STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

STEM-центр “Цифрові ерудити”

Студенти 4 курсу фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка.  
  • Joined Sep 2019
  • Published Books 1

Що таке ” S T E M “?

STEM (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.
Чому STEM-освіта так актуальна?
Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з’являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов’язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.
2
STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com

Ключ успіху до цифрового майбутнього

Одним із пріоритетних проектів кафедри інформатики і методики її викладання є розвиток сучасної STEM-освіти. На основі вивчення кращого світового досвіду та потенціалу української освіти викладачами кафедри створено план дій щодо трансформації та модернізації STEM-освіти.
Проект спрямований на розвиток учнівської та студентської наукової творчості в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, а також на організацію їх практичної діяльності шляхом:
– налагодження стратегічного партнерства між університетом, середніми школами та ІТ-підприємствами;
– проведення університетських олімпіад з програмування;
– проведення Днів науки, наукових пікніків, майстер-класів, тренінгів, навчальних квестів.
Вперше у Тернополі 11 жовтня 2015 року на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка розпочав свою роботу STEM-центр для учнівської молоді.
У рамках роботи центру працювали різні майданчики:
· конкурс «Цифрові ерудити»;
· цифровий атракціон «Відеогра за 20 хвилин»;
· науковий пікнік.
4
STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com
МЕТА S T E M центру:
формування наукового світогляду та критичного мислення,творчих здібностей особистості молодої людини в умовах становлення інформаційного суспільства та економіки знань.
Завдання  S T E M- центру:
– мотивація учнів та студентів до освіти в науково-технічній сфері та подальшого розвитку наукової кар’єри;
– стимулювання досліджень і винаходів у STEM-галузях;
– розвиток наукового кадрового потенціалу країни.
Напрями роботи S T E M центру:
– створення стратегічного партнерства між університетом, середніми школами та підприємствами;
– проведення Днів науки як в університеті, так і у інших освітніх закладах;
– проведення університетських олімпіад із програмування та ІТ;
– робота з обдарованою учнівською молоддю шляхом проведення конкурсів, майстер-класів, тренінгів і навчальних квестів.

6
STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com

Фестиваль S T E M -креатон

Відбірковий (заочний) етап. Можуть брати участь учні, вчителі, школи, студенти та заклади позашкільної освіти, всі, кого цікавить розвиток точних наук (індивідуальна та групова участь). Період проведення етапу травень 2017 — вересень 2017. Он-лайнове відкрите голосування за відбір проектів в оголошених номінаціях відбуватиметься з 15 вересня до 30 вересня 2017 року на платформі фестивалю.
Фінальний (очний) тур.Беруть участь переможці, визначені за результатами онлайн-голосування в усіх номінаціях з презентацією фестивальних робіт. Переможці очного туру отримають цінні подарунки та відзнаки організаторів фестивалю.
Фестивальні номінації:
STEM-проект
STEM-ідея
STEM-методична розробка
STEM-концепція організації навчального процесу
STEM-стартап

8
STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com

Виставка в Жешуві

На фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання (завідувач – доцент Н.Р. Балик) активно ведуться роботи з реалізації масштабного проекту «Друге життя замків Тернопільщини», який здійснюється на базі STEM-центру спільно із Тернопільською обласною державною адміністрацією та національним заповідником «Замки Тернопілля».
Під керівництвом викладача кафедри інформатики та методики її вкладання, кандидата фізико-математичних наук Вельгача А.В. студенти здійснюють комп’ютерну 3D-реконструкцію замків, які знаходяться на території Тернопільської області, та їх 3D-друк. Перш ніж модель замку буде спроектована у спеціальних комп’ютерних програмах, здійснюється кропітка підготовча робота: учасники проекту вивчають історичні відомості про фортифікаційні споруди, креслення, зображення та матеріали аерозйомки, консультуються із працівниками національного заповідника «Замки Тернопілля». А вже згодом розроблені моделі постають у своїй красі у пластику, завдяки друку на 3D-принтері, який презентований STEM-центру групою депутатів Верховної Ради України з Тернопільщини задля розвитку наукового потенціалу регіону та запровадження інноваційних технологій.
13-14 березня 2018 року перші моделі проекту – Кременецький, Бучацький, Теребовлянський, Язловецький замки, за підтримки відділу туризму Тернопільської ОДА, були презентовані на міжнародній виставці в Жешуві.
10
STEM-центр “Цифрові ерудити” by Смірнова Вікторія, Собчак Ганна - Ourboox.com

Студенти фізико-математичного факультету – учасники наукових пікніків у Тернополі

21 травня в Тернополі на Театральному майдані відбулись 5-ті ювілейні Наукові Пікніки. Під час їх проведення було представлено понад 30 міні-лабораторій просто неба, 500 експериментів та наукових винаходів, виставка “ЛандауЦентр”, “Мікроби як люди”, створена за підтримки науковців Оксфордського університету, хімік-шоу, розробки робототехніки, дрони, басейн з неньютонівською рідиною та інші наукові цікавинки.

Відрадно, що студенти фізико-математичного факультету спеціальності інформатика теж брали участь у заходах. Робот, який прибирає сміття та робот-танцюрист, який виконує рухи за заданою програмою, міні-3D-модель Кременецького замку, реконструкцію якого виконали студенти у проекті «Друге життя замків Тернопільщини», та їх розповідь про особливості підготовки моделей і друку на 3D-принтері викликали велику зацікавленість у відвідувачів та учасників наукових пікніків.
12

Наукові пікніки у Бережанах

5 травня 2017 року з метою популяризації науки на площі Ринок відбулись «Наукові пікніки у м. Бережани» – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх бажаючих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднувалась із грою та навчанням.
Під час проведення наукових пікніків всі відвідувачі мали можливість ознайомитися з різними технічними пристроями, спостерігати та проводити цікаві досліди з фізики, хімії та біології.

Кафедру інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В. Гнатюка на цьому святі науки представляли магістранти Шпортак Уляна, Віятик Христина та Козбур Марія. Вони демонстрували усім бажаючим роботу робота-прибиральника сміття на базі Lego EV3 та надрукований на 3Д-принтері макет Кременецького замку, розповідали про основи програмування роботів Lego, 3Д-моделювання і 3Д-друк.
13

Участь кафедри інформатики та методики її викладання у міжнародній освітній програмі Intel

Нашого цвіту по всьому світу! Саме такі слова сьогодні звучали на фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету Імені Володимира Гнатюка під час вручення сертифікатів студентам 5 курсу про проходження ними тренінгу за міжнародною освітньою програмою “Intel. Навчання для майбутнього. v10”. Слово цвіт – не випадково, адже цвіт студентства отримав гідну відзнаку не тільки творчості, винахідливості, креативу, інноваційному мисленню, які продемонстрували студенти під час створення дієвих та готових до впровадження у Нову школу міжпредметних проектів, які обов’язково передбачають використання сучасних ІКТ та формування компетентностей учнів. А ще поцінування вкладу усього колективу фізико-математичного факультету на чолі з деканом Громяком М.І. у підготовку висококласних спеціалістів – педагогів нової формації. Відрадно, що студенти та викладачі з нагоди цієї події одягнули вишиванки, адже їх праця спрямована на успіх кожного і є такою ж багатогранною та неперерішеною, як прадавній народний оберіг. Хай цвіт вишиванки, який прикрашає вулиці і домівки не тільки України, а й цілого світу, яскраво та радісно вкриває педагогічну та професійну стежину кожного студента та студентки.

14

3D-принтер до Всесвітнього дня наук

10 листопада 2016 року проведений захід «Дні молодої науки». З
найкращими науковими днями з фізико-математичного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка загинули депутати Верховні ради ради України Олег Барна, Микола Люшняк, Ігор Побер та Тарас Юрік і подали сучасний 3D-принтер для STEM-міста “Цифрові ерудити”.
Подарунок депутатів Верховна Рада України до Всесвітнього дня наук

15

16

Контакти

Кафедра інформатики та методики навчання

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,

46027

м. Тернопіль

вул. В. Винниченка 10

корпус № 4, каб. 436

Тел:  +38 (0352) 53-36-13
Електронна пошта:  [email protected]

17
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content