Предметом вивчення навчальної дисципліни є: теоретичні основи соціальної педагогіки з урахуванням сучасної соціально-економічної ситуації, досвіду вітчизняної та світової соціально-педагогічної практики.
Міждисциплінарні зв’язки. Соціальна педагогіка як інтегративна наука спирається на результати досліджень інших наук, з метою запозичення інформації, необхідної для всебічного пояснення соціальних феноменів, які нею вивчаються. Враховуючи це соціальна педагогіка має тісні міждисциплінарні зв’язки з педагогікою, психологією, соціологією, правом, спеціальною педагогікою, менеджментом, етикою тощо.
Мета курсу “Соціальна педагогіка” полягає в розкритті теоретичних основ соціальної педагогіки як науки та обґрунтуванні змісту провідних напрямів професійної соціально-педагогічної діяльності з представниками різних соціальних груп.
Завдання навчальної дисципліни:
1. Вивчення виховних можливостей різних соціальних інституцій у формуванні компонентів соціальності особистості (соціальної активності, соціальної компетентності, соціальної позиції, соціальної мобільності тощо).
2. Визначення шляхів запобігання соціальній дезадаптації особистості у різних мікросоціумах.
3. Розроблення технологій соціально-педагогічного захисту та підтримки представників різних груп дітей та молоді у процесі соціального виховання.
4. Визначення шляхів взаємодії різних соціальних інституцій у соціальному вихованні особистості.
Навчальний курс містить 6 змістових модулів. Загальний обсяг дисципліни складає 7 залікових кредитів (252 години), що об’єднує всі види навчальної діяльності студента: аудиторні заняття (89 годин, з них 50 – лекційних, 39 – семінарських та практичних занять), самостійна робота (163 години), розрахованих на 3 навчальних семестри та контрольні заходи (модульний контроль, іспит).
Однією з найбільш об’ємних, пролонгованих та ключових тем курсу є тема “Соціальні передумови виникнення дитячої агресивності та жорстокості”. Її вивчення передбачає різні форми роботи, такі як:
- індивідуальна робота
- групова робота
- тестування
- виконання проектів (профілактичний+діагностичний) і т.д.
Відповідно до якісного виконання останнього виду робіт буде оцінюватися успішність та рівень Ваших знань з даної теми та суміжних, які вивчалися попередньо (таких як “Методика проведення діагностичної та профілактичної роботи”, “Соціально-педагогічна діяльність з різними категоріями населення”, “Технології соціально-педагогічної діяльності” тощо).
З питаннями теми, відео-посиланнями, видами та критеріями агресивної поведінки дітей Ви можете ознайомитися тут.
Ресурси, які допоможуть краще зрозуміти сутність та природу дитячої агресивності та жорстокості:
- Що таке дитяча агресія та агресивна поведінка дітей?
- Що робити з дитячою агресивністю (поради психолога Тетяни Василенко)
- Тригери агресивної поведінки
- Агресія та жорстокість як вияв девіантної поведінки
- Агресія дитини: хто вона і як їй допомогти?
- Агресія дитини: причини та її запобігання
- Причини та наслідки дитячої агресії та жорстокості
Методики діагностики дитячої агресивності та жорстокості:
- Методика “Вулкан”
- Тест “Руки Вагнера”
- Опитувальник Басса-дарки
- Проективна методика “Кактус”
- Проективна методика “Неіснуюча тварина” тощо.
Приклад проекту-тренінгу для дітей щодо профілактики дитячої агресивності та жорстокості.
Наостанок…
Всі вище подані матеріали та корисні посилання є обов’язковими для ознайомлення, оскільки в них значаться найбільш суттєві моменти щодо розуміння теми та виконання Вами проектів. В разі виникнення питань звертайтесь безпосередньо до ВИКЛАДАЧА.
Сподіваємось, дані рекомендації стануть Вам в нагоді під час вивчення теми!
Якщо у Вас є певні побажання до змісту чи структури даних рекомендацій, пишіть на пошту [email protected]!
Ми відкриті для Вас та Ваших ідей!
Published: Oct 12, 2018
Latest Revision: Oct 12, 2018
Ourboox Unique Identifier: OB-522772
Copyright © 2018