Одним із засновників наукових досліджень історії України був Михайло Максимович (1804 -1873 рр.), який багато уваги приділяв збереженню фольклорної спадщини українського народу: видавав збірки українських народних пісень, був автором віршованого перекладу “Слова о полку Ігоревім” українською та російською мовами.
Обстоював ідею права на вільний розвиток і соборність українських земель.
3
Важливий внесок у наукові дослідження України зробив вчений-історик Микола Костомаров.
«Щира любов історика до своєї Батьківщини може виявлятися тільки в строгій повазі до правди», – повторював Микола Іванович. Цим принципом він керувався все життя.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Костомаров_Микола_Іванович
5
Професор Київського університету Святого Володимира
Володимир Антонович уперше ввів у науковий обіг назву “Україна-Русь”.
Антонович — автор понад 300 праць з історії, археології та етнографії України. Зібрав, зредагував і видав 9 томів „Архива Юго-Западной России“, що стосуються історії Правобережної України XVI—XVIII століть. Вступні статті Антоновича до цих томів присвячені історії козацтва, гайдамаччини, селянства, міщанства, церкви.
7
Дмитро Іванович Яворницький – видатний український історик, археолог, етнограф, фольклорист, чия багаторічна наукова діяльність нерозривно пов’язана з історією запорозького козацтва. Він залишив нащадкам неоціненний скарб — працю “Історія запорозьких козаків”, з якої дізнаємося і про звичаї козацтва, і про бойове мистецтво, про більшість подій козацької історії.
9
Найвидатнішим представником історичної науки вважається
Михайло Грушевський (1866 -1934 рр.). Протягом життя він написав близько двох тисяч праць з історії, літератури, етнографії, фольклору. Однак головною справою життя вченого було створення великої праці — “Історії України-Руси” — 10-томного дослідження історії українських земель від давнини до другої половини XVIIст., написанню якої він присвятив 38 років свого життя, за що його вважають батьком української історії.
11
Однією з перших жінок-дослідниць історії була
Наталія Полонська-Василенко (1884 – 1973 рр.). Молода вчена цікавилася різними важливими подіями української історії: досліджувала козацтво, історію української церкви, розвиток української історичної науки.
13
Виконайте тренувальну вправу на встановлення відповідності історичного діяча з деякими фактами його біографії та діяльності.
https://learningapps.org/view6634631
14
І підсумком теми про наукових дослідників історії України є тести.
https://drive.google.com/open?id=1SSxOSEe7XESOfdXO0ZHsuxKLeJna7y8GAJb4zN987b4
15
16
Published: Mar 13, 2020
Latest Revision: Mar 13, 2020
Ourboox Unique Identifier: OB-746677
Copyright © 2020