Біографія Фалеса
Фалес Мілетський – давньогрецький філософ досократського періоду , математик , астроном , засновник іонійської школи науфлософії , купець і політичний діяч .
2
Фалес був першим давньогрецьким філософом і математиком й відтак вважається першим носієм наукової думки .
Відомо небагато свідчень щодо життя Фалеса, переважно вони мають характер афоризмів. Згідно зі свідченнями Геодота , Дуріса, Демокріта, він походив зі знатного фінікійського роду Фелідів, нащадків легендарних Агенора й Клеобуліна . Він багато подорожував , зокрема ,у молодості відвідав Єгипет , де в школах Мемфіса і Фів вивчав різні науки . Повернувшись на батьківщину, заснував у Мілеті філософську школу. Вважався одним із Семи мудреців .
Здобуття слави мудреця пов’язується зі знахідкою в морі золотого триніжника, який за волею оракула мусив бути відданий наймудрішому і таким жителі Мілета визнали Фалеса . За іншою версією , Фалес отримав золотий кубок чи піалу з присвятою наймудрішому та передав її іншим мислителям , які повернули коштовність назад Фалесу.
3
Теорема про пропорційні відрізки
Якщо паралельні прямі, які перетинають сторони кута, відтинають на одній його стороні відрізки, то вони відтинають рівні відрізки і на другій його стороні .
4
5
Узагальнена теорема Фалеса
Паралельні прямі, що перетинають дві задані прямі, відтинають на них пропорційні відрізки .
6
7
Теорема про 3 точки на колі
Якщо А, В і С є точками на колі , де відрізок АС є діаметром кола , тоді кут АВС є прямим.
8
9
Теорема про рівнісь кутів рівнобедреного трикутника
Кути протилежні бічним сторонам рівнобедреного трикутника рівні . Це твердження з’являється як пропозиція 5 книги 1 “Начал” Евкліда.
Справедливо і зворотнє твердження : якщо два кути невиродженого трикутника рівні, то сторони, протилежні їм , рівні.
10
11
Теорема про вертикальні кути
Два кути називають вертикальними якщо вони утворені перетином двох прямих і не є прилеглими, такі кути мають спільну вершину і однакову градусну міру .
12
13
Кінець!
Дякую за увагу !
14
Published: Nov 28, 2019
Latest Revision: Nov 28, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-691471
Copyright © 2019