Комп’ютерні презентації
by Uliana
- Joined Nov 2019
- Published Books 1
Copyright © 2019
Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення.
По телебаченню часто показують репортажі про виставки, ярмарки чи фестивалі. Різновидом таких заходів є презентації. На них демонструють книжки, картини, відеокліпи, музичні альбоми, фільми тощо. Компанії презентують нове обладнання чи нові технології.
Презентація – це урочиста публічна демонстрація нового товару, виробу чи технології. Вона може супроводжуватися коротким виступом авторів чи їхніх представників про твір чи виріб.
Мета презентації – популяризація нового твору, товару, виробу чи технології. У бізнесі – це захід, який проводять з рекламною метою, а також щоб залучити нових партнерів тощо.
Комп’ютерна презентація – це файл, який містить слайди або відео зображення про певні об’єкти чи події. На кожному слайді можна розмістити довільну текстову і графічну інформацію.
Термін «презентація» (або «слайд-фільм») пов’язаний перш за все з інформаційними та рекламними функціями карток-слайдів, які розраховані на певну категорію глядачів: покупців, замовників, акціонерів, журналістів, читачів тощо. Теми презентації не обмежуються пропозицією товарів і послуг, інформацією про стан справ тощо. В школах та вузах за допомогою презентацій можна створювати і демонструвати навчальні і довідникові слайд-фільми, розповідати про роботу гуртків, клубів, наукових товариств, демонструвати колекції та спортивні досягнення, висловити свою думку щодо вивченої теми.
Поняття про слайдові, потокові презентації та 3D-презентації.
За технологіями створення і призначення розглядають три види презентацій: слайдові, потокові, 3D-презентації.
Слайдові презентація – набір слайдів до певної теми.
Слайд – це зображення екранної сторінки, на якій можуть бути тексти, малюнки, фотографії, графіки і діаграми, засоби для відтворення звукового інтерв’ю чи відео сюжету та інші елементи.
Слайдові презентації використовують здебільшого для супроводу доповіді. Звукові чи відео ефекти на них не є головними елементами. Головне завдання розробника слайдової презентації – подання текстових та графічних даних.
Особливість слайдової презентації – інтерактивність: користувач може керувати процесом демонстрування слайдів, показувати їх протягом різних проміжків часу, переходити від одного слайда до іншого в довільному порядку чи призупиняти їх показ.
Якщо звук чи відео є головними елементами в презентації і вона має здійснюватися автоматично, тобто без постійної участі доповідача, то презентацію створюють як потокову.
Потокова презентація – це звичайний відеофільм чи відеокліп, який неперервно демонструють на екрані засобами передачі потокових даних з Інтернету, компакт-диска тощо.
Потокова презентація зазвичай не є інтерактивною. Технічним засобом для її показу може бути не лише комп’ютер, але й відеоплеєр.
Часто слайдові презентації називають статичними, а потокові – динамічними.
3D-презентації – презентації де застосовують тривимірні ефекти.
Їхніми різновидами є візуальні 3D-тури та панорамні віртуальні тури, які сьогодні застосовують найчастіше у сфері реклами. Їх також поділяють на статичні (кадри) та динамічні (відео). Під час демонстрації на плоскому екрані звичайного монітора вони створюють у глядачів ілюзію тривимірного простору.
3D-презентації створюють за допомогою панорамної відеотехніки і 3D-моделювання.
Огляд засобів для створення і показу презентацій.
Слайдові презентації створюють за допомогою програми MS PowerPoint з пакету MS Office чи Impress з пакету OpenOffice та ін.
Презентації демонструють на екрані звичайного монітора чи на великому екрані за допомогою спеціального обладнання, яке називають мультимедійним.
Мультимедіа – це поєднання різних форм подання інформації: текстової, графічної, звукової, відео та ін.
Для демонстрації потрібен комп’ютер з приєднаним до нього монітором і звуковими колонками або проектором з екраном чи інтерактивною дошкою. Проектор передає зображення з комп’ютера на екран.
Інтерактивну дошку приєднують безпосередньо до комп’ютера. Вона має сенсорні властивості, що дає змогу керувати процесом показу дотиком руки чи указки до екрана дошки. Можна писати на ній під час показу спеціальними олівцями.
Важливим засобом є миша. Безопорна і бездротова миша дає змогу керувати показом, перебуваючи на відстані від комп’ютера.
Програма Microsoft PowerPoint.
Microsoft PowerPoint (повна назва – Microsoft Office PowerPoint) – це програма для створення і проведення слайдових презентацій, що є частиною Microsoft.
Ідея PowerPoint з’явилася у Боба Гаскинса (Bob Gaskins), студента університету Беркли, який вирішив, що настає століття графічних інтерактивних матеріалів. У 1984 році Гаскинс приєднався до Forethought і найняв розробника Денниса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об’єднали зусилля і створили програму Presenter. Деннис створив оригінальну версію програми з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім’я на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукту.
У 1987 році вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював в чорно-білому кольорі. Незабаром з’явилися кольорові Macintosh і нова версія PowerPoint не змусила себе чекати.
Програмне керівництво з першою редакцією було унікаль-не. Це була книга синього кольору в твердій палітурці. Компанія Forethought вважала, що це краще чим купа виконуваних файлів допомоги на комп’ютері і інструкцій в електронному вигляді. Але оновлення інструкції було необґрунтовано дороге. Ідея з подібними книгами була незабаром покинута.
Пізніше в 1987 році Forethought і її продукт були куплені Microsoft за 14 млн доларів. У 1990 році вийшла версія для Windows. C 1990 року PowerPoint став стандартом в наборі програм Microsoft Office.
У 2002 році вийшла версія PowerPoint, яка не лише була включена в пакет Microsoft Office XP, але також поширюва-лася як окремий продукт. У нім з’явилися такі функції, як порівняння і змішення змін в презентації, можливість зада-вати шляхи анімації для індивідуальних форм створення пі-рамідальних, радіальних і цільових діаграм, а також кругів
Ейлера, панель завдань для перегляду і вибору об’єктів буфера обміну, захист презентації паролем, автоматична генерація фотоальбому, а також “розумні теги” для швидкого вибору формату тексту, скопійованого в презентацію.
Microsoft PowerPoint 2003 не сильно відрізняється від попередника. Він збільшує ефективність праці в гурті і тепер має можливість створення “Пакету для CD”, який легко дозволяє скопіювати презентацію з мультимедійним змістом і проглянути на компакт-диск диску.
Поточна версія PowerPoint 2007 привносить основні зміни до інтерфейсу програми і збільшує графічні можливості.
Створені презентації можуть містити текст, фотознімки, діа-грами, малюнки, комп’ютерну анімацію процесів та явищ, звуковий супровід, автофігури, діаграми тощо. У процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценарист, режисер, художник і вимогливий глядач.
Додаток PowerPoint, який призначений для створення і ре-дагування довільної презентації, можна використовувати для: унаочнення матеріалу; управління навчально-пізна-вальною діяльністю; сфери бізнесу; рекламування товарів, послуг; створення фотоальбомів тощо.
Power Point ставить підвищені вимоги до творчих здібно-стей автора, його художнього смаку. (демонстрація при-кладів презентацій)
Об’єктом обробки Power Point є файл презентації, який має довільне ім’я та розширення .ppt. В цей файл входять структурні елементи презентації – слайди разом з додатко-вою інформацією (нотатки і т.п.)
Основні можливості програми: створення послідовності слайдів; форматування тексту; вставляння гіперпосилань; вставляння керуючих кнопок; сортування слайдів; створення ефектів анімації та 3D-переходів слайдів; демонстрація презентації.
Published: Nov 27, 2019
Latest Revision: Nov 28, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-691253
Copyright © 2019