Як зробити просторішою невелику за площею і висотою квартиру? Розсунути стіни або підняти стелю? Неможливо. Залишається використовувати ілюзорні особливості кольору і світла.
Світло дає можливість сформувати смисловий центр приміщення, збільшити або зменшити простір, розділити на функціональні зони, створити динаміку, оживити інтер’єр загалом. Спробую висвітлити декілька прийомів, які дозволять розмістити освітлення таким чином, щоб було не лише комфортно і красиво, але й корисно для ваших очей.
1. Ефект «висячої стелі». Його можна досягти, підсвітивши стелю по периметру кімнати лампами денного світла, захованими в карниз або за виступ стіни. Ефект створює враження відокремленості стелі від стін, проникнення повітря і природного світла, що призводить до зорового збільшення висоти стін кімнати. В цьому випадку колір ламп повинен бути нейтрального або холодного відтінку.
2. Золоте правило: теплі кольори світла наближають, а холодні − зорово віддаляють предмети. Тому досягти зворотного ефекту, зменшення відстані, можливо, вводячи теплу кольорову гаму в освітлювальні прилади.
3. Слід зауважити, що при встановленні прихованого світла висвітлювати можна тільки добре оброблену поверхню, без тріщин та інших вад, тому що таке освітлення вмить підкреслить всі дефекти.
4. Щоб візуально розширити вузьку кімнату, стельові світильники краще розмістити не в центрі, а зі зміщенням до однієї із стін.
5. Низьку стелю також «піднімуть» світильники, спрямовані вгору, а надмірно високу «компенсують» джерела світла, які інтенсивно висвітлюють стіни, залишаючи саму стелю трішки затемненою.
6. Вузький коридор зможуть «розширити» ряд світильників, розташованих по одній стіні.
7. Якщо яскраво освітити стіну в кінці довгого приміщення, то воно стане «коротше».
8. Щоб перетворити інтер’єр, надати йому таємничості, використовуйте нижнє приглушене світло (світлодіодні точкові світильники, вмонтовані в підлогу, настільні лампи, торшери). Розмір лампи при цьому повинен відповідати іншим предметам інтер’єру і не перевантажувати простір.
Загалом, сьогодні в моді різноманітність: чим більше варіацій освітлення, тим краще. Найголовніші критерії: неоднаковість світлових джерел, їх мобільність і рухливість напрямків світла. Не бійтесь − експериментуйте!
Напевно кожен хоч раз в житті замислювався над тим, щоб завести в себе вдома живий куточок. Жива природа в квартирі або будинку – це і красиво, і природньо, а тепер це явище стало дуже модним і поширеним у всьому світі. Живі куточки – частина інтер’єру, це основний елемент в оформленні дизайну кімнати, офісу, кафе, ресторану, нічного клубу, спортивної зали, плавального приміщення. Біодизайн охоплює нову сферу діяльності, діяльності містобудування.
У зв’язку з явищем урбанізації поступово виникла проблема – як оформляти інтер’єри приміщень, в якому стильовому напрямі, як “оживити” мікроклімат цього приміщення і як його “оздоровити”, як максимально наблизити його до живої природи; як створити інтер’єр, стиль якого був би природнішим, таким, що знімає емоційну напругу та поновлює позитивний настрій, несе психологічне розвантаження. Таким чином живі куточки стали дуже популярними, стали фундаментом нової хвилі в дизайні інтер’єру – біодизайні.
Тільки тепер ці живі куточки оновилися сучасними технологіями, системами і розробками біодизайну. Багато людей вже втомилося від кімнат і офісів, «поневолених» євроремонтом з усіма тими холодними і чужими штучними матеріалами, тепер мешканці міст хочуть отримувати позитивну енергію, яка йде від природи, від живого, а живий куточок якраз максимально випромінює потрібну енергію природи. Завдяки технічному прогресу живі куточки зберегли свої кращі властивості, а також набули нових систем обслуговування і змісту. Біодизайн – це явище живої природи в інтер’єрі, який може поєднувати в собі різні стилі і напрями, а може просто відображати імідж власника приміщення. Простір оживає і приголомшує злиттям предметів неживої і живої природи.
Published: Jan 17, 2019
Latest Revision: Jan 17, 2019
Ourboox Unique Identifier: OB-558998
Copyright © 2019