ОНЛАЙН-ЖУРНАЛ ЯБЛУНЬКА №1 Журнал для дітей от 3 до 6 років, їхніх батьків и вихователів

by Яблунька

Artwork: Шановні колеги! Дозвольте представити вам перший номер електронного періодичного видання журналу «Яблунька». Значну подію – народження журналу «Яблунька» ми приурочили до 150 – річчя м. Краматорськ.

This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

ОНЛАЙН-ЖУРНАЛ ЯБЛУНЬКА №1 Журнал для дітей от 3 до 6 років, їхніх батьків и вихователів

by

Artwork: Шановні колеги! Дозвольте представити вам перший номер електронного періодичного видання журналу «Яблунька». Значну подію – народження журналу «Яблунька» ми приурочили до 150 – річчя м. Краматорськ.

  • Joined Sep 2018
  • Published Books 1

Електронне періодичне видання – це цікавий унікальний продукт, який складається з теоретичних статей, рекомендацій, матеріалів із практичного досвіду фахівців дошкільних навчальних закладів. Педагоги нашого дошкільного навчального закладу – це веніонали, які постійно самовдосконалюються, вчаться, відходять від шаблону, йдуть у ногу з часом.

Ми замислились над тим, як можна ділитися цікавою та корисною інформацією. Адже кожен день роботи вихователів сповнений подіями и звершеннями, дарує радість зустрічей и відкриттів, смак перемог, новий професійний и життєвий досвід.

 

2

Багато корисного з досвід роботи вихователів ви знайдете на сторінках журналу. Сподіваємося, що інформація, яку ви отримаєте у журналі, надасть потужний імпульс процесам виховання та навчання.

Запрошуємо вас до обговорення питань, які є актуальними. Долучайтеся до конструктивного спілкування з колегами.

Выпуск опублікований от любов`ю до вас, з думкою про те, що запропоновані матеріали допоможуть у практичній роботі з дітьми. На фотознімках – наші вихованці.

До зустрічі на сторінках нашого журналу!

3

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ

Валебна Тетяна Аркадіївна 

головний редактор, завідувач ЗДО №11

Кондрат’єва Наталія Миколаївна 

заступник головного редактора, вихователь-методист, адміністратор web -сайту ЗДО №11

Паращенко Марина Олеговна

вчитель-логопед

Скряга Наталія Олексіївна 

вихователь

 

4

ЗМІСТ

Актуальні питання

Безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу   Валебна Т.А…………..5

Методичні поради

Розумна обережність – запорука безпеки Кондрат’єва Н.М………………………………….6

Дидактичні ігри з ОБЖД Скряга Н.О………..7

Поради батькам……………………………………..8

5

Т.А. Валебна

Одним із завдань дошкільної освіти, визначеного у Законі України «Про дошкільну освіту», є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини. Учасники навчально-виховного процесу повинні скласти необхідні умови для вирішення цього завдання та навчити дитину безпеки життєдіяльності.

Безпека життєдіяльності – комплексна система знань про захищеність життя і діяльності особистості, суспільства і життєвого середовища від небезпечних факторів природного і штучного характеру. Безпека життєдіяльності поєднує в собі пожежну безпеку, санітарно-епідеміологічне благополуччя, охорону здоров’я, екологічну та ядерну безпеку, попередження надзвичайних ситуацій, цивільний захист, безпеку руху, якість і безпеку продукції та послуг, безпеку споруд, будівель та інженерних мереж тощо.

В державному  стандарті  зазначено, що сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи з цього питання повинен бути вже сформований. А саме, дитина в перед вступом до школи вже диференціює поняття «безпечне» і «небезпечне», усвідомлює важливість безпеки життєдіяльності (власної та інших людей). Знає правила безпечного перебування вдома, у дошкільному закладі, на вулиці, на воді, льоду, ігровому, спортивному майданчиках. Орієнтується у правилах поводження з незнайомими предметами та речовинами; пожежної та електробезпеки; користуванні транспортом; основних  знаках  дорожнього  руху тощо.Знає та може скористатися номером телефону основної служби допомоги (пожежна, медична, міліція); усвідомлює, до кого можна звернутись у критичній ситуації. Володіє навичками безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих.

При розв’язанні організаційних, педагогічних та методичних аспектівтпроблеми безпеки життєдіяльності педагогам необхідно керуватись:Закони України:«Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства»,«Про охорону праці».

6

Н.М. Кондрат’єва

Вберегти дитину від фізичних і психологічних небезпек, сформувати навички безпечної поведінки – щоденне завдання педагогів і батьків, які мають діяти спільно і злагоджено. До цієї проблеми дошкільний навчальний заклад підходить комплексно: створює комфортні безпечні умови для дошкільнят, проводить спеціальну роботу з колективом й батьками, а також систематичну різнопланову освітню діяльність педагогів серед дітей. Тому що, тільки комплексний підхід може дати належні результати – формування життєво компетентної особистості, здатної вберегти здоров’я фізичне і психічне як власне, так і тих, хто поруч. Бо як каже народна мудрість: «Мало любити життя – треба з ним ще й добре поводитись».

У Законі України «Про дошкільну освіту» зазначено, що дошкільний навчальний заклад »Створює безпечні та нешкідливі умовиці для розвитку, виховання и на дітей, форму в дітей гігієнічні навички та основи здорового опытабу життя, норми безпечної поведінки.”

   Уса робота з навчання дітей безпечної поведінки має вестися з урауванням трьох головних чинників:

  1. Вона не має обмежуватися лише навчанням дітей норм та правил поведінки. Їх треба також навчати обачності, вмінню орієнтуватися та швидко реагувати в екстримальних ситуацияхціях.
  2. Максильний ефект досягається, якщо навчально-виховна робота ведеться одночасно в трьох напрямках: дитсадок-діти-батьки.
  1. Важливе значення має і психологічна готовність дітей до сприніті відповідної інформації про небезпеку и до практичних дій у надзвичайних ситуацийціях.

Поглиблюючи значня дітей про навколишнє, ми формуватимемо в них готовність до ситуацій, в яких вони можуть опинитися. Якщо життєва ситуація не містить в собеседниках несподіванки і зрозуміла малюкові, безпідставні страхи не виникатимуть.

Освітньо-виховну роботу дошкільного закладу з безпеки життєдіяльності дошкільнят слід спрямувати насамперед на:

  • свідоме розуміння дітьми цінності власного життя та здоров’я;
  • формула про стихійні явища природи (землетрус, повінь, бурю, ожеледицю, грозу, град тощо), ознайомлення з природою їх виникнення, характерними ознаками, негативними наслідками;
  • розвиток чуття небезпеки щодо вогню й електричного струму, форму в досудебном порядке протипожежної безпеки, швидко знаходить правильний вихід у небезпечній ситуації;
  • формула в обходном подитиации и хімічними речовинами (ртуть у градуснику, отрута проти шкідників садівіі, побутова хімія);
  • формування знань про небезпечні для життя людини отруйні рослини;
  • формування відня надавати першу допомогу собі та іншим людям в разі травми, нещасного випадку;
  • правильно поводитися у випадках загрози та виникнення надзвичайних ситуацийцій.

   Отель оставляет за собой право предварительного блокирования средств на кредитной карте до приезда гостя.

   Ознайомлюючись з явищами природи, дошкільнята мають дізнатися, що іслуть отруйні рослини, гриби та ягоди. Треба показати їх дітям на малюнках, пояснити, що їсти їх небезпечно для здоровья «я, не варто також споживати зелені, недозрілі плоди, смоктати гілочки, листочки, адже це може призвести до різноманітних захворювань та отруєнь.

   Не можна також коштувати речовини неприродного походження, зокрема мийні засоби та лікарські препарати.

   Не менш важно навчати дітей обережно поводитися з тваринами (навів свійськими), комахами, медузами, зміями тощо.

   Дитині щодня доводиться зустрічатися з різними людьми. Завдання вихователя -дати дітям поняття, що люди бувають різні, близькі і чужі, навіти правила ввічливості але й обачної поведінки при контактах з незнайомими. Діти повинні розуміти, що інколи за приємною зовнішністю и ласкавими словами незнаймого дорослого може критися пряма загроза здоров “ю, а подекуди і життю малюка.

   Пізнавальна діяльність дітей має включати і елементарні знання правил дорожнього руху, які систематично закріплюються й доповнюютьсь педагогами й батьками.

 

 

 

7

Н.О. Скряга

До вашої уваги дидактичні ігри, які стануть у нагоді в роботі з дітьми.

Гра «Вулиці міста»

Мета: уточнити і закріпити знання дітей про правила поведінки на вулиці, про правила дорожнього руху, про різні види транспортних засобів.

Матеріал: макет вулиці, дерева, автомобілі, ляльки-пішоходи, світлофор, дорожні знаки.

Зміст гри: вихователь розглядає з дітьми макет вулиці, задає ряд питань. Свої відповіді діти супроводжують показом на макеті.

Запитання до дітей:

Які будинки на нашій вулиці?

Який рух на нашій вулиці – одностороннє або двостороннє?

Де повинні ходити пішоходи? Де повинні їздити автомашини?

Що таке перехрестя? Де і як потрібно переходити вулицю?

Як позначається пішохідний перехід?

Як регулюється рух на вулиці?

Які сигнали світлофора ви знаєте?

Які дорожні знаки є на нашій вулиці? Для чого вони призначені?

Для чого потрібен пасажирський транспорт? Де його чекають люди? Як треба вести себе в автобусі? Чи можна грати на вулиці?

Далі вихователь пропонує дітям «проїхати» по вулиці, дотримуючись правил дорожнього руху. Потім хтось із дітей виконує роль пішохода. Виграє той, хто добре (без помилок) впорається з роллю водія або пішохода.

Гра «Постав дорожній знак»

Мета:  вчити  дітей  розрізняти  такі дорожні знаки: «Залізничний переїзд», «Діти», «Пішохідний перехід», «Дикі тварини» (попереджувальні); «В’їзд заборонений», «Прохід закритий», «Рух на велосипедах заборонено» (забороняють); «Прямо», «Направо», «Наліво», «Круговий рух», «Пішохідна доріжка» (розпорядчі); «Місце стоянки», «Пішохідний перехід», «Пункт медичної допомоги», «Телефон», «Пункт харчування»,  «Автозаправна       станція»,«Пункт  технічного  обслуговування»

(інформаційно-вказівні); «Пункт  першої медичної допомоги», «Автозаправна станція», «Телефон», «Пункт харчування», «Місце відпочинку», «Пост ДАІ» (знаки

сервісу). Виховувати увагу, навички орієнтування у просторі.

Матеріал: дорожні знаки; ігрове поле із зображенням доріг, пішохідних переходів, залізничного переїзду, адміністративних і  житлових будівель, автостоянки, перехресть.

Зміст гри: дітям пропонується розглянути ігрове поле і те, що на ньому зображено; розставити потрібні дорожні знаки. Наприклад, у школи – знак «Діти», у кафе «Пункт харчування», на перехресті – «Пішохідний перехід» і т. д. Виграє той, хто за певний час встигне розставити всі знаки правильно і швидко.

Гра «Червоний і зелений»

Мета: вчити дітей встановлювати зв’язки між предметами та явищами, діяти за сигналом.

Матеріал:   два кружечка  (зеленого і червоного кольору), машинка.

Зміст гри: гра проводиться з однією дитиною. Вихователь бере два кружечка – червоний і зелений, – пропонує дитині взяти іграшку: машину і каже:

  • Ти, Вася, шофер, сам будеш керувати машиною. Коли я покажу зелений кружечок, машина може їхати. Ось так (показує). Колипобачиш червоний кружок, машина повинна зупинитися.                               Гра «Повінь»Діти стають кружка, присідають і вдають, що сплять. Один з учасників — “вартовий”— ходить у середині кола, вигукує: “Повінь! Рятуйтесь!” Тоді всі розбігаються, шукаючи собі схованку: залазять на бум, драбину, стають або сідають на камінь тощо. Примостившись, перебігають з місця на місце, а вартовий намагається їх упіймати. Яку дитину спіймає — та стає вартовим.Примітка. Хто не знайшов придатного для себе місця, йде на допомогу вартовому — теж ловить дітей.

    Навчайте – граючись!

8

Що ж саме ми маємо на увазі, коли говоримо про умови безпеки дитини вдома?

Зупинимось на конкретних аспектах цієї проблеми.

Суттєву небезпеку для дитини представляє електричний струм. Поговоріть малюком про те, що електрострум може бути «другом» і «ворогом» одночасно. Поясніть дитині, що не можна торкатися (особливо мокрими руками) електроприладів, розеток та електродротів, що небезпечно брати дріт, який висить, стояти під деревом під час грози тощо. У приміщеннях, де живуть діти, має бутиобов’язково справною та усуненою від можливості контакту з нею дитини електропроводка. Меблі по можливості повинні бути без гострих кутів. Двері на балкон за відсутності дорослих в кімнаті мають бути зачиненими. Крани газових пальників у кухні також повинні бути закритими. Краще, якщо вони будуть взагалі поза досяжністю дітей. Усі гострі, ріжучі та колючі предмети (голки, шила, ножі, леза тощо) мають знаходитися в закритих шухлядах під замком. Діти не повинні також мати доступ до домашньої аптечки. Пам’ятайте, що таблетки та пігулки малюкам часто уявляються цукерками. Не слід також давати дитині ліки з пляшечки без етикетки. Усі рідини, якими ви користуєтеся для господарчих потреб, мають бути під ключем.

9
10
11
12
This free e-book was created with
Ourboox.com

Create your own amazing e-book!
It's simple and free.

Start now

Ad Remove Ads [X]
Skip to content