Професійна етика викладача
by Yevgenia
Artwork: Yevgenia Kvakush
Copyright © 2019
Професійні види етики
Кожному роду людської діяльності відповідають певні норми професійної етики. Таки її види являють собою специфічні особливості професійної діяльності. Вони спрямовані на людину в певних умовах її життя та діяльності в суспільстві.
Опрацювання та визначення видів професійної етики показує різносторонність , різнобічність відносин моральності. Під професійними нормами моральності слід розуміти правила, норми, зразки, порядок внутрішньої регуляції на основі правильно — етичних ідеалів.
Виділяють основні види професійної етики. А саме: лікарська етика, етика педагогів, акторська етика, художня етика, підприємця, інженера тощо. Кожен з видів професійної етики визначається своєрідністю професійної діяльності, має свої особливі вимоги в сфері моралі.
Наприклад:
-
Лікарська етика відповідає за збереження та підтримку здоров’я.
-
Педагогічна етика орієнтується на глибокі знання вчителя, гуманність.
-
Творча етика передбачає творчі звершення високих цінностей.
-
Судова етика відповідає за вірність КУ, законам гуманності і справедливості.
4
Педагог має особливу увагу приділяти своїй поведінці. Адже вона є зразком для наслідування. Треба організувати процес виховання так, щоб потім він перетворився на процес саморозвитку і самовиховання, який, стане невід’ємною частинкою постійного самовдосконалення.
У свої взаєминах з учнями вчитель має враховувати деякі норми та правила. Учитель вибирає відповідний стиль спілкування з учнями , заснований на взаємній повазі.
Учитель у своїй роботі не повинен принижувати честь і гідність учнів ні за яких підстав , в тому числі за ознаками віку , статі , національності , релігійних переконань та інших особливостей .
Учитель є неупередженим , однаково доброзичливим і прихильним до всіх своїм учням.
Вимогливість вчителя стосовно учнів повинна бути позитивною і обґрунтованою. Вчитель вибирає методи роботи з учнями , розвиваючі в них такі позитивні риси і якості , як самостійність , самоконтроль , самовиховання , бажання співпрацювати і допомагати іншим.
Вчителю слід прагнути до підвищення мотивації навчання в учнів , до зміцнення віри в їхні сили і здібності. Вчитель повинен вміти виправити свою помилку.
6
Педагогічний такт поведінки вчителя
Педагогічний такт є тією основою, на якій виростає духовна близькість між вчителями та учнями, зароджується і міцніє дружба.
В практичній частині – це найважливіший момент, але в теоретичній частині він є тільки одним з численних аспектів
Тактика поведінки вчителя чи вихователя , що володіє педагогічним тактом , полягає в передбаченні можливих наслідків при застосуванні різних методів і своєчасної їх коригування , а також у тому , щоб , передбачаючи наслідки , вибрати стиль і тон , час і місце педагогічної дії .
До основних елементів педагогічного такту відносять вимогливість і повага до учнів чи вихованців; чуття та слухання людини, дитини, співпереживання їй в життєвих ситуаціях, чуйність педагога, проявляння уважності.
8
Висновок
Педагогічна етика займає значне місце серед професійного етикету.
Процес формування особистості пов’язаний з усуненням складних суперечностей , що породжують численні конфлікти , тому в ході цього процесу виникає об’єктивна необхідність регулювати взаємовідносини та учасників педагогічної діяльності .
Так виникають вимоги педагогічної моралі , частина яких адресована від імені товариства вчителю , а частина — від імені вчительства суспільству , учнівському колективу та батьківської громадськості.
Педагогічна етика ставить перед собою багато важливих задач, які впливають на формування особистості учнів, закладають ази порядності та життєвості.
Вчитель має ставити до себе особливі вимоги і з великою самокритикою ставитись до себе. Адже саме поведінка педагога – вихователя являється прикладом для наслідування.
10
Published: May 10, 2019
Latest Revision: May 10, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-624123
Copyright © 2019