насіння і т. ін. Ігрова ситуація: «ведмедик»
чекає на гостей і приготував для них гостинці. Учні повинні відгадати, на кого чекає «ведмідь».
Хто першим фінішує?
Дидактична мета: розвивати пізнавальний інтерес; ознайомити з темпом руху тварин.
Зміст
На набірному полотні виставлені предметні малюнки: ведмідь, заєць, черепаха і т. ін. Ігрова ситуація: тварини — спортсмени. Учні повинні визначити, хто із цих тварин фінішує першим.
Сезонні зміни в природі. Буває чи ні
Дидактична мета: формувати узагальнені уявлення про сезонні зміни в природі.
Зміст
Вихователь визначає пору року, називає різні зміни в природі, а діти відповідають: «Буває» чи «Ні» (наприклад: «Весна. Розтанув сніг, потекли струмки, ведмідь прокинувся». — «Буває», «Листя з дерев опало».— «Не буває»).
Методична вказівка
Цю гру можна проводити чотири рази на рік, тобто в кожну пору року.
Дидактична гра «ВЕРХІВКИ ТА КОРІНЦІ»
Мета: учити розрізняти овочі та їх листя; закріплювати знання про те, що в одних овочів їстівні корінці, в інших — верхівки; розвивати уважність.
Матеріал: морква, буряки, редька, помідори, картопля, огірки та листя названих овочів.
ХІД ГРИ
Варіант І
Вихователь роздає дітям листя овочів, а у мішечку лежать овочі без листя.
Вихователь. Корінець, корінець, де твій вершок?
Діти, у кого є листя відповідного овоча, піднімають його вгору. Ті, хто правильно виконав завдання, отримують овочі.
Верхівко, верхівко, де твій корінець?
Гра триває.
Варіант II
Вихователь об’єднує дітей у 2 групи. Першій групі пропонує бадилля, вершки, а другій — овочі. Діти повинні знайти свою пару.
Вихователь. Один, два, три — свою пару знайди!
Додатки
Дослід №1
Мета. Розкрити значення води для росту рослин.
Матеріал. Дві прозорі банки з водою та без води, дві однакові цибулини.
Хід досліду.
Поставити цибулини в банки і спостерігати за їх змінами.
Висновок. Для росту рослини потрібна вода.
Дослід №2
Мета. Продемонструвати необхідність світла для росту рослин.
Матеріал. Дві коробки, овес.
Хід досліду.
Висіяти овес у грунт, яким наповнені дві коробки. Одну коробку тримати в темному місці, іншу – на підвіконні. Порівняти сходи вівса.
Висновок. Для росту рослин необхідне сонячне світло.
Дослід №3
Мета. Продемонструвати необхідність тепла для росту рослин.
Матеріал. Гілочки у воді.
Хід досліду.
Зрізати гілочки дерева і поставити у групі у склянку з водою.
– Чому на вулиці на гілочках немає листя, а в групі на гілочках розпускаються листочки?
Висновок. Для росту потрібне тепло.
Дослід №4
Мета. Показати, що у фруктах є сік.
Матеріал. Фрукти.
Хід досліду.
Притиснути фрукт і показати, як з нього капає сік.
Висновок. У фруктах є сік, він смачний, солодкий, корисний.
Середній дошкільний вік
Колективна робота
Кінець!
Виконали:
Кір`ян Надія та Катерина
Published: Mar 27, 2020
Latest Revision: Mar 27, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-756114
Copyright © 2020