Графічні редактори by Maria - Illustrated by Буряк Марія - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Графічні редактори

by

Artwork: Буряк Марія

  • Joined Jan 2020
  • Published Books 1

Графічний редактор і його типи

Графічний редактор – програма (або пакет програм), що дозволяє створювати, редагувати і переглядати графічні файли за допомогою комп’ютера.

Результат пошуку зображень за запитом "графічний редактор"

Графічні редактори поділяються на три основних типи: растрові, векторні та гібридні графічні редактори.

Растрові графічні редактори. Найбільш поширені Adobe Photoshop (і його полегшені версії), Microsoft Paint, GIMP – для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS Х GIMP – для GNU / Linux та інших POSIX-сумісних.

Векторні графічні редактори. Найбільш поширені Adobe Illustrator, CorelDRAW, Adobe Fireworks (раніше Macromedia Fireworks), Adobe Free Hand (раніше Macromedia Free Hand) – для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS X; вільно поширюваний редактор Inkscape – для всіх ОС.

Гібридні графічні редактори. Найбільш поширені RasterDesk для AutoCAD, Spotlight і Adobe Photoshop Extended – для операційних систем Microsoft. Windows.

В основному графічні програми призначені для обробки тільки векторного або тільки растрового зображення. Але існують і програми або пакети програм, що поєднують обидва типи. Перетворити векторне зображення в растр досить просто, зворотна завдання набагато складніше, для цього існують спеціальні програми – векторизатор. Програми для роботи з тривимірною графікою можуть використовувати як векторні (наприклад, для побудови складних об’єктів), так і растрові (наприклад, в якості текстур) зображення. Багато графічні програми підтримують різні формати графіки і мають можливість імпорту-експорту в інші графічні формати. Також важливу роль відіграють програми перегляду зображень, що спрощують пошук і підбір графічного матеріалу, його найпростішу корекцію, систематизацію та каталогізацію.

2

                      Векторні графічні редактори

Векторні нрафічні редактори дозволяють користувачеві створювати і редагувати векторні зображення безпосередньо на екрані комп’ютера, а також зберігати ці зображення у різних векторних форматах, наприклад, EPSPDFWMF або SVG.

Пов’язане зображення

3

Основні інструменти векторних редакторів

  • Криві Без’є — дозволяють створювати пряміламані і гладкі криві, що проходять через вузлові точки з певними дотичними в цих точках;

  • Заливка — дозволяє зафарбовувати обмежені області певним кольором або градієнтом;

  • Текст створюється за допомогою відповідного інструменту, а потім часто перетворюється в криві, щоб забезпечити незалежність зображення від шрифтів, які наявні (або відсутні) на комп’ютері, який використовується для перегляду;

  • Набір геометричних примітивів;

  • Олівець — дозволяє створювати лінії «від руки». При створенні таких ліній виникає велика кількість вузлових точок, від яких в подальшому можна позбутися за допомогою функції «спрощення кривої».

  • Результат пошуку зображень за запитом "векторний графічний редактор"
4

Растрові графічні редактори

 

Ра́стровий графі́чний реда́ктор — спеціалізована програма для створення і обробки растрових зображень. Ці програмні продукти знайшли широке застосування в роботі художників-ілюстраторів, при підготовці зображень до друку або на фотопапері, публікації в інтернеті.

Растрові графічні редактори дозволяють користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп’ютера (серед звичних інструментів — декілька типів ліній, стирання, копіювання об’єктів, додавання тексту, заповнення кольору фону…), а також зберігати їх в різних растрових форматах. Формати збереження зображень поділяються на такі, що дозволяють зберігати растрову графіку з незначним зниженням якості за рахунок використання алгоритмів стиснення з втратами (JPEGPNGGIF і TIFF), та такі, що також підтримують стиснення (RLE), але загалом є «попіксельним» описом зображення (BMP).

На противагу векторним редакторам, растрові використовують для утворення зображень матрицю точок (bitmap). При цьому, більшість сучасних растрових редакторів містять векторні інструменти редагування як допоміжні.

Пов’язане зображення

5

Найвідоміші растрові редактори

Добрі, але менш відомі растрові редактори:

6

Порівняння векторних і растрових редакторів

Векторні редактори часто протиставляють растровим редакторам. Насправді, їх можливості часто доповнюють один одного:

  • Векторні редактори, зазвичай, більш придатні для створення розмітки сторінок, типографіки, логотипів, sharp-edged artistic ілюстрацій (наприклад, мультиплікація, clip art, складні геометричні шаблони), технічних ілюстрацій, створення діаграм і складання блок-схем.

  • Результат пошуку зображень за запитом "векторні графічні редактори"
    • Растрові редактори більше підходять для обробки і ретушування фотографій, створення фотореалістичних ілюстрацій, колажів, і створення малюнків «від руки» за допомогою графічного планшета.

    Останні версії растрових редакторів (таких, як GIMP або Photoshop) надають користувачу і векторні інструменти (наприклад, змінювані криві), а векторні редактори (наприклад, CorelDRAWAdobe IllustratorXara XtremeAdobe FireworksInkscapeAlchemySK1 та інші) реалізують і растрові ефекти (наприклад, заливку), хоча іноді і трохи обмежені в порівнянні з растровими редакторами.

  • Результат пошуку зображень за запитом "растровий графічний редактор"
7
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content