by Tatyana Kvasha
Copyright © 2018
Відділ освіти Мирноградської міської ради Донецької області
Методичний кабінет
Міське методичне об’єднання вчителів початкових класів
СУЧАСНИЙ УРОК
ІНТЕРАКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ
НА УРОКАХ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Мирноград
Відділ освіти Мирноградської міської ради Донецької області
Методичний кабінет
Міське методичне об’єднання вчителів початкових класів
Кваша Т.Г. – учитель початкових класів загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №5 ім. Валерія Доценка
Мирноградської міської ради Донецької області,
керівник міського методичного об’єднання
вчителів початкових класів,
ДО ЧИТАЧА
Сьогодні найважливішим завданням освіти в Україні є підготовка освіченої, творчої особистості. У звязку з цим змінюється роль вчителя. Він перестає бути носієм знань. В першу чергу вчитель повинен організувати самостійну діяльність учнів, в якій кожний оволодів би низкою здатностей до якісних професійних дій, самонавчання, самоуправління, адаптації, особистісної готовності до майбутнього. Саме він, учитель, створює середовище, в якому стає можливим вироблення кожним учнем на рівні розвитку його інтелектуальних та інших здібностей, певних компетентностей формування особистісних якостей, формування вмінь самостійно приймати рішення в умовах невизначенності, вироблення вмінь розробляти багатоваріантні підходи до реалізації плану дій, формування навичок і прийомів усебічного аналізу ситуацій.
Універсальних технологій не існує. Освітній процес – це поєднання різних технологій, методів та прийомів навчання.
Діти навчаються з бажанням, коли мають можливість здійснювати вибір, активно взаємодіяти з один з одним, коли навчання викликає в них позитивні емоції.
Сучасний учитель обирає ефективні технології, методи та прийоми навчання.
ІНТЕРАКТИВНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ
НА УРОКАХ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
КЕЙС-МЕТОД
Кейс-технологія – це загальна назва технологій навчання, що представляють собою методи аналізу. Суть технології полягає у використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються “кейсом”) для спільного аналізу, обговорення або вироблення учнями рішень з певного розділу навчання дисципліни.
Кейс-метод або метод ситуаційних вправ є інтерактивним методом навчання, який дає змогу наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності. Він сприяє розвитку винахідливості, вмінню вирішувати проблеми, розвиває здібності проводити аналіз і діагностику проблем
Українська мова. 3 клас
Тема. Префікс. Словотворча роль префікса. Фразеологізми.
Мета. Поглибити:
- знання учнів про префікс як значущу частину слів;
Формувати:
- аналітичні навички – уміння відрізняти дані від інформації, класифікувати, виділяти суттєву та несуттєву інформацію, аналізувати, мислити чітко та логічно;
- практичні навички –практичне використання теорії
- творчі навички – генерація альтернативних рішень.
- комунікативні навички – уміння вести дискусію, переконувати, використовувати наочний матеріал, кооперуватись в групи, захищати власну точку зору, переконувати опонентів, складати короткий і переконливий звіт.
- соціальні навички – уміння слухати, підтримувати в дискусії чи аргументувати протилежні думки, контролювати себе.
Обладнання: орфографічні словники (15), тлумачний словник (1), кейси (6), картки «Префікс», «Стоїть перед коренем», «Бере участь у творенні нових слів»
Хід уроку:
- Психологічна хвилинка. Налаштування на роботу.
Учні по черзі торкаються однойменних пальців рук свого сусіда, починаючи з великих пальців і кажуть:
* Бажаю (торкаються великими пальцями);
* Успіху (вказівними);
* Великого (середніми);
* У всьому (безіменними);
* І всюди (мізинцями);
* Вітаю! (Дотик всією долонею)
- Актуалізація опорних знань.
Словникова робота (робота з орфографічними словниками)
Робота з орфографічним словником (відшукати задане слово, перевірити його правопис).
Автомобіль, айстра, бензин,
верблюд, кишеня, префікс.
- Оголошення теми уроку
- Пояснить, будь ласка, значення слів, які записали.
(Автомобіль – транспортний засіб, айстра – осіння квітка, бензин – паливо для транспорту, верблюд – тварина, префікс – …)
- Чи відомо вам значення слова «префікс»?
- Пре́фікс (від лат. рraefixus) — «прикріплений спереду». (На дошці запис Пре́фікс) У старих словниках слову «префікс» давалися синоніми «приросток», «приставка». Отже, сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про будову слова а саме про префікс. Для вивчення цієї теми, на допомогу вам, я приготувала кейси. В них ви знайдете корисну інформацію з теми уроку.
- Вивчення нового матеріалу.
(Кейс технологія. Метод ситуаційного аналізу)
- Для подальшої роботи, пропоную вам об’єднатися в групи. (групи по 4-5 учнів). На опрацювання матеріалів кейсу у вас є 10 хвилин.
Кейс
(у кожної групи підготовлений учителем кейс)
- ПОМІРКУЙТЕ
Розгадати ребуси
писати
дописати
списати
Published: Nov 3, 2018
Latest Revision: Nov 3, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-526325
Copyright © 2018