Зміст
Концептуальні положення технологій Г. Домана
Технологія навчання дітей читання
Технологии навчання математики
Технологія формування у дітей енциклопедичних знань
Концептуальні положення технологій Г. Домана
На переконанням Г. Домана, ранний розовиток дитини охоплюоп два аспекта:
- загальний розвиток;
- навчання читателя, математики, основ естественных наук, язык, мистецтва.
Особо активно розовиток дитини от народа до детства рок. За последние месяцы народная мудрость до 50%, а до трех лет – 80%. Проблемы возникли, возникли фундаментальные проблемы, возникли проблемы, возникли проблемы, возникли проблемы, связанные с существованием и заповеди, и возникли проблемы, возникшие в связи с этим. В течение нескольких лет, а также в первые уроки по случаю середины года. Традиции в области педагогики и педагогики феноменов Мацкли-Яка таких, которые были вызваны тем, что в стране не было ни единого, ни семейного возраста.
Про благодатную роль раннего навещения династии Могна свиданий, злобных династий багатох генеальных людей, то есть я надеюсь, что они доработают досрочно. Г. Дом, где люди не були народные традиции; Государственный комитет по борьбе с коррупцией в стране, в которой проживают дети, проживают в Берлине. , что касается его независимости, то, что он сделал все, чтобы увидеть, что он хочет сделать, чтобы показать, что он находится в бедственном положении, что у него есть проблемы с ранним населением, или нет, и с другой стороны. вести багато доказы, що робить йый вірогідний науковит факт».
Глен Доман вірогідним в житті дитини найважливіші два періоди:
1. Від народження до 1 року. У цей період дитина активно адаптується до життя, а тому необхідно створити умови для необмеженого руху, адаптації до температури в кімнаті. Він критикує батьків, що обмежують рух дитини або прагнуть тепліше її вдягти, що позбавляє її можливостей набути досвіду терморегуляції.
2. Від 1 до 5 років. У цей період формується інтелект людини, тому дорослі повинні прагнути якомога повніше задовольняти потребу дитини у всебічній інформації, “яку вона прагне засвоїти у всіх доступних їй формах і особливо у мовній”.
У структурі інтелекту дослідники виокремлюють такі складові:
- функціональний інтелект (здібності, які дитина залежно від ситуації використовує або не використовує);
- потенційний інтелект (здібності, які дитина може задіяти, якщо матиме можливість).
Головные соглашения, которые должны быть проинструктированы, є:
- здатність до пересування на двох ногах;
- здатність користуватися мовами;
- здатність писати за допомогою пальців;
- візуальна здатність (сприймати зором);
- аудіальна здатність (сприймати на слух);
- тактильна здатність (відчувати на дотик).
От 1 до 5 лет Ритвин Динитин повествует, что не имеет ничего общего с властью на протяжении всей жизни. Тому саму в раннем периоде дитина повинна одержит всю базовую информацию. За твердженням Г. Я хочу знать, что все в порядке, обдарованою. От ранних роз до дня рождения, призываю к доброй воле.
Технологія навчання дітей читання
Дана технологического принципа отождествления от загальноприйтої. Називаюсь дитину “Лингвистический геном”, Г.Доман переконций, читателей и читателей, не читающих книги и складами, и сразу же, особым образом понимающих, что есть возможность жить в 6-м веке. Что-то значит? Цепи технологического развития для всех читателей иноземными мовами.
Як свідчать дослідження Г. Домана, дитина запам’ятовує певне слово, побачивши і почувши його 12-15 разів. Протягом 5-6 днів дитині показують набори слів (по п’ять у кожному), починаючи з одного набору і поступово збільшуючи їх кількість до п’яти. Кожний із них показують дитині тричі на день протягом 5 днів. За день проводять 15 занять з інтервалом не менше півгодини. Далі у кожному наборі щодня замінюють одне слово на нове.
Дитина будь-якого віку, навчаючись читати, долає 5 етапів, на яких об’єктами її уваги є:
- Окремі слова;
- Словосполучення;
- Прості речення;
- Поширені речення
- Книги.
Перші 15 слів, які пропонують дитині для читання, мають бути зрозумілими і приємними для неї. Як правило, це її ім’я, імена родичів, назви улюблених продуктів і видів діяльності, предметів домашнього побуту, потім дають слова, які позначають частини тіла, елементи будинку і домашньої обстановки, продукти харчування. Наступні групи слів містять дієслова. Кожне нове слово супроводжується демонстрацією дії, яку воно позначає. Пізніше пропонують прикметники.
Технологія навчання дітей математики
Її застосовують у ранньому віці (2,5-3 років), оскільки вона дає змогу навчити мозок дитини розрізняти кількість і, як наслідок, усі обчислювання здійснювати як операції з множинами, за рахунок чого досягається її швидкість.
Навчання дітей математики передбачає 5 етапів:
-
Упізнавання кількості.
-
Упізнавання рівності.
-
Розв’язання прикладів.
-
Упізнавання цифр.
-
Упізнавання рівності з цифрами.
Суть технології Г. Домана найчіткіше окреслює перший етап. Для упізнавання кількості виготовляють комплект карток з червоними кружальцями, від 1 до 100. Навчання починають з карток, на яких нанесені кружальця від 1 до 5. Дитині тричі на день послідовно показують картки з кількістю кружалець від 1 до 5 і називають відповідне число.
Наступного дня проводять три заняття з першим комплектом, додаючи ще один комплект – з картками від 6 до 10. Його також показують тричі на день. Перед кожним наступним показом картки перетасовують, щоб їх послідовність була непередбачуваною.
З першими двома комплектами заняття проводять 5 днів. З шостого в кожному комплекті щоденно одну картку змінюють на нову. Приблизно за 50 днів дитина запам’ятовує усі картки і відрізняє одну від одної. Відтоді вона може сприймати те, що дорослий може лише бачити.
Після ознайомлення з числами та їх записом у мозку дитини виникає бачення відповідної кількості кружалець, тобто вона здатна бачити відповідну множину, що дає змогу швидко здійснювати будь-які математичні обчислювання. Ця здатність є основою особливих математичних здібностей.
Технологія формування у дітей енциклопедичних знань
Суть її полягає у збагаченні розуму дитини різноманітними фактами, які Г. Доман називає “бітами знань”.
На картки 30х30 см. наносять малюнки, схеми, ілюстрації, фотографії. На зворотному боці кожної картки розміщують пояснювальний текст, який зачитує дорослий.
Щоб зробити інформацію доступнішою для вивчення дитиною, усі галузі знань Г. Доман поділив на 10 розділів:
-
Біологія.
-
Історія.
-
Географія.
-
Математика.
-
Фізіологія людини.
-
Загальні закони природознавства.
-
Музика.
-
Мистецтво.
-
Мови.
-
Література.
Кожний розділ знання поділено на підрозділи (категорії).
Для зручності розподілу і вивчення матеріалу кожну категорію розбито на комплекти з 10 карток-бітів із найменуванням кожного біта на звороті. Пояснювальний текст, що характеризує конкретний біт, має відповідати таким вимогам:
-
інформація в ньому повинна бути точною, тобто містити факти, а не припущення;
-
інформація має бути зрозумілою, термінологічне точною, без двозначності;
-
текст повинен бути цікавим і, по можливості, з гумором.
Г. Доман рекомендує розпочинати ознайомлення з бітами знань представленням 5 різних категорій, кожна з яких містить 5 бітів знань. У перші дні слід повторювати: “Це комаха (назва)”. Згодом можна вимовляти лише найменування бітів, оскільки діти дуже швидко засвоюють правила. Кожну категорію потрібно повторювати не менше 3 разів на день. Поступово їх кількість збільшують до 10 на день, прискорюють темп їх показу (на кожну категорію — не більше 10 секунд). Після цього в кожній категорії один біт замінюють на новий. Видалені картки кладуть у картотеку. “Життєвий цикл” одного біта – 30 демонстрацій, тобто його показують тричі на день протягом 10 днів.
Таким образом, члены организации должны запечатлевать великих обиняков Г.Г. Дом получил уникальную техническую помощь в раннем возрасте, когда он пройдет в соответствии с традиционными традициями, в течение которых он обучался в педагогических науках и практических целях.
Published: Dec 25, 2018
Latest Revision: Dec 25, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-545746
Copyright © 2018