” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей” by Angelina - Ourboox.com
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей”

  • Joined Sep 2018
  • Published Books 6
” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей” by Angelina - Ourboox.com
” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей” by Angelina - Ourboox.com

Кооперативні технології навчання:

Думай Працюй у парі Ділись (Каган, 1990 р.) — кооперативна структура, в якій партнери особисто думають про питання (справу, ситуацію, ідею тощо), потім обговорюють це з кимось іншим.

Формулюй Ділись Слухай Створюй (Р.Джонсон, Д. Джонсон та Бартлет, 1990 р.) — подібна до попередньої структура, в якій члени команди спочатку особисто формулюють відповіді, кожен проговорює свої відповіді вголос (ділиться) та слухає формулювання інших. Потім разом створюють повну відповідь

Скажи й переключайся. Скажи й переключайся — кооперативна структура, в якій партнери послідовно дають відповіді на запитання або обговорюють тему дискусії за сигналом (інтервали зміни ролей часом непередбачені).

Зупинись… Починай… Продовжуй. Ця стратегія допомагає членам команд усвідомити свою роботу як колективну.

4

Круглий стіл Круглий стіл (Каган, 1990 р.) — кооперативна структура, розрахована як на малі, так і на великі групи, в яких один аркуш паперу та олівець передаються по колу. Наприклад, один учень записує ідею, потім передає аркуш та олівець партнеру ліворуч. Варіативність процедури полягає в тому, що учасники можуть використовувати різнокольорові фломастери, олівці в той час, коли їм передається папір.

Кути Кути (Каган, 1990 р.) — кооперативна структура, що дає змогу учням вибирати та обговорювати окремі виміри теми. Щоб полегшити діяльність, різні аспекти теми розташовують у визначених кутах кімнати. Потім кожний учень обирає окремий аспект відповіді на запитання вчителя та прямує у відповідний кут.

Графіті Графіті (Джибс, 1987 р.) — Кожній кооперативній групі з трьох або чотирьох членів надається частина ватману та різнокольорові фломастери Потім перед кожною групою ставиться певне запитання (для кожної групи — інше), тема, проблема або висловлювання, на які вони дають відповіді. Потім учитель пропонує припинити роботу й просить кожну групу передати їхні аркуші з графіті іншій групі.

5
” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей” by Angelina - Ourboox.com
Навчання разом

Полягає у тому, що члени команди в маленьких різнорідних групах працюють разом для виконання спільних навчальних завдань. Члени команди працюють над виконанням загального академічного завдання, яке часто містить у собі кінцевий продукт роботи кожної окремої групи

Галерея

Якщо учні залучені до групової діяльності, де ідеї, розвинуті кожною групою записані на картках та підписані, «прогулянка галереєю»

«Мозковий штурм» (Вгаіп8іогтіп§)

«Мозковий штурм» (Вгаіпзгогтіп§) вперше запропонований у 1937 році А.Осборном. У парах, малих або великих групах швидко генеруються та фіксуються (письмово або усно) всі ідеї/ коментарі щодо заданої теми. Використовуються такі принципи: кожному надається можливість висловитися, всі твердження приймаються, наголошується швидше на кількості, а не на якості, ідеї не оцінюються й не критикуються, а записуються так, як були сформульовані, без редагування.

 «Мозковий штурм» із використанням конвертів. Даний вид діяльності забезпечує унікальну форму індивідуального розв’язання проблем.

Кожному учневі видається конверт. На конверті слова: «Моя основна проблема, пов’язана зі спілкуванням…». На столі лежать картки (3×5). Кожному учневі пропонується закінчити речення чітким описом проблеми. Після цього учні передають свої конверти сусіду праворуч.

7
” Інтерактивний аукціон педагогічних ідей” by Angelina - Ourboox.com
Групове дослідження

Учні розбиваються на групи, обирають тему для дослідження. Вони самостійно обирають зміст, форми, ролі, проводять збір інформації, аналізують, дають оцінку даним, роблять висновки та презентують рішення.

Т-група (група тренінгу)

У кооперативних групах ефективно відпрацьовуються конкретні психологічні вміння, типи поведінки. Тоді кооперативна група може виконувати функції Т-групи — групи тренінгу вмінь. Репетиція поведінки є основною методикою, яку використовують у групах тренінгу впевненості в собі

9

Лото (складанка)

Одна з форм кооперативного навчання. Заохочує учнів до взаємодії, співпраці, забезпечує активну участь кожного, сприяє згуртованості групи, емоційній та ціннісно орієнтаційній єдності.

Текст поділяється на 3 частини. Учні також утворюють 3 групи: група А, група Б, група В.
Групам пропонується певна частина матеріалу. Вони читають свою частину, роблять нотатки,
створюють метафору (образ, представлення даної інформації в словах або малюнках, символах).
Потім група поділяється на пари. Учень А1 спілкується з учнем А2, АЗ з А4… Б1 з Б2, В1 з В2 й т.п.
Вони обирають головну інформацію з прочитаного, визначають ключові слова, створюють образ або
схему для представлення іншим.                                                                                     ‘

Відбувається зміна партнерів. Тепер А1 працює з А4, Б1 з Б4, В1 з В4, А2 з АЗ… Знову вносяться зміни в нотатки або малюнок. Далі учні повертаються в попередні групи (А, Б, В), обмінюються думками, вдосконалюють індивідуальні записи, після чого створюються нові міні-групи: А1-Б1-В1, А4-Б4-В4…

А1 пояснює свою частину тексту Б1, В1… Б1—А1, В1… В1—А1, Б1. Відбувається модернізація схем і запитань. Потім учні знову працюють у трьох групах: А, Б, В. Учні групи А спільно напрацьовують запитання, Б,

різноманітних ситуаціях.

10

11
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content