М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х

by SOFIA TRATARYN

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х

  • Joined May 2019
  • Published Books 2

 

М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виконали учениці 9-В класу

Татарин Софія

Тарасова Анастасія

2
М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х by SOFIA TRATARYN - Ourboox.com

МЕТА

1.ЩО ТАКЕ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ?

2. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

3. СТАТИСТИКА СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ СВІТУ

4. ПРОБЛЕМИ

5. ПОЗИТИВНИЙ І НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ

6. МОЇ ПРАВА В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

 

4

Що таке соціальні мережі?

 

Соціальними мережами називають інтернет-програми, які допомагають друзям, бізнес-партнерам або іншим особам спілкуватись та встановлювати зв’язки між собою використовуючи набір інструментів. Ці програми, відомі як «Онлайнові соціальні мережі», стають дедалі популярнішими

 

5
М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х by SOFIA TRATARYN - Ourboox.com

Історія створення

 

Першим інтернет-сайтом, який пропонував можливості роботи із соціальними мережами, був classmates.com, який з’явився в 1995 році. У слід за ним, в 1997 році з’явився SixDegrees.com. Починаючи з 2001 року, почали з’являтися сайти, в яких використовувалась технологія під назвою Коло друзів. Ця форма соціальних мереж, яка широко використовується у віртуальних спільнотах, набула широкої популярності в 2002 році та розквітнула з появою сайту Friendster. Наразі існує більш ніж 200 сайтів з можливостями організації соціальних мереж. Популярність цих сайтів постійно зростала, і в 2005 році було більше переглядів сторінок сайту MySpace, аніж сайту Google[2]. У 2004 році була створена найбільша на сьогоднішній день соціальна мережа у світі — Facebook. Google також пропонує веб-сайт із можливостями роботи із соціальними мережами orkut, який було запущено в 2004 році. Соціальні мережі почали розглядатись як складова інтернет-стратегії приблизно в той самий час: в березні2005, Yahoo запустила Yahoo! 360°, а в липні 2005 News Corportaion запустила MySpace.

7

Статистика соціальних мереж світу

 

На поточний момент найбільше користувачів налічується в Facebook. Хоча мережа трохи здала позиції в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Мережу заснував Марк Цукерберг. З моменту появи вона користується підвищеним попитом, тривалий час утримується на першій позиції в рейтингу (62,18%). Pinterst займає друге місце (16,12%) і активно почав набирати популярність, в першу чергу, завдяки своїй новій можливості пошуку оп картинкам. Третій рядок YouTube (8.71%) за останній рік випередив Twitter який тепер на 4-му місці (8,17%). Вибирають його за міні-блоги. Тут є акаунти у багатьох відомих людей.

8
М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х by SOFIA TRATARYN - Ourboox.com

              Серед таких проблем варто виділити:

 

відсутність уніфікованих принципів правового регулювання відносин у соціальних мережах;

– захисту та відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності у соціальних мережах;

– проблеми правового регулювання реклами, електронної комерції і використання товарних знаків у соціальних мережах;

– забезпечення інформаційної безпеки і захисту персональних даних користувачів соціальних мереж.

10

Позитивний вплив

 

  1. Соціальні мережі – основний спосіб розповсюдження новин. Серед позитивів соціальних мереж можна виокремити швидку та дешеву комунікацію, оперативний обмін інформацією, можливість бути у центрі подій, нові знайомства.
  2. «Часто люди не можуть реалізуватися у справжньому житті, а за допомогою Інтернет вони створюють собі певний бажаний для себе образ.
  3. Соціальні мережі – це не лише місце для спілкування із друзями. Вони можуть бути використані для проведення семінару, конференції – багатьох можна запросити через ВКонтакті, Однокласники тощо.  
  4. Соціальні мережі допомагають мозку працювати.
  5. Концерти, прогулянки по скверам, похід з друзями до кінотеатру – звичні речі, чи не так? А як щодо людей з обмеженими можливостями? Адже їм соціальні мережі можуть замінити все це.
  6. Протягом останніх  5 роки соціальні мережі стали невід’ємною частиною життя більшості українців.
11

Негативний вплив мереж

  1. Але згодом це переростає в манію і ми з пустими очима клацаємо по чужих сторінках, навіть не намагаючись щоб знайти.
  2. Вчені вже не раз стверджували про психічні захворювання, причиною яких є підвищений інтерес до соціальних мереж. Основний принцип більшості з них – це піраміда за принципом Маслоу, згідно з якою основний ступінь потреб займає самовираження. Саме з цією метою використовуються відео архіви, аудіо записи та фото.

Любителі соціальних мереж схильні до відхилень і у психічному стані. До такого висновку прийшли фахівці американської вищої Школи медицини Case Western Reserve School. Згідно з даними дослідження активні користувачі мереж в 2 рази частіше вживають алкоголь, на 40% більше палять тютюн та на 55% більше б’ються.

  1. Але мало хто замислюється, що інформація про себе несе загрозу користувачеві. Адже почастішали випадки, коли при грабуванні квартир чи авто зловмисники використовували інформацію, отриману з соціальних мереж. Також детальна інформація стає здобиччю спецслужб (в США за допомогою соціальних мереж з боржників вибивають борги та кредити). Завдяки відомим майже всім Однокласникам західні спецслужби довідалися про засекречені військові об’єкти на території Російської Федерації, їх призначення, розташування, особливості діяльності.
  2. Соціальні мережі становлять загрозу і для сім’ї. За результатами опитування, проведено з нагоди Національного тижня сім’ї в Британії, виявилося, що четверта частина 15-річних підлітків вважають соціальні Інтернет-мережі найважливішим, що є в їхньому житті.
  3. Доведено негативний вплив і на успішність соціальних мереж. Були проведені дослідження по цьому питанню  в Нідерландах професором Кіршнером. Дослідження показали, що оцінки учнів, які готуються до занять за комп’ютером, не відключаючись від соціальної мережі, на 20% нижчі, ніж у тих, хто не проводить час в Фейсбук. Також виявилося, що останні приділяють навчанню на 88% більше часу (мається на увазі самостійна підготовка).

Соціальні мережі негативно впливають і на роботу імунної системи організму, роботу артерій і процеси мислення. У результаті – підвищення ризику появи раку, серцево-судинних захворювань. На думку великобританського біолога Аріка Сігмана ця загроза пов’язана з тим, що фізіологічні процеси в організмі людини відбуваються по різному залежно від того, знаходиться людина наодинці, в чиємусь товаристві чи у віртуальній реальності. Є й інші мінуси – порушення зору, викривлення хребта тощо.

 

12

М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х

 

Публікувати інформацію,яка є доречногю для великої аудиторії

 

Підтримувати безпеку в соціальній мережі

 

Вести себе коректно і толерантно ставитись до інших користувачів

 

Висловлювати свою думку

 

Спілкуватися з іншими і мати доступ до загальної інформації

13
М О Ї П Р А В А В С О Ц І А Л Ь Н И Х М Е Р Е Ж А Х by SOFIA TRATARYN - Ourboox.com

 

 

 

 

 

 

 

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

15
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content