Музей ІТ
Музей ІТ включає експонати з галузі комп’ютерної техніки: представлена лінійка одних з перших комп’ютерів — навчальний комплекс «Пошук», «Корвет», «Аіда» і до сучасних моделей; продемонстровані накопичувачі інформації від дискет, касет до CD-дисків та жорстких дисків різних ємностей; також можна прослідкувати еволюцію материнських плат та носіїв пам’яті від найперших до сучасних. В повному спектрі представлена еволюція мишок.
Зібрана майже забута кінопроекційна техніка, цікаві моделі калькуляторів, друкарських машинок та арифмометрів, моделі фототехніки, звуковідтворюючої техніки, радіоприймачів і як не згадати — один з перших телевізорів «Старт» 1958 року випуску. Найбільшу зацікавленість набули моделі мобільних телефонів провідних фірм «Nokia», «Samsung», «Alcatel», «Sony», «Motorola» та інших.
Літературне Тернопілля
Літературне Тернопілля — бібліотека-музей у Тернополі.
Відкриття музею відбулося 6 грудня 2012 року при бібліотеці № 2 для дітей Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи, яка знаходиться у «Віллі Грабовських», пам’ятці архітектури XIX ст. Автор ідеї та куратор втілення проекту — начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик. Експозиція музею розповідає про розвиток літературного процесу краю від найдавніших часів до сьогодення.
Основою фондів музею стали книги, документи, особисті речі, світлини та картини з приватних колекцій та архівів Олександра Смика, Євгена Безкоровайного, Бориса Демківа, Богдана Бастюка, Ганни Костів-Гуски, Ярослава Гевка, Петра Сороки, Богдана Мельничука, Ігоря Олещука, Левка Крупи, Василя Ярмуша, Петра Тимочка, Олекси та Валентина Корнієнків та багатьох інших письменників та літературознавців краю.
Музей Революції гідності та свободи
Музей Революції гідності та свободи — шкільний історико-меморіальний музей Небесної сотні в Тернополі. Діє від 19 лютого 2016 року.
Ідея створення музею не випадкова, адже вчителі та учні школи брали активну участь у Євромайдані у Тернополі та Києві. Експозицію готували близько трьох місяців, експонати учні збирали серед активістів Майдану.
Відкриття музею відбулося 19 лютого 2016 року за участі міського голови Тернополя Сергія Надала, представників обласної влади, громадських активістів та організацій, зокрема, «Самооборони Тернополя» Лілія Мусіхіна, «Автомайдану» Дмитро Гайдуцький, а також мати Героя Небесної сотні Тараса Слободяна Марія Слободян та інші. Після відкриття музею старшокласники провели першу екскурсію.
На екскурсії в музей планують запрошувати учнів з усіх шкіл міста.
В експозиції музею представлено оригінали документів Тернопільської міської ради, бронежилети, каски, щити, побутові речі, протигази, респіратори майданівців, а ще гільзи, навіть беркутівські каски, які зняли наші майданівці.
Є також книги про події на Майдані, картини на тему Майдану тернопільського художника Михайла Кафтана, фотографії місцевих фотографів Миколи Василечка, Івана Пшоняка, Ігоря Крочака та інших.
Музей складається з трьох експозицій — київського і тернопільського Майданів, а також блок пошани Героїв Небесної сотні з Тернопільщини, які загинули на Майдані: «Того великого вогню смерть не погасила», «Небесна сотня», «Духовний куточок Майдану».
У музеї також представлений макет майбутнього пам’ятника Героям Небесної сотні.
Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів
Музей політичних в’язнів — історико-меморіальний музейний заклад у місті Тернополі. Діє від 14 жовтня 1996.
Засновник — Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв’язнів і репресованих України. Директор — Уляна Рикун, старші наукові працівники Ігор Олещук та Орест Савка, співробітники Мирослав Чорномаз та Ігор Гуралевич.
Серед експонатів — карта СРСР із зазначенням місць розташування спеціальних таборів, копія посмертної маски Степана Бандери, автентичний бронежилет Ярослава Стецька, стенди життєписів керівників збройного підпілля: Дмитра Клячківського, Омеляна Польового, Василя Сидора, Романа Шухевича та інших, речі політв’язнів, фотографії та біографії провідників ОУН і УПА, листівки 1940—1950, світлини з унікального фотоархіву УПА, знайденого 1999 в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939—1941 у Західній Україні.
З ініціативи працівників музею виготовлено й встановлено барельєф на вулиці Омеляна Польового і присвячену жертвам політрепресій 1945—1986 пам’ятну стелу на фасаді будинку колишнього управління КДБ (2000), впорядковано могили УСС у Тернополі та інше.
Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Тернопільський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Тернополі, найбільше зібрання пам’яток і матеріалів з природи, історії, етнографії і побуту Тернопільщини, найдавніший заклад культури і просвітництва в області.
Постійна експозиція музею охоплює близько 10 тисяч одиниць зберігання.
Експозиція відділу природи знайомить відвідувачів з рослинним і тваринним світом, кліматом, ґрунтами, природними багатствами Тернопільської області, яка була створена 4 грудня 1939 року.
Експозиційний відділ стародавньої історії відтворює період від найдавніших часів до Першої світової війни.
Відділ новітньої історії охоплює період від Першої світової війни (1914—1918 рр.) до сьогодення.
При музеї є виставкова зала, де щомісячно влаштовуються експозиції з фондових матеріалів, а також виставки з інших музеїв України та з-за кордону, виставки сучасних українських художників, тематичні експозиції в рамках Всеукраїнських проектів. Фондові матеріали були представлені на міжнародних виставках у Польщі, Німеччині, Румунії.
Тернопільський обласний художній музей
Тернопільський обласний художній музей (ТОХМ) — один з музеїв Тернополя, розташований у північно-центральній частині міста, на вулиці Соломії Крушельницької 1.
Діяльність Тернопільського обласного художнього музею спрямована на науково-дослідну фондову, просвітницьку (екскурсійну і лекційну), експозиційно-виставкову, методичну і реставраційну роботи.
Музейна збірка станом на 1 січня 2009 року становить 8 011 експонатів, у тому числі живопису — 765, графіки — 6965, скульптури — 140, декоративно-ужиткового мистецтва — 141.
Окремі фонди складають картини, гравюри та архівні матеріали А. Петрика, Діонізія Шолдри, А. Малюци, екслібриси з приватної колекції професора Е. Бергера.
Постійна експозиція побудована за історико-хронологічним принципом і представляє мистецтво України та країн Західної Європи. Серед визначних експонатів українського мистецтва — ікони XVII–XIX століть, різьба І. Пінзеля та А. Осинського, парсунні портрети, стародруки з гравюрами XVIII століття.
У 1993–1995 роках у музеї працював митець і реставратор із Нью-Йорка, уродженець Тернополя Діонізій Шолдра, який передав для музею 50 картин і заклав основи реставраційної справи. У вересні 1998 року відкрито Меморіальний зал Д. Шолдри, в якому експонуються твори, фотографії і документи, реставраційні інструменти і матеріали, особисті речі митця.
Музей Івана Пулюя
Музей Івана Пулюя — меморіальний музей українського вченого Івана Павловича Пулюя в місті Тернополі.
Створений у лютому 2010 року.
Музей міститься в головному корпусі Тернопільського національного технічного університету, що також носить ім’я Пулюя.
У експонатах музею Івана Пулюя представлено всі головні віхи діяльності вченого, відображено його відкриття. Тут є листи, світлини, копії документів та найважливіших наукових праць Івана Пулюя. Серед експонатів є і славнозвісна «трубка Пулюя», яку він сконструював власноруч і за допомогою якої навчився просвічувати предмети на понад 10 років років раніше за лауреата Нобелівської премії Вільгельма Рентгена.
Музей Леоніда Якимовича Ковальчука
Музей Леоніда Якимовича Ковальчука — меморіальний музей українського вченого в галузі хірургії, педагога, громадського діяча, академіка Леоніда Ковальчука в місті Тернополі. Розташований на четвертому поверсі адміністративного корпусу Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського на Майдані Волі, 1.
Відео про музеї Тернопільської області
Published: Apr 15, 2019
Latest Revision: Apr 15, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-611314
Copyright © 2019